Jedyne proste ulepszenie latarek Convoyopodonych (małych o małej pojemności cieplnej na jedno ogniwo i na jedna diodę) to sterownik stałoprądowy o formacie 17 mm oparty na przetwornicy lub jak w przypadku gregowego wersja 4.0 (jak się domyślam to zupełnie nowa konstrukcja nie oparta na AMC-kach) na sterowanym MOSFET-cie dającym wyjściowo STAŁY PRĄD (a nie sterowanym PWM-em) w wyniku czego wzrasta wydajność LED-a szczególnie w najniższych trybach - sprawność zależy od granicznego prądu maksymalnego wobec którego rozpatruje się "ilość światła" z PWM-a wobec ilości światłą z przepływu STAŁEGO prądu.
Realnie gregowego sterownika jeszcze nikt nie zna ale coś podobnego robi Led4power.
Sądzę że gregowy jest o tyle lepszy, że daje więcej opcji jak choćby płynna regulacja światła.
Ten rodzaj sterowników liniowych wyciska chyba ostatnie ostatnie rezerwy mocy z ledów kosztem niestety wady jaka jest brak możliwości dostosowania napięcia wyjściowego ogniwa a Vf diody przy danym prądzie działania diody - nadmiar (różnica między Vogniwa - Vf) x prąd jest "spalany" jako ciepło niepotrzebnie grzejąc płytkę sterownika. Wyjściem jest przetwornica która sama "dostosuje" napięcie wyjściowe do Vf diody - sterownik taki odpowiednio zrobiony jest w stanie osiagąc sprawności rzędu 95% i wyciskać OSTATKI rezerw z diody.
Problemy są dwa - dobre stałowysokoprądowe sterowniki liniowe to obecnie dalej rzadkość a sterowniki działające na przetwornicy w wymiarze 17 mm to poszukiwany Graal wszystkich "światełkoposzukiwaczy".
Obecnie najbardziej znanym i w miarę sprawnym i łatwodostepnym jest
http://www.kaidomain.com/p/S026606.H1-A ... T-G2-MK-R2 ale ma 20 mm i aby dopasować go do wewnętrznego wymiaru (tutaj przykłąd sprytnego rozwiązania tego problemu
http://www.taschenlampen-forum.de/threa ... 0-2.57405/ ) ale wymaga "dłubalnictwa" mechanicznego celem dopasowania sterownika do piguły.
Powyżej tego to tylko przetwornica podbijająca napięcie i szeregowe zasilanie płytki z wieloma ledami (najczęściej 3 ledy) - wtedy powstaje latarka w niewielkim formacie Convoya S2+ z bardzo sprawnym wysokowydajnym sterownikiem pracującym na napięciu ok. 9,6V i prądzie 3A dającym 3500 lumenów bez spadku do czasu zadziałania termicznego zabezpieczenia ... czyli krótko.