Aurora SH-035 vs TrustFire S-A2

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Gawron84
Posty: 16
Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 23:07
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Aurora SH-035 vs TrustFire S-A2

Post autor: Gawron84 »

Witajcie koledzy, dotarły do mnie dwie latarki zasilane AA, małe porównanie

1. http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36024

2. http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36358

-Aurora - bardzo mile mnie zaskoczyła wykończeniem stali, jedynie wewnątrz od strony diody trzeba było zeszlifować zadziory. Po włożeniu baterii okazało się że świeci bardzo słabo, problem tkwił wewnątrz "dupki" włącznik był za słabo skręcony i nie stykał. Chwila roboty i pojawia się uśmiech na twarzy, teraz śmiga aż miło. W porównaniu z Trustem jest nieco cięższa i lepiej leży w ręce.
- TrustFire - po rozpakowaniu w oczy rzucają się prześwity aluminium na odpryskach. Gwinty i środek bez zadziorów. W tej konstrukcji zastosowano gładkie lustro przez co punkt skupienia jest mniejszy i nie jest tak owalny jak w Aurorze. Kolejny plus to sprężynka włącznika jest lepiej zakończona i nie pozostawia rys na baterii tak jak Aurora. Barwa światła jest nieco cieplejsza w porównaniu z Aurorą.

Kilka fotek :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

BEAMSHOTY Pokojowe

Obrazek
TrustFire > Hi

Obrazek
TrustFire > Lo

Obrazek
Aurora > Hi

Obrazek
Aurora > Mi

Obrazek
Aurora > Lo

Obrazek
Obrazek


Miałem w planach zostawić sobie lepszą ale był dylemat którą wybrać i zostały obie ;) Pozdrawiam
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

No! Pierwsze koty za płoty! ;) Fajnie, że kolejnemu "chce się"! :)

Miłe, krótkie, przejrzyste(!) porównanie z ładnymi fotkami, chociaż ...
Skoro piszesz o zadziorach i prześwitach, to warto to sfotografować (Mi często zdarza się dokonać skorygować problem przed fotką ;-) ).
Jak rozumiem w obu przypadkach użyłeś ogniwa AA. Warto napisać, jakiego. (Do SH-35 można włożyć 14500 (z opisu S-A2 wynika, że też) i mamy wtedy dużo więcej światła! :-) )
Jeżeli masz możliwość, to warto byłoby zmierzyć prąd pobierany z akusa.

Pozdrawiam!
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
Gawron84
Posty: 16
Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 23:07
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Post autor: Gawron84 »

Zasilanie ... o tym zapomniałem ;) w tej chwili nie posiadam akusów, do testu użyte zostały baterie alkaliczne PHILIPS EXTREMELIFE + Wieczorkiem mogę zmierzyć prądy. Co do zadziorów to niestety nie posiadam fotek :(
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Dobrze mi się wydaje, że Aurora świeci sporo mocniej, szczególnie jeśli chodzi o światło rozproszone?
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
Gawron84
Posty: 16
Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 23:07
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Post autor: Gawron84 »

Pomiar prądów z baterii przy zasilaniu 1,5V

Aurora
HI > 0,80A
MI > 0,30A
LO > 0,06A
STROBO > 0,22

TRUSTFIRE
HI > 0,97A
LO > 0,30A
STROBO > 0,42A

Aurora jest bardziej rozproszona na boki stąd więcej światła, Trust jest mocno skupiony i w centralnym punkcie jest jaśniej i świeci trochę dalej.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Gawron84, działa tobie dobrze ta Aurora? czy musisz odkręcić body dokręcić żeby świeciła?
Awatar użytkownika
Gawron84
Posty: 16
Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 23:07
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Post autor: Gawron84 »

Teraz świeci dobrze ale jak ją otrzymałem to musiała być albo skręcona "na chama" albo rozkręcona ok 1mm. Jeśli masz taki problem to wykręć pierścień ze sprężynką, w środku jest taki mniejszy plastikowy też wykręć zobacz czy przy płytce włącznika nie ma zadziorów, później skręć wszystko porządnie bo u mnie pierścienie były luźne i włącznik nie stykał.
ODPOWIEDZ