Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

Wczoraj kupiłem od grega jego latarkę L2P Grey i cieszę się że są takie osoby jak On którzy maja duże doświadczenie z takimi latarkami, diodami, itp.. i który dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem w postaci robienia zmodyfikowanych latarek i sprzedaje je bo one biją na głowę inne allegrowe a nawet firmowe latarki super opisane , u niego opis latarki jest jasny, dokładny i napewno szczery.. nie interesuje mnie ile On ich sprzedaje ale niech to robi dalej i ma te latarki coraz lepsze...
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Kupiłem latarkę L2P z U2 od grega ze 2 miesiące temu. Jestem _bardzo_ zadowolony z jakosci latareczki jak i obsługi klienta. Wybrałem tryby 100,60,30,10,stroboskop 4Hz 50%, wersję z regulacją temperatury.

To jest moja pierwsza poważna latarka. Parę moich spostrzeżeń:
* stroboskop jest super do jazdy rowerem za dnia. Wcale nie wydaje sie zbyt jasny. W nocy jest za mocny - oślepia.
* najniższy tryb 10% nie pozwala czytać mapy nocą - jest zdecydowanie zbyt mocny. Brakuje mi trybu moon.
* w praktyce korzystam z trybów 100%, 10% i strobo. Może jakbym miał w teren wyjść to 50% by się przydało. Koledzy słusznie mówili że nie ma dużej róznicy pomiędzy 100% a 60% - prawie nie widać.
* ładuje akumulatory ładowarką diy z usb - bardzo wygodne rozwiązanie
* zdumiałem sie że latareczka jest taka mała i lekka.
* światła jest _bardzo_ dużo. Wręcz oślepiająco.
* greg pokazywał mi też latarkę o ciepłej barwie światła - nie widziałem dużej różnicy. Zimna wydaje się całkiem ok.
* nie doceniłem możliwości postawienia na "dupce" - okazało się, że bardzo często z tego korzystam

Kolejną latarką będzie pewnie coś mniejszego z floodem czystym - do poświecenia na mapę czy buty (a może zdecyduję się na małą czołówkę od midiego? ). Podsumowując: greg odwalił kawał dobrej roboty. Polecam go wszystkim niezdecydowanym. Lampka jest znakomita na "pierwszy raz" - i na rower i na spacer się nada. Greg: jeszcze raz dziękuję za transakcję.
szmarek
Posty: 24
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 08:34
Lokalizacja: łódzkie

stroboskop

Post autor: szmarek »

Witam wszystkich.
Jako, że przymierzam się solidnie do zakupu latarki od Grega i że ma być to sprzęt który w 100% ma zapewnić zadowolenie w każdym aspekcie nawet w niewinnym trybie strobo, żeby uzmysłowić sobie jakie byłoby najlepsze zrobiłem małą wizualizację.
http://www.strobo.yoyo.pl/
Może komuś się przyda przy zamawianiu. Póki co sam jestem jeszcze niezdecydowany a może ktoś ma inny pomysł na kombinacje?
Wiem, że tryb strobo to sprawa marginalna, ale jak już może być niech będzie ten "wymarzony" ;)
Pozdrawiam
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Witam,
szmarek :ok:

Greg wstawiasz tu takie animacje jak ta z 30 strony tego tematu .Super sprawa ,łatwo porównać ilość światła,skupienie itp.
Proponuję abyś wstawił coś takiego z trybami np 10-30-60-100% lub jakimiś innymi ,najczęściej wybieranymi.myślę że da to jakiś obraz ,i ułatwi wybór niezdecydowanym i tym niemającym pojęcia jak to świeci.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

szmarek, do stroboskopów 4Hz i powyżej używam wypełnienia 33%. Poniżej 4Hz 25%. Więc u mnie wygląda to ciut inaczej.

mantech, jest to w planach, jak tylko będzie choć minimalna ilość zielonego w terenie. Na brunatnym błocie nie oceni się poprawnie ilości światła.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Julek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Julek »

Witam :)
Ostatnio będąc w lesie rowerem i oświetlając sobie droge latareczką L2 stwierdziłem że zaraz przy rowerze jest ciut ciemno. Wróciłem do domu i troche pokombinowałem co by było najlepsze i po kilku próbach wyszło że najlepsze są gumowe rękawiczki naciągnięte na połowę szkiełka. Miało być małym kosztem wiec wziąłem końcówke od butelki po mleku która po owinięciu od wewnątrz 1 warstwą taśmy izolacyjnej pasuje idealnie. Dokleiłem kawałek rękawiczki i lata :mrgreen: Wyglada to paskudnie ale w lesie się sprawdza :mrgreen: niestety coś nie mogę wrzucić linków :cry:
frozen
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 20:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: frozen »

Witam,
Możesz wrzucić zdjęcia na http://imageshack.us/ i podać tylko linki na forum. Ciekaw jestem jak takie coś wygląda ^^
Julek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Julek »

Paskudnie ;D na razie jest to "prototyp" jeśli można to tak nazwać ;D może później to doprowadze do stanu w którym można to pokazać ;D a na chwilę obecną wyglada to tak :
http://imageshack.us/f/692/1071168.jpg/
Jak świeci dam zdjęcia kiedy indziej bo nie miałem kiedy zrobić ;)
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Witaj
Prototyp wygląda dość paskudnie. Zbyt dużo zasłaniasz. Myślę, że 30%-35%, nie więcej.
Kuras77 w swoim projekcie przetestował przysłanianie reflektora dla świateł krótkich, zobacz TU.
Do przysłaniania myślę zastosować taką "lustrzaną" taśmę. Wycinasz półkole i przyklejasz. Odbicia od "lustrzanej" taśmy wzmocnią doświetlanie boków.
Chyba zrobię coś takiego na mojej L2P oraz parę zdjęć.
Załączniki
Taśma z marketu.
Taśma z marketu.
Taśma.JPG (25.75 KiB) Przejrzano 703 razy
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dariusz70 pisze:Witaj
Prototyp wygląda dość paskudnie. Zbyt dużo zasłaniasz. Myślę, że 30%-35%, nie więcej.
Kuras77 w swoim projekcie przetestował przysłanianie reflektora dla świateł krótkich, zobacz TU.
Do przysłaniania myślę zastosować taką "lustrzaną" taśmę. Wycinasz półkole i przyklejasz. Odbicia od "lustrzanej" taśmy wzmocnią doświetlanie boków.
Chyba zrobię coś takiego na mojej L2P oraz parę zdjęć.
Sądzę, że kolega nie chciał przysłaniać (jak we wspomnianym przykładzie) tylko rozproszyć dolną część promienia by zwiększyć obszar poryty światłem tuż przed rowerem...
Pozdr.
Pikom
Julek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Julek »

Witam :)
Na moje to jest optymalne zakrycie ponieważ mniej za mało daje na boki a wiecej za duzo zasłanie. Oczywiście dziękuje za radę i mysle że będę dalej próbował :mrgreen: to i tak było rozwiązanie tymczasowe ponieważ potrzebowałem czegoś na szybko :mrgreen:
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

Greg , mam latarkę od Ciebie z trybami 2-35-100 , czy tryb moon idzie uaktywnić tylko jak odeślę latarkę i ją przeprogramujesz czy sa inne sposoby którymi sam mogę ten tryb włączyć pod 5-klikiem i ile moon ma lumenów
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Trzeba przeprogramować procesor, czyli wysyłka do mnie. Zapraszam na priv.

Moon ma około 2-3 lm.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
czopson
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: czopson »

Witam,

Jakiś tydzień temu nabyłem L2 z diodą neutral white. Używam jej tylko na rowerze, a że trochę pojeździłem po polach i lasach zacząłem się zastanawiać, czy może dałoby się nieco "poprawić" (pod kątem rowerowym) kształt wiązki - nie tyle ze względu na nieoślepianie kierowników blachosmrodów, ale na fakt, że część światła się marnuje (wylatuje w górę, zbyt mocno doświetla spot).

Przyszły mi do głowy 2 pomysły:
1. Zastosowanie kolimatora (jakiś oval) - nidzie nie znalazłem informacji że do D26 się nie da. Z pomiarów wynika, że rozmiary dostępnych kolimatorów (np. http://allegro.pl/kolimator-lxm-do-diod ... 36456.html) mniej więcej zgadzają się ze średnicą odbłyśnika. Czy taka podmiana byłaby możliwa? (pytam, bo chciałbym wiedzieć, czy w ogóle ma sens się zabierać za jakieś przymiarki, zabawy z refem, itp). Pewną wadą takiego rozwiązania jest oczywiście znaczne zmniejszenie ilości światła, więc dałoby rade jeździć tylko na wyższych trybach (na oko >60%).
2. Zmiana położenia (głębokości) diody względem refa. Widziałem coś takiego w jednym projekcie Pyry :) - gdyby udało się zwiększyć powierzchnie spota gdzieś dwukrotnie byłoby, imho, lepiej. Z tego co widzę patrząć na moduł to spiłowanie refa (od strony diody) byłoby dość łatwe - pytanie: jak zmieni się beamshot po wysunięciu diody o np. 1 mm? Kłopotem nadal pozostaje oświetlanie w tym przypadku powietrza, ale może w połączniu z jakiś sensownym (? :)) patentem z taśmą lustrzaną byłoby git...

Proszę o krytykę powyższych pomysłów.
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: krzysiek33 »

jeśli jeździsz tylko i wyłącznie po asfaltach to zgoda, ale jeśli choć przypadkowo czasami jeździsz lasem to nie radzę ograniczać światła skierowanego w gore bo można bardzo szybko skończyć z gałązka w oku.
Octavia 1.9 tdi 90KM. Przebieg- pół miliona kilometrów i żadnych objawów starości.
ODPOWIEDZ