Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Greg daje jeden, można dawać dwa.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Czy rant sterownika lutować do pigiły zaraz pod punktami do jej odkręcania, czy władować go głębiej? Bo jak co to wejdzie na 6mm w głąb, ale chyba wtedy nie będzie miał "czym oddychać".
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Ja zawsze ładuje to wewnątrz, aż sterownik oprze się na rancie. Wydaje mi się, że jest wtedy stabilniej i zawsze to większy kontakt z pigułą.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Dzieki lorak.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Zagadka plamy w spocie wyjaśniła się ;) dyskietka jednak do czegoś się jeszcze przydała :mrgreen: No nic, pójdzie do GU10, gdzie nie będzie to przeszkadzało.

Obrazek
Smrodek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 11:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: Smrodek »

witam, kupiłem Convoy S2+, poprosiłem chinczyka aby wysłał wersję 2,8A i chciałbym się upewnić czy wysłał mi odpowiednią wersję. Da się jakoś sprawdzić bez rozkręcania jaki jest włożony sterownik? Z góry dzięki :smile:
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

Możesz zmierzyć prąd pobierany przez latarkę w poszczególnych trybach - po odkręceniu "dupki", chociaż tani miernik może nie dać max wyniku 2,8A ale powinien dać ponad 2,1A. Naklejka na kartoniku, po oznaczeniu diody, powinna mieć "*8" bądź "7135*8" - to będzie znaczyć, że jest tam 2,8A - o ile ktoś nie pomylił naklejki ;-). Swoją drogą 2,8A dla S2+ jest niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem, rozumiem, że skoro nie chcesz jej rozkręcać, nie zamierzasz poprawiać termicznie?
Smrodek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 11:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: Smrodek »

Karolcio pisze:Możesz zmierzyć prąd pobierany przez latarkę w poszczególnych trybach - po odkręceniu "dupki", chociaż tani miernik może nie dać max wyniku 2,8A ale powinien dać ponad 2,1A. Naklejka na kartoniku, po oznaczeniu diody, powinna mieć "*8" bądź "7135*8" - to będzie znaczyć, że jest tam 2,8A - o ile ktoś nie pomylił naklejki ;-). Swoją drogą 2,8A dla S2+ jest niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem, rozumiem, że skoro nie chcesz jej rozkręcać, nie zamierzasz poprawiać termicznie?
zamierzałem to zrobić, ale jeszcze nie mam kupionego ogniwa i jeśli byłaby to wersja 1,0A to może bym kupił tutaj od kogoś z forum sterownik w zestawie z ogniwami nie płacąc 2x za przesyłkę ;)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Odkręcasz tubę ogniwa i zaglądasz na sterownik, jak masz elementy widoczne od strony sprężynki to masz wersję 8amc, no najmniej 6amc.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Smrodek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 11:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: Smrodek »

maciex93 pisze:Odkręcasz tubę ogniwa i zaglądasz na sterownik, jak masz elementy widoczne od strony sprężynki to masz wersję 8amc, no najmniej 6amc.
dzięki, udało mi się sprawdzić pobór napięcia z bateriami AAA, ale niestety okazało się, że chińczyk wysłał wersję 1.0A :(

wiecie w jakiej cenie można w Polsce dostać sterownik 2,1A albo 2,8A?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Pobór prądu jak już ;)
Z AAA wiele prądu nie uzyskasz tym bardziej ze startami.
Opisz lepiej jak wygląda sterownik albo wstaw fotę.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Smrodek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 11:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: Smrodek »

maciex93 pisze:Pobór prądu jak już ;)
Z AAA wiele prądu nie uzyskasz tym bardziej ze startami.
Opisz lepiej jak wygląda sterownik albo wstaw fotę.
sorry za przejęzyczenie :smile:

Sterownik nie ma żadnych wystających elementów od góry. Próbowałem wykręcić ten pierścień przy sterowniku, ale albojest sklejony albo bardzo mocno jest skręcony :roll:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Karolcio
Posty: 93
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Karolcio »

Smrodek pisze:niestety okazało się, że chińczyk wysłał wersję 1.0A :(
wiecie w jakiej cenie można w Polsce dostać sterownik 2,1A albo 2,8A?
Co to za sklep i skąd pomysł, że Chińczyk wysłał inny driver niż zamówiony? Przez moje ręce przeszło trochę Convoyów z BG i FT i pamiętam tylko 2 pomyłki - w jednym przypadku przyszła dioda XML2 a zapłaciłem za XML, w drugim 2,8A zamiast 2,1A. Obstawiam więc, że latarkę masz zgodną z zamówieniem, a jakby było inaczej w pierwszej kolejności wystąpiłbym do sprzedawcy o przysłanie drivera zgodnego z zamawianym.
Smrodek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 11:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: Smrodek »

Karolcio pisze:
Smrodek pisze:niestety okazało się, że chińczyk wysłał wersję 1.0A :(
wiecie w jakiej cenie można w Polsce dostać sterownik 2,1A albo 2,8A?
Co to za sklep i skąd pomysł, że Chińczyk wysłał inny driver niż zamówiony? Przez moje ręce przeszło trochę Convoyów z BG i FT i pamiętam tylko 2 pomyłki - w jednym przypadku przyszła dioda XML2 a zapłaciłem za XML, w drugim 2,8A zamiast 2,1A. Obstawiam więc, że latarkę masz zgodną z zamówieniem, a jakby było inaczej w pierwszej kolejności wystąpiłbym do sprzedawcy o przysłanie drivera zgodnego z zamawianym.
Zamawiałem przez dhgate z rabatem 10$, trochę tam było zamieszania z pocztą (dostałem wiadomość, że poczta zwróciła chińczykowi przesyłkę i musiał nadawać od początku, przypuszczam, że tutaj coś pomylił), jak za 6.22$ to i tak jestem zadowolony. A co do tego sterownika, ten pierścień nad nim jest wkręcany? Nie mogę go nawet ruszyć.
ODPOWIEDZ