Romisen Rc-g2 na Xp-g

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
tomeksz68 pisze:Koledzy dajcie już spokój z tymi docinkami, jeśli nawet włącznik ma znaczenie to o ile dłużej będzie świecić latarka z tym lepszym o 3 minuty a światło będzie jaśniejsze o 3 lumeny i kto to zauważy.
Ja nie zauważyłem żadnych docinków. :roll: Ze swej strony, chciałem tylko wskazać ewentualne słabe punkty lub niedociągnięcia moda, W końcu chyba chcesz latarkę najlepszą jaka jest możliwa, bo na tym "ten sport" polega. Jak pewnie zauważyłeś, to moje tezy opierałem na pomiarach i obliczeniach, z których wynika, że to nie są marginalne sprawy, i warto się nimi zająć.
tomeksz68 pisze:czy wtedy ktoś z was uwierzy, że takie małe coś może tak wiele
My wierzymy, ile to potrafi (no bez przesady nie znowu takie maleństwo ;) ), ale wiemy też ile można z niego wycisnąć.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
michau-32
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2012, 16:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau-32 »

Pyra pisze:Chodziło mi o to, że wyłącznik jest bardzo często pomijany, a jego wpływ jest jednak spory...
michau-32 pisze:Bardziej byłbym także wdzięczny Koledze za jakiś komentarz n/t latarki, ogólnych wrażeń, termiki, zdjęć z rozkładu światła. Bo nie będziemy chyba cały czas rozmawiać o wyłączniku - tym bardziej, że każdy ma poniekąd rację.
Bardzo podoba mi się pomysł z lutowaniem przewodów minusowych, gdyż w tej latarce było to niedopracowane.
Zastanawia mnie jedna rzecz, czy rdzeń miedziany został splanowany do powierzchni aluminium, czy wystaje, bo w takim wypadku, została mocno ograniczona powierzchnia oddawania ciepła.
Wpływ tego zjawiska wykazałem w tym temacie

Pozdrawiam

Oddawanie ciepła jest tak dobre, że stara lutownica "Lutola" 80 W ma problemy z rozgrzaniem padów od mcpcb - cyna się "klei", "zastyga" itd. Nie widzę także związku z przytoczonym tematem. Tutaj piguła jest maszynowo przetoczona na idealnie płaską powierzchnię, wypolerowana, a pcb z maritexu sprawia wrażenie bardzo dobrego i nie będę tutaj podważał jakości jego wykonania. Do tego w pigule siedzi dokładnie 17 g czystej miedzi i oddawanie ciepła jest wręcz "niesamowite" - chciałbym aby tak wyglądały wszystkie latarki - bo kawałek blaszki miedzianej to czasami zbyt mało.

Co do pomiarów - to nie ma tutaj żadnych pomiarów zarówno z mojej jak i z Kolegi strony - więc jest to czyste gdybanie czy jest to sprawa marginalna, czy nie. Ja również przedstawiam realne obliczenia i obstawiam, że jest to sprawa marginalna. Zamierzam także przedstawić wiarygodne pomiary, a nie tylko gdybanie, które to potwierdzi (lub wykluczy)




Pikom pisze:Kolego, pliki graficzne bez danych EXIFF są same w sobie niewiarygodne a niezależnie od tego widząc zdjęcia obrabiane (w Photoshopie natychmiast widać że zdjęcie było ruszane...) należy być ostrożnym. Ale dla wyjaśnienia wątpliwości - czy teraz dałeś zdjęcia w tej samej kolejności jak poprzednio? Bo jak dla mnie wygląda to na lekko zamieszane a brak konkretnego opisu by się jakkolwiek zorientować.
W takim razie większość tematów na tym Forum jest niewiarygodnych w tym "czołowe" tematy "czołowych" "moderów" na tym Forum. A są one obrabiane wręcz kolosalnie - łączenie w czwórki zdjęć itd. itd. Jakoś nikt nie poddaje ich pod wątpliwość?
Opisy są jasne i jednoznaczne i nie wiem co tutaj jeszcze wyjaśniać. :roll: Przecież dodałem kolejne zdjęcia dla wątpiących z exiff, może zamieścić rawy?!
Chyba widać wyraźnie dane exiff, każdy numer zdjęcia posiada wyżej opis jaką latarkę przedstawia, każde zdjęcie było robione przy tym samym czasie ekspozycji w kilkanaście sekund po sobie więc warunki są identyczne.

Zdjęcia z mojego pierwszego postu oddają IDEALNIE jak widać to na żywo

Ze zdjęć wynika wyraźnie, że opisana przeze mnie latarka prezentuje bardzo podobny rozkład światła jak Solarforce na Xm-l, a ilość światła jest bardzo duża i świadczy o tym, że dioda pracuje odpowiednio wysterowana, a też odprowadzanie ciepła pozwala jej na rozwinięcie skrzydeł, ponieważ diody te tracą jasność wraz ze wzrostem T o czym często się zapomina.

Chętnie zobaczę ile to można jeszcze "wycisnąć" z takiej diody (przy takim prądzie) - bo ja uważam, że już nic a nic więcej. I chętnie usłyszałbym jakieś sugestie pozwalające mi na zmianę i "wyciśnięcie" więcej światła z tej latarki przy takim prądzie.

pozdrawiam serdecznie, proszę się nie obawiać ta latarka to "jednorazowy" czysto hobbystyczny projekt. :wink:[/b]
Ostatnio zmieniony piątek 13 kwie 2012, 20:46 przez michau-32, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
michau-32 pisze:Oddawanie ciepła jest tak dobre, że stara lutownica "Lutola" 80 W ma problemy z rozgrzaniem padów od mcpcb - cyna się "klei", "zastyga" itd. Nie widzę także związku z przytoczonym tematem.
He he, ja nie jestem w stanie polutować dobrze padów 100W stacją lutowniczą, zawsze lutuję kiedy MCPCB nie ma kontaktu z pigułą.
michau-32 pisze:Tutaj piguła jest maszynowo przetoczona na idealnie płaską powierzchnię, wypolerowana, a pcb z maritexu sprawia wrażenie bardzo dobrego i nie będę tutaj podważał jakości jego wykonania.
Właśnie o taką odpowiedź chodziło, bo na fotce rdzeń miedziany sprawia wrażenie wyższego niż reszta.
michau-32 pisze:Do tego w pigule siedzi dokładnie 17 g czystej miedzi i oddawanie ciepła jest wręcz "niesamowite" - chciałbym aby tak wyglądały wszystkie latarki - bo kawałek blaszki miedzianej to czasami zbyt mało.
Tu akurat ilość miedzi, czy innego materiału, nie ma wpływu na zdolność oddawania ciepła, a jedynie na pojemność cieplną. Powinieneś przytoczyć raczej grubość materiału pod diodą, grubość ścianek jak i powierzchnie styku z obudową, ale to widać na zdjęciach.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Ragrastin
Posty: 143
Rejestracja: piątek 11 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ragrastin »

Kolego nikt tutaj nikogo bezpodstawnie nie oskarża, chciałeś komentarze na temat swojej modyfikacji to dostałeś, jest kilka niedociągnięć jak na przykład lekko wystający miedziany rdzeń czy bardzo słabej jakości przełącznik, nie da się tego ukryć są to poważne niedociągnięcia konstrukcyjne.

Co do zdjęć to nie ma co dyskutować ewidentnie winą jest słaba jakość wykonania, nawet pomimo ustawienia podobnych parametrów, zdjęcia z różnych typów aparatów będą wyglądały inaczej (inne soczewki, filtry, technologia przetwarzania obrazu)

Błagam proszę nie mów, że lutowałeś XP-G 80W lutolą...

Ahh Pyra mnie uprzedził :)
michau-32
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2012, 16:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau-32 »

Ma wpływ na oddawanie ciepła i nie chce mi się tego tłumaczyć, większa ilość miedzi ze względu na znaczną pojemność cieplną przez dłuższy czas zachowuje niższą temperaturę i różnica temperatur jest większa, a więc i przepływ ciepła jest większy. Dopiero po ustaleniu się pewnej równowagi przestaje to mieć znaczenie, ale dzieje się to stosunkowo późno.

Pod diodą nie ma co toczyć skoro siedzi na miedzi - chyba że Koledze chodzi o przetoczenie MCPCB? Tego nie robiłem :mrgreen: A z oryginalnej aluminiowej ścianki zostało niewiele (widać na zdjęciach) - tyle aby się trzymała nowa piguła z miedzi, także odprowadzanie ciepła jest moim zdaniem jedno z lepszych jakie widziałem w latarkach -
lepsze to tylko cała piguła z miedzi łącznie z gwintem + cała latarka z miedzi i jakiś "myk" aby diodę przylutować do miedzi bezpośrednio - tego na razie nie jestem w stanie zrobić.

pozdrawiam

[ Dodano: 13 Kwiecień 2012, 20:58 ]
Ragrastin pisze:Kolego nikt tutaj nikogo bezpodstawnie nie oskarża, chciałeś komentarze na temat swojej modyfikacji to dostałeś, jest kilka niedociągnięć jak na przykład lekko wystający miedziany rdzeń czy bardzo słabej jakości przełącznik, nie da się tego ukryć są to poważne niedociągnięcia konstrukcyjne.

Co do zdjęć to nie ma co dyskutować ewidentnie winą jest słaba jakość wykonania, nawet pomimo ustawienia podobnych parametrów, zdjęcia z różnych typów aparatów będą wyglądały inaczej (inne soczewki, filtry, technologia przetwarzania obrazu)

Błagam proszę nie mów, że lutowałeś XP-G 80W lutolą...

Ahh Pyra mnie uprzedził :)
rdzeń nie wystaje, kabelki lutowane przed przyklejeniem do padu oczywiście, z lutolą tylko taki "test". Zdjęcia zgodne ze "standardem" jaki panuje na tym forum i powinny się zgadzać u wszystkich producentów aparatów, zresztą tutaj te 3 zostały robione jednym i tym samym aparatem więc chyba porównanie jest bezbłędne. W pierwszym poście zamieściłem zdjęcia przyciemnione o 1,5 EV każde i są one bardzo dobrej jakości oddające to co widziałem na żywo. Co wyście się tak uczepili tych zdjęć lepiej byście powiedzieli coś o wrażeniach ze świecenia Więcej już nie napiszę. Fotografuję nie od dziś
Awatar użytkownika
Ragrastin
Posty: 143
Rejestracja: piątek 11 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ragrastin »

Gwarantuje, że z zamieszczonych zdjęć można wiele wyczytać, nie widząc przedmiotu na żywo.

Nie wiem dlaczego się obrażasz, prowadzimy tutaj dyskusje bo chyba po to jest to forum, nikt się do Ciebie nie przyczepił, po prostu "wywołałeś wilka z lasu" pytając o poziom swojej modyfikacji.
Widać z Twoich wypowiedzi, że posiadasz dużą wiedzę, jednak w wielu szczególnych przypadkach się mylisz, każdy może się mylić, ale nie każdy może naginać fakty - co chcesz nam tutaj zaserwować stwierdzeniem "nie chce mi się tego tłumaczyć"

Gwarantuje Ci, że w zależności od modelu lustrzanki, obiektywu oraz zastosowanych filtrów może powstać 10000 wariantów tego samego ujęcia, już nie wspominając o postprodukcji
michau-32
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2012, 16:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau-32 »

Kolego, gdzie naginam to po pierwsze, a po drugie może w końcu jakieś konkrety a nie że "można wiele wyczytać" - też tak uważam, że można wiele wyczytać, szczególnie o rozkładzie światła, jasności i ogólnych wrażeniach, a tego brakuje w Twoich wypowiedziach, nie dziw się, że mnie to irytuje, bo piszesz niekonkretnie "w wielu szczególnych wypadkach się mylisz" "można wiele wyczytać" tak każdy może napisać byle tylko się przyczepić. Wyżej piszesz konkretniej - miedź wystaje (patrz niżej), zdjęcia są słabej jakości (konkrety, konkrety... nieostre? każde o innej ekspozycji? takie, żę nie da się porównać tych trzech latarek?), przełącznik (tutaj postaram zamieścić się pomiary, które już wykonałem i wnioski są zaskakujące - muszę tylko zrobić wykresy)

Wytłumaczyłem Ci, że oczywiście piguła jest splanowana, pcb z diodą było lutowane na spokojnie stacją lutowniczą przed przyklejeniem do piguły. Zgadzam się również co do lustrzanek, ale nie jest to forum fotograficzne - na takim mógłbym z Tobą podyskutować o fotografii.

Więc konkretnie proszę o wrażenia ze świecenia, ponieważ mnie to najbardziej interesuje i chciałbym usłyszeć opinie Kolegów n/t/t. Zamieszczone zdjęcia pozwalają na takie porównania i nie odstają od średniej forumowej jakości zamieszczanych zdjęć.

pozdrawiam
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

czy jest opcja ,żebyś wstawił 2zdjęcia o tych samych parametrach, tego samego miejsca oświetlonego Twoją latarka, w tym że jedno na świeżym ogniwie, a drugie po powiedzmy 6-ciu minutach świecenia, kiedy już nabierze lampka temperatury?
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
Awatar użytkownika
Ragrastin
Posty: 143
Rejestracja: piątek 11 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ragrastin »

Obowiązkowo wstaw zdjęcie z danymi exiff, wtedy będzie można opisać "wrażenia ze świecenia" :)
michau-32
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2012, 16:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau-32 »

Ragrastin pisze:Obowiązkowo wstaw zdjęcie z danymi exiff, wtedy będzie można opisać "wrażenia ze świecenia" :)
O matko :mrgreen: przecież są - nie w pierwszym poście (tam są przyciemnione rawy) ale trochę niżej, podpisane.

Tak jest taka możliwość, wstawi to pewnie Kolega dla którego robiłem latarki ponieważ są one już wysłane. Na razie musicie uwierzyć na słowo, że po 6 minutach wzrokowo nie ma różnicy. :)
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

michau-32 pisze: Na razie musicie uwierzyć na słowo, że po 6 minutach wzrokowo nie ma różnicy. :)
Ja wierzę na słowo, bo niby dlaczego miałbyś kłamać?

Moim zdaniem jeżeli projekt się spodoba ludziom, cena będzie konkurencyjna to jest szansa na to, że kilka osób zdecyduje się na Twoją propozycję zamiast innych z forum. Nie poddawaj się. Fajna lampka, a jeśli włącznik jest taki naprawdę do bani, jak twierdzi np. Pyra (wierzę mu) to pewnie jakiś zamiennik znajdziesz(choć nie znam się na tyle, żeby stwierdzić czy to konieczne). Jest to uważam (lampka znaczy) fajne wstrzelenie się pod grega solarfoce-a. Tak naprawdę nie każdy potrzebuje takiego działa fotonowego na co dzień, właśnie choćby ze względu na rozmiary jest to jakby praktyczniejsze edc
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Krzychu masz tu świętą rację, działo fotonowe dobre :mrgreen: Ale z nim to do Gwiezdnych Wojen :mrgreen: Latarki powinny dotrzeć do mnie jutro, może w środę. Postaram się w sobotę odpalić je razem z moim działem fotonowym wg. producenta 1200lum i kilkoma innymi jak zdołam zamieszczę foty.
Pozdrawiam Tomek
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

W tej lampce włącznik jest mocno kiepski. Sam miałem tą latarkę, mierzyłem straty na włączniku więc wiem.
Przed sprzedażą został wymieniony włącznik na niskooporowy.
Pozdrawiam
DNF
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

DNF pisze:W tej lampce włącznik jest mocno kiepski. Sam miałem tą latarkę, mierzyłem straty na włączniku więc wiem.
Przed sprzedażą został wymieniony włącznik na niskooporowy.
Pozdrawiam
DNF
W moim nowym "Romku " to to dopiero włącznik jest skopany . Po włączeniu miga , wyłącza się , przygasa to rozjaśnia i włącza się sam . Stąd moje pytanie o to czy robiłeś coś z włącznikiem . Nie chciałem zapoczątkować tak burzliwej i nerwowej dyskusji .
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, nie wiem skąd takie negatywne zdanie o włączniku w RC-G2. Bardzo dawno ich nie kupowałem, ale kiedyś dziesiątki...i chyba dwa razy mi się zdarzyło, że po jakimś czasie włącznik wrócił. Jak na tak budżetową konstrukcję to jest on moim zdaniem całkiem dobry. Chyba, że teraz wsadza się inne włączniki...
A miganie wcale nie musi być spowodowane włącznikiem. Dużo częściej było to spowodowane wykręcaniem się piguły z diodą i driverem z body latarki.
ODPOWIEDZ