Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
juh
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 18:45
Lokalizacja: Kęty

Post autor: juh »

spowiednik, poćwicz trochę jak pisze Greg. Ja mam jego latarkę od tygodnia co prawda bez pamięci trybów i przez kilka minut nie wiedziałem jak się poprawnie zmienia tryby. Nawet przez chwilę myślałem że Greg coś mi źle zrobił. Wystarczy na spokojnie z nią się oswoić.
spowiednik
Posty: 5
Rejestracja: środa 22 sie 2012, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: spowiednik »

Dzisiaj się skoncentrowałem i coś mi wyszło nawet przy przełączaniu. Wczoraj to jak ślepy we mgle klikałem i nie mogłem rozkminić mimo instrukcji. Chyba dlatego, że wmówiłem sobie, że dwuklik tylko wprowadza w tryb zmiany, a kolejny 3 klik zmienia na następny tryb w pętli. W całym tym szaleństwie nastawiłem 100% i ogień po lesie, po mieście, tylko ludzie się krzywili, że jakiś p...nięty z latarnią morską na kierownicy jedzie. :neutral:
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

W razie dalszych problemów, mogę pomóc w nauce na żywo... ;)
W przypadku zainteresowania zapraszam na PW.
Romero
Posty: 4
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Romero »

Witam wszystkich :)

Ma ktoś porównanie reflektorów SMO i OP w jakimś terenie/lesie żeby zobaczyc jak promień światła rozchodzi się w większej odległości?
juh
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2012, 18:45
Lokalizacja: Kęty

Post autor: juh »

Na pierwszej stronie wątku Greg zamieszcza dwa porównania z lasu i okolic dzielnicy. Dla mnie te zdjęcia są wystarczające.
Romero
Posty: 4
Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 11:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Romero »

Porównanie reflektorów jest tylko na ścianie ;)
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Gregu, na stronie 22 osik pisze, że zrobiłeś mu wersję z matową przednią szybką.
1. Jaki byłby dodatkowy koszt?
2. Czy można prosić porównawcze zdjęcie na jakiejś ścianie?
3. Ile światła na tym tracimy?
Zależy mi na miękkim i rozproszonym strumieniu ale się waham czy eksperymentować z czymś takim.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tego typu dyfuzor zabiera dużo światła, około 30%, z latarki robi się typowy "flooder", zasięg spada do max 20 metrów. Matowe szkło jest do kupienia u dystrybutora w HK (koszt kilka USD), ja nie mam obecnie na stanie matówek.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Hmmm, 30% to mocno zniechęcające, chyba że jako dodatkowa szybkodemontowalna nakładka :/ . Chyba poeksperymentuję z przypadkowymi materiałami najpierw. Tak, właśnie chciałem floodera no ale na początek chyba stanie na standardowej wersji.


PS: ale dobrze Cię zrozumiałem, zabiera w sensie "nie przepuszcza" a nie w sensie "rozprasza"?
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

Załóż reklamówkę na głowice :rotfl:
L2P jest super :twisted: to mój najlepszy światełkowy zakup , pod względem wykonania i działania :grin:
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
--macias--
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 11:26
Lokalizacja: Wrocław, Bydgoszcz

Post autor: --macias-- »

Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów!

Przeczytałem cały wątek techniczny związany z omawianą tutaj latarką. W tej chwili użytkuję inny model lampki rowerowej o zbliżonej jasności. To czego zdecydowanie mi brakuje to możliwość wyboru trybu pracy lampki bez konieczności przechodzenia wszystkich pozostałych trybów w pętli (w tym trybu "lampka wyłączona"). Wydaje się, że omawiana modyfikacja lampki autorstwa Grega spełniałaby moje wymagania (wybór bez pamięci, tryby wybierane za pomocą n-kliku).

Mam jednak pytanie do Grega, które wydaje mi się jeszcze do tej pory nie padło. Czy istnieje możliwość zaprogramowania trybu migającego naprzemiennie światłem o niskiej i wysokiej jasności? Na przykład:
- wypełnienie za każdym razem 100%
- długość trwania zmiany w okolicach 500 - 1000 ms
- zmiany na przemian: 30% i 100%

Skąd ten pomysł? Wydaje się, ze będzie to ciekawy tryb sygnalizacyjny dla nadjeżdżających samochodów, których kierowcy absolutnie nie maja zamiaru zmienić świateł drogowych na mijania. Stroboskop ma tę wadę, ze na ułamek sekundy tracimy oświetlenie całkowicie.

Pozdrowienia
m.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj --macias--, robiłem w kilku egzemplarzach stroboskop z niepełnym wygaszaniem, to nie jest problemem. Natomiast moim zdaniem znacznie lepszą widoczność ma klasyczny stroboskop z wygaszaniem do zera. Zwyczajnie kontrast między błyskami jest większy, nie wspominając o oszczędności energii, co przełoży się na dłuższy czas pracy na akumulatorze.
--macias--
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 11:26
Lokalizacja: Wrocław, Bydgoszcz

Post autor: --macias-- »

Dzięki za informacje Greg!

m.
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

Na kierowców wystarcza po prostu tryb 100%... każdy wyłączy długie ;)
Awatar użytkownika
okupant
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Tychy/Londyn
Kontakt:

Post autor: okupant »

Polek, dobre :mrgreen:
ODPOWIEDZ