Mactronic HLS-K2SL

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Calineczka pisze:...hehehe, pytane, czy siekane DC to nie jest juz AC? :mrgreen:
No włąśnie głowy nie dam... Bo w lepszych miernikach jest wyraźnie napisane True RMS AC+DC a w tańszych tylko AC - hint strona fluke.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Dzięki za linka, przeczytałem recenzję, mam tylko pytanie odnośnie prądów idących w leda - Podałeś dla lo mid hi ? Czyli z baterii w leda idzie dużo więcej niż z akku ? - jak dobrze zrozumiałem 506 mA ?
Szkoda że tak rozwiązano sprawę sterownika - utrudnia to trochę modyfikację.
Co do leda, to nawet mam w domu luźną ssc p4 :)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Tak, wszystkie tryby - i jak widać z aku nie działa to zbyt dobrze.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Witam ponownie.
Czołówka doszła, świeciła już bez podmiany diody całkiem zacnie jak na swoją cenę, jest bardzo przyzwoicie wykonana - wszędzie są oringi - przy kablu zasilającym, uszczelnione body, soczewka i pojemnik na baterie. pływać z nią raczej nie można, ale deszcz jej nie będzie straszny.

Ma bardzo fajny patent na zamknięcie pojemnika z bateriami, no i klapka na uwięzi, więc nie ma obaw że zgubimy.

Prądy - co dziwne nie zauważyłem tak dużej róznicy między bateriami a akumulatorkami jak Dominik.

U mnie na dołączonych do zestawu duracellkach alkaicznych w diodę idzie 550 mA, na świeżych eneloopach 480 mA.
Oczywiście fabrycznym zestawem pobawiłem się może 5 minut i od razu zabrałem się za podmianę diody ;). Zakombinowałem jak koń pod górkę - nie chciałem klepać tego wgłębienia na luxeona, więc zeszlifowałem na gładko tą wystającą część radiatora pod diodę, i przykleiłem do tego dopasowany idealnie aluminiowy krążek, a do niego diodę. Wszystko na fujika z DX.
Po polutowaniu odpaliłem i sprawdziłem czy ta konstrukcja odprowadza w ogóle ciepło - radiator nagrzewa się błyskawicznie i jest dosyć ciepły, więc chyba spełnia swoje zadanie, bałem się trochę jak to się będzie grzało po zamknięciu body, ale postanowiłem skręcić i zapomnieć o tym problemie ;).

Dioda to ssc p4 bin u kupiona dawno temu w sensu - miała iść do mojego mxdl :).

Po modyfikacji czołóweczka świeci super, poprawiła się barwa względem oryginalnego luxeona no i sporo więcej światła (wg tabeli około 120 lm).
Co do samego światła, jest dość skupione jak na czołówkę, nie jest to typowy flood, ale do poruszania się po bunkrach, korytarzach czy mieszkaniu spokojnie daje radę.
Do prac w stylu lutowanie też jest ok, oczywiście w najniższym trybie bo inne oślepiają podczas pracy.

Porównałem ją do typowego chińskiego badziewia które do tej pory używałem czyli 14 ledowa czołówka i mactronic z ssc p4 w trybie min świeci tak mocno jak chińszczyzna w trybie max (wszystkie diody odpalone ;] ).
Tylna dioda po prostu jest, świeci, w lesie koledzy powinni nas zauważyć, ale jeżeli chodzi o używanie jej zamiast tylnej lampki rowerowej to nie polecam.


EDIT

Myślę że prąd na eneloopach był identyczny jak na bateriach, bo wczoraj się okazało że jeden z akumulatorków był wyładowany :)
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Skuszony opisem (Dominiku, dzięki za włożoną pracę) kupiłem tego Mactronica. Czołówka jak na swoją cenę jest wykonana bardzo dobrze, a nawet pomijając kryterium ceny jest całkiem przyzwoita. W stanie fabrycznym zasilana z baterii daje solidną ilość światła o dość przyjemnym neutralno-chłodnawym odcieniu. Mam trzy uwagi, niekoniecznie krytyczne:

- skupienie wiązki klasyfikuje tą latarkę do kategorii szperaczy, praktycznie brakuje w niej użytecznego światła rozproszonego (spilla) za to doskonale nadaje się do doświetlenia kierunku w którym aktualnie patrzymy;

- tylne światło ostrzegawcze rozpraszane jest nierówno, większość mocy wiązki znajduje się w prawej tylnej ćwiartce, więc zdecydowanie nadaje się dla osób korzystających z lewego pobocza :)

- osobiście wolałbym stopniowanie trybów Lo-Mid-High - jest odwrotnie. Ma to pewne znaczenie gdy latarkę włączamy w całkowitej ciemności.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Warto dodać iż pojemnik na baterie jest na tyle ciasny że GP Recyko wciska sie na siłe. Poza tym po zmianie diody na SSC świeci zaskakująco mocno lecz tak jak pisał świetlik to raczej szperacz czołowy. Mocno skupiona wiązka praktkycznie zero spilla.

Z ciekawości sprawdziłem prąd szarpany z zasobnika i przy średnio świeżych akusach jest równo 550mA. Sporo biorąc pod uwage wielkość radiatorka i to że teoretycznie jest ona szczelna , po około minucie w trybie wysokim pod palcem czuć mało komfortowe ciepło radiatora. Boje sie myśleć co dioda przeżywa po 30 minutach ciagłego świecenia :/
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Witam, podpalony recenzją kupiłem przedwczoraj swoją na allegro za 95zł. Nie liczyłem że mnie zaskoczy, myśł>poprostu kolejna czołówka trochę mocniej świecąca. Bardzo się zdziwiłem kiedy na ciemnym podwórku włączyłem ją na najmocniejszym trybie. Mam na codzień małą Trustfire na Cree Q5(na min podpadłych aku) i wypadły podobnie Mactronic świecił trochę szerzej.
Bardzo podoba mi się ta czołówka w oryginalne. Tryby są ok, na Low można normalnie grzebać, np w samochodzie. Osobiście skasowałbym tryb mrugający ponieważ nie mam pomysłu na jego zastosowanie. Jak ktoś wcześniej pisał naprawdę fajny pojemnik na baterie. Dokupiłem sobie do niej akumulatory 2.500 Energizera z ładowarką i testuje.

Mam pytanie czy na diodzie SSC P4 będzie działać krócej na tym zamym zasilaniu?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Prad nie ulega specjalnej zmianie -> czas dzialania tysz nie...
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Dominik a może zmodujesz moją?
grikol
Posty: 1
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 11:09
Lokalizacja: Ww

Post autor: grikol »

Witam,
mam omawianą czołówkę od kilku miesięcy i tak jak koledzy zauważyli wiązka światła jest dość skupiona. Czy ktoś zna może sposób na rozproszenie światła w tej czołówce ?
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Całkiem przyjemne rozproszenie daje naklejenie na kolimator jednej albo dwóch warstw matowej taśmy samoprzylepnej (np. firmy 3M - jest w sklepach z artykułami biurowymi).
Awatar użytkownika
piplo
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 23:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: piplo »

swietlik pisze:Całkiem przyjemne rozproszenie daje naklejenie na kolimator jednej albo dwóch warstw matowej taśmy samoprzylepnej (np. firmy 3M - jest w sklepach z artykułami biurowymi).
hmm o tym to nie słyszałem będę musiał sprawdzić w poniedziałek w pracy :)
Freestyle Music Forever ~_~
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

luxeon K2 vs USWOH z sensu.pl w moim bałaganie:
Obrazek
Awatar użytkownika
piplo
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 23:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: piplo »

I o to chodziło :D
Freestyle Music Forever ~_~
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Mactronic HLS-P4SL Winterfresh mod :-)

Post autor: swietlik »

Właściwie to temat równie dobrze pasuje do 'naszych modyfikacji', ale pomyślałem, że może lepiej będzie podpiąć się do głównego wątku o tej lampce żeby było w jednym miejscu...

Do rzeczy. Czołówkę HLS-K2(niee... P4)SL trzymam zazwyczaj w samochodzie, tam jest 'pod ręką'. Po ostatnich mrozach (minus 'naście') mocno zniesmaczyła mnie prawie zerowa wydajność standardowych aku NiMH. Postanowiłem zaimplantować do tej sympatycznej czołówki zasilanie LiPo. Szybka wizyta w hurtowni dostarczyła dawcę zasilania (akumulator NB-1LH):

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3846

Najpierw nakarmiłem i napoiłem:

Obrazek


a potem 'po męsku' dopasowałem do pojemnika na baterie :mrgreen:

Obrazek

Drobny detal konstrukcyjny:

Obrazek

I to już cały winter(fresh) mod. Świeci zacnie i mam nadzieję, że mrozy będą mniej straszne.
ODPOWIEDZ