MTE SSC P7

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

jesteś tutaj adminem, żeby mi mówić, co wypada a co nie? przeszkadza ci że się cieszę ze swojej latarki, to nie musisz tego czytać - przymusu nie ma.
Trzeba być adminem by zwracać uwagę na ton wypowiedzi i na jej sens merytoryczny? Właśnie dzięki takim postawom jak twoja 100 ludzi widzi jak zbir kopie staruszkę i nikt nie reaguje :wink:

Swoją drogą nie dyskutuje bo widzę że sensu nie ma ;) Wiesz lepiej, twój pogląd jest tylko słuszny więc po co dyskutować. Ciesz sie dalej i oby Ci na dobre wyszło :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

troszkę inaczej- warto ZAWSZE mieć ze sobą światełko takie słabe, bidne wręcz nędzne- jako backup, te tanie latarki pomimo mega mocy zawodzą po prostu częściej i akurat wtedy kiedy jedziemy rowerem przez ciemny las jest delikatnie mówiąc, słabo.
Zobaczcie jak to jest być w ciemnej głuszy a nasz ulubiona hiper mega wypaśna latarka zdechła- no ok- mamy zapasowe zasilanie w plecaku, jeśli to jest zasilanie i jeśli damy radę wymienić je, a jeśli nie ?
Poddaję to do rozwagi zanim zaczniemy kogoś krytykować- wybacz, wiele sprzętu przewaliłem przez swoje ręce (i często je tez opisałem potem), podobnie jak lennin i inni i stąd określone wnioski, po prostu nie stać mnie na kupowanie g..na albo cenię siebie na tyle, żeby nie jarać się mega mocą z "dość" niepewnym działaniem.
Ale luz- do tego niejako się dorasta, to jak apetyt rośnie, tak i świadomość użytkowa się zmienia, dlatego zrób fotki i ciesz się nabytkiem, a potem wyciągaj wnioski :)
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

pawelsz pisze:wyluzujcie i zróbcie testy
a tamto
Maćkowe czajnis latarki zdruzgotały bocialarkę, nie ma nawet porównania..
(...)
no to podajesz dalszą część cytatu - wszystko było ujęte cudzysłowem :)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

familyguy - nudzi Ci się , czy chcesz się czepiać zamiast potestować coś ?
Jeśli chcesz, możemy pogadać, ale merytorycznie- fakty, foty itd- pasuje ?
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

lennin pisze:
jesteś tutaj adminem, żeby mi mówić, co wypada a co nie? przeszkadza ci że się cieszę ze swojej latarki, to nie musisz tego czytać - przymusu nie ma.
(...)Właśnie dzięki takim postawom jak twoja 100 ludzi widzi jak zbir kopie staruszkę i nikt nie reaguje :wink:
przyznaj, że tutaj to Cię poniosło... ;)
Swoją drogą nie dyskutuje bo widzę że sensu nie ma ;) Wiesz lepiej, twój pogląd jest tylko słuszny więc po co dyskutować. Ciesz sie dalej i oby Ci na dobre wyszło :mrgreen:
ja tam akurat nie mam nic przeciwko dyskusji merytorycznej. tylko że to tutaj przypomina coraz bardziej forum wp.pl czy onetu z wycieczkami osobistymi włącznie. wszyscy próbują mnie przekonać jaką to kijową latarkę sobie kupiłem :lol: miałem zrobić jakieś testy, dla innych zainteresowanych kupnem czegoś takiego na rower, ale szczerze mówiąc coraz mniej mi się chce tu w ogóle zaglądać. zbyt dużo tu tej Waszej "życzliwości".
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

familyguy nie czytasz co się do Ciebie pisze
Proszę- zajmij się testami swojej latarki i pokaż nam je, i proszę nie czepiaj się szczegółów, tylko czytaj, wydobywaj wiedzę, podziel się nią z Nami, albo wrócisz na onet czy wp-= jak wolisz
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

familyguy, wpadasz do nas wklejasz opinie kogoś kto się nie zna i w ogóle jakąś taką nieprzyjemną atmosferę tworzysz wokół siebie, a my mamy to tolerować i nie mówić nawet że nam się to nie podoba. Kupiłeś jedną latarkę a zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał i droczysz się z ludźmi lepiej obeznanymi w temacie niż Ty.
familyguy pisze:zbyt dużo tu tej Waszej "życzliwości".
Z jaką Ty "życzliwością" do nas, z taką my do Ciebie :razz:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

:)
zróbmy sobie ze 2dni przerwy w tym wątku-ot czas na testy , może fotki i przemyślenia, potem pogadamy dalej
:)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

familyguy pisze:Cytat:
jesteś tutaj adminem, żeby mi mówić, co wypada a co nie? przeszkadza ci że się cieszę ze swojej latarki, to nie musisz tego czytać - przymusu nie ma.


Cytat:
(...)Właśnie dzięki takim postawom jak twoja 100 ludzi widzi jak zbir kopie staruszkę i nikt nie reaguje :wink:


przyznaj, że tutaj to Cię poniosło... ;)
Nie koniecznie mnie ciężko wyprowadzić z równowagi :mrgreen: Piętnuje postawy prezentowane przez twoją "osobę". Nic więcej nic mniej. Dużo musiałeś myśleć widze nad tym bo wcześniej do mnie sie nie przypiąłeś ale widać lubisz ten sport. Skoro tak lubisz drażnić sie z innymi, brak ci ogłady i podstaw kultury nawet w sposobie pisania, to może odpoczniesz sobie od tego forum? Na wielu innych zapewne jesteś mile widziany. Dopóki nie ochłoniesz i ogarniesz się masz chwile na przemyślenia. Wątpi by coś to dało bo pianobijcą jesteś wspaniałym a z innej lepszej strony nie dałeś się tutaj poznać. :roll:

P.S. Dostajesz warna jednego tak na 30dni. Jedno potkniecie żegnamy sie. :)

EDYTA///

Temat do rozmów na lampką można już otworzyć nasz familyguy - wykazał sie mocno posuniętym brakiem zrozumienia regulaminu a szczególnie punktu dziewiątego - przez system prywatnych wiadomości dał mi do zrozumienia że nie chce z nami już debatować. Bywa ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Panowie, Panie, mam pytanie.

Mogę kupić MTE SSC P7 za dokładnie 130 zł, nowa, 2 tygodnie gwar. rozruchowej itp.

Aktualnie posiadam, jak już pewnie wiadomo Romisen RC-U4 + XP-G R5, w diodę 1,2 A.

Czy w takim wypadku, po zakupie MTE zauważę kolosalną różnicę, która mnie powali z nóg, tak że szoko i w ogóle ? Zastanawiam się czy nie łyknąć MTE, a Romisena, dać mojemu bardzo bliskiemu koledze jako prezent. Czy może będzie to niepotrzebny zakup, gdzie obie latarki nie różnią się tak bardzo a ilość światła wcale nie będzie dużo większa....
ILPT
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

zależnie na jaką wersję trafisz- ile A idzie w diodę, może zapasować Ci jasność, lub nie, na pewno będzie znacznie cieplejsza barwa światła, i raczej będzie szeroki strumień światła- nie licz na mega zasięg.
Oprócz ilości światła liczy się też jego jakość, a na to wpływa m.in. jego barwa- to zależy od upodobań
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Heh, w sumie tak. Szkoda że nie ma porównania XP-G R5 z taką MTE...

Może jakieś inne sugestie ktoś przedstawi ?

130 zł to nie mała kasa, więc nie wiem czy warto się pchać czy darować sobie. Być może realne odczucia co do ilości światła w terenie będą inne. Czy taka SSC P 7 daje dużo bardziej ciepłe światło ? Bo jak wiadomo, ciepłe inaczej "działa" w terenie i mimo że światła więcej, realnie oko wcale tego tak nie odbierze.

Pawel - masz może pomiary ilości światła z SSC P7 przy różnych prądach ? Znalazłem na forum do Cree, ale do P7 nic.
Biniu
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 maja 2009, 09:41
Lokalizacja: Swarzędz (Poznań)

Post autor: Biniu »

Witam, na DX pojawiła się najtańsza dotychczas latarka na diodzie SSC P7:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36356
Może się skusze i wypróbuję.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Biniu - Nie kupuj :) P7 w tym body nie da się schłodzić.

Skaktus - jak trafisz na kiepską MTE to światła możesz nawet nie mieć więcej niż w Twojej XPG :)

Moim zdaniem lepiej "przemęczyć" się z XPG i dozbierać do tej - widziałem jak to świeci w wersji prosto z DX i żadna lampka na P7/MCE nie ma startu.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 kwie 2010, 14:53 przez Tomek210, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kupiłem ;)

Jak mi się nie spodoba, zwrócę. Wówczas będę stratny góra 16 zł.

Zobaczymy co z tego będzie.

[ Dodano: 27 Kwiecień 2010, 17:27 ]
Niestety musiałem zrezygnować z zakupu...nagły wydatek i jestem bez grosza przy duszy na co najmniej 2 tygodnie... :/
ODPOWIEDZ