Tanie światełka drl co z nimi zrobić?

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

extreme_ilumin pisze: Widzę kolego, że z lampami HELLA miałeś do czynienia oglądając je jedynie na allegro!!
Co do PHILIPSA to rzeczywiście sie udałeś. Poczytaj troszkę na forach szczególnie o tych 4 diodowych dostępnych na Allegro za 199zł, jedna świeci inaczej od drugie.
Jeśli cierpisz na nadmiar czasu to umilą Ci go częste reklamacje.
Co do jasności Helli to może sobie podłączyłeś w trybie świateł postojowych albo zasilałeś 9V, bo nawet w pełnym słońcu są bardzo widoczne.
Pojechałeś :lol:

Lampy Hella okrągłe mają obecnie wszystkie autobusy w moim mieście. Wersja na 3 ledach. Wiem jak to świeci - szału nie robi, podobnie wersja prostokątna którą osobiście montowałem w "elce". Kosztowała 749 zł a jasnością nie uchodzi innym markowym produktom. Zamiast tego wolał bym zamontować MyCarr/SIJ na 4 ledach - za około 199 zł dostajesz kawał aluminium, diody świecą naprawdę dobrze nie ustępując helli a wręcz ją wyprzedzając.

Co do Philipsa - fakt, wersja na 4 ledach jest wadliwa, jednak jest jeszcze wersja na 5 ledach jak i 8 i o nich nic złego jak do tej pory nikt nie mówił. Tą na 5 ledach używam prawie 3 lata i narzekać nie mogę. Na 8 ledach widziałem jak świeci, "macałem" w łapie i też jakościowo od helli nie odbiega.

Nawet gdybym zasilał helle z 9V to nie powinno to mieć znaczenia - jeśli lampy mają dobrej jakości przetwornicę świecą tak samo przy 9V jak i przy 12V a poniżej zadanego napięcia nie świecą w ogóle lub co najwyżej mrugają, więc tutaj ci się nie udało. Przy światłach postojowych natomiast jasność jest na tyle niska że ciężko było by ją pomylić z mocą maksymalną, a wątpię, aby Solbus nieprawidłowo podłączył lampy dzienne w wszystkich PKS jakie zakupiła gmina.

Co do serwisu - naprawiałem takie lampy Hella:

Obrazek

I niestety obudowa była w pełni z tworzywa, dodając do tego moc diod, w środku była ładny mały piekarniczek. Jedyne jakich lamp nie miałem w ręce ani nie widziałem (prócz wystawy) to lampy hella typu Flex.

Przy okazji przypominam genialny pomysł Helli na lampy dzienne na żarówce o numerze 2PT 008 935-801 12 V / 16W - żarówka jest niewymienna więc bardzo dobry interes na kasę. Jedyny sposób na wyciągnięcie żarówki to rozpruwanie lampy, cudo na kaczych łapach.
Awatar użytkownika
extreme_ilumin
Posty: 90
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 17:34
Lokalizacja: BB

Post autor: extreme_ilumin »

I tu mamy PAT bo właśnie takie lampy HELLI jakie prezentujesz na focie a dokładnie model 2PT 010 043-01 składałem z trzech zestawów używanych jeden i w środku był czarny aluminiowy radiator do którego były umocowane diody, moja ingerencja polegała na tym, że dodałem w miejscu łączenia tylko paste.
Załączone lampy to 60 stopni C wiec jak na piekarnik to strasznie mało.
Hella flux to nieporozumienie i pomimo tego że hella mi towarzyszy juz kilkanaście lat zauważyłem, że coraz więcej wzorów i rozwiązań niestety pozyskują od naszych skośnookich kolegów co nie służy jakości.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Hella swego czasu produkowała produkt bdb jakości. Mając auto z grupy VW oryginalnie w pierwszej wersji auto posiadało halogeny przeciwmgielne, soczewkowe z lustrami napylanymi na aluminiowy podkład. Nowsza wersja posiada lustra napylane na plastik. Efekt jest taki że po niedługim czasie użytkowania lustro puchnie i tyle widziano zadanie jakie powinny spełniać.

Egzemplarz jaki naprawiałem był w pełni plastikowy, diody lutowane do dużego MCPCB, gdzie radiatorem był laminat płytki. Wiele to nie dało, bo diody grzały się niemiłosiernie i to powodowało problemy z lampą. Plastikowa obudowa dodatkowo utrudniała oddawanie ciepła.Wersje okrągłe lub prostokątne na 3 diodach były zrobione dużo lepiej (aluminiowy radiator który też był obudową) ale same diody wiele światła z siebie nie dawały. Doliczając do tego cenę - w przypadku diod, niejednokrotnie 700 - 1000 zł, jest to cena znacznie przesadzona w stosunku do tego co dostajemy.

Na rynku jest dużo lepszych produktów już wspomnianego Philipsa, MyCarr/SIJ, Osrama czy choćby polskiego Wesema.
ILPT
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Mi polecono sklep internetowy masterled.pl.
Kupiłem takie lampy http://masterled.pl/lampy-dzienne-led-5 ... ja-rl.html
obudowa aluminiowa całkowicie wodoszczelna, klosze szklane po 4 diody 1 W.
Jedna lampa świeci mocniej od L2P na 35% sterownik 2.8A max.
Kosztowały 160 zł + przesyłka 18 kurierem na 2 dzień od zamówienia przyszła paczka.

Poprawiłem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 paź 2012, 09:59 przez smokuxx1987, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

LAmpy od NSSC. Producent znanych HP507, pierwsza wersja ich była tragiczna - siały po eterze, pękające klosze (w wersji prostokątnej) jedyny plus to były diody Osrama. Potem pokazały się diody Samsunga, teraz stosują jakieś nowsze modele (też niby samsung).
smokuxx1987 pisze:klosze szklane
A to czy klosze są szklane to bym się kłócił - wątpię w to w 100%.

Lampy niestety wciąż sieją po eterze, mniej niż 507, ale problem występuje nadal, szczególnie przy słabej instalacji antenowej.
smokuxx1987 pisze: jedna lampa świeci mocniej od L2P na 35% sterownik 2.8A max.
Tutaj raczej to nie ma co porównywać bo są to kompletnie inne produkty o innym zastosowaniu.
ILPT
ODPOWIEDZ