rzeczywiste pojemności akumulatorów stosowanych w latarkach

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Kolega kupił od Chińczyka nowe czerwone UltraFire BRC 18650 3000mAh - sprawdziłem je na Opusie, wynik 2 sztuki po 560 mAh.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 wrz 2015, 15:56 przez Fluxor, łącznie zmieniany 1 raz.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Kilkumiesięczne AA Tronic 2500 mAh (kiedyś w tym temacie podałem wyniki nowych). Przebieg 3-5 cykli ładowania. Ładowane ostatnio prądem 0,4C ( 1A ), rozładowywane podczas pomiaru pojemności prądem zgodnym z normą IEC 61951-2 , czyli 0,2C , czyli w tym przypadku prąd rozładowania 500 mA.
2293 mAh
2292 mAh
2335 mAh
2265 mAh

- powinny być sprzedawane jako 2300 mAh

Defcio pisze:Niesamowity wynik jak na taką markę. najczęściej jest to przecież 1/2 , 1/3 obiecywanej pojemności.
Wszystko jest możliwe. Przecież napisał:
Fluxor pisze:Jaki był prąd rozładowania nie sprawdziłem.
... a wielkość prądu rozładowania to jest podstawowa informacja. To tak jakby sprawdzać ile auto spala przy stałej prędkości i zapomnieć z jaką prędkością się jechało, czy np. 70 km/h, czy może 140 km/h
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Kylie, a moje takie same Tronic tylko około 1500mAh przy 250mA rozładowania po trzech cyklach. Podobno każde Tronic różnią się od siebie, były bardzo różne od sobie egzemplarze.
Ni-Cd Man.
TomTech
Posty: 21
Rejestracja: środa 15 wrz 2010, 01:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: TomTech »

Witam też miałem kiedyś troniki działały w aparacie około 5 miesięcy i nagle padły, nawet świeżo po naładowaniu zrobić mogłem ze 2 zdjęcia.
Ostatnio zmieniony piątek 02 paź 2015, 16:22 przez TomTech, łącznie zmieniany 1 raz.
dalu
Posty: 91
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 19:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: dalu »

mam pytanie odnośnie stopnia naładowania nowych baterii - SANYO 3.6V NCR18650GA 3500mAh MAX 10A, specyfikacja , ładowałem je różnymi prądami (500 mAh/1000 mAh), rozładowywałem (250 mAh/500 mAh), niestety nie dobijam nawet do minimalnej pojemności podanej przez producenta 3350 mAh, max. to 3200 mAh. Rezystancja na poziomie 25-35 mR. Jako że zakup był od chińczyka, nie znam pochodzenia ogniw, wydaje się że są oryginalne, chinczyk twierdzi że na profesjonalnych ładowarkach aku osiąga minimum pojemności i to jest max co potrafi z siebie wykrzesać to ogniwo podał mi link do testu ja ładuje na pożyczonej Lii-500
z tego co wyczytałem, ładowarka ta odcina rozładowywanie przy wartości około 2,8 i zaczyna ładować, natomiast aku wg specyfikacji powinno się rozładować do 2,5. czy tutaj może znajdę "zgubioną" pojemność?
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

Witam.
Wiele razy szukałem informacji na temat danych modeli akumulatorków i ostatnio trafiłem przypadkiem na to forum. Często jednak nie udawało mi się znaleźć czego szukałem, albo przy próbie porównania danych z różnych źródeł sposoby testowania były na tyle różne, że porównanie nie było wiarygodne. W związku z tym zacząłem zastanawiać się, czy nie byłoby sensowne stworzenie strony www zajmującej się testowaniem akumulatorków w porównywalnych warunkach i przedstawiającej wyniki umożliwiające ocenę i porównanie różnych modeli.
Jak sądzicie, pomysł ten ma sens i rację bytu?
Jeśli tego typu strona nie tylko dla mnie okazałaby się przydatna, to popracuję nad tym tematem i założę taką witrynę, jednak chciałbym najpierw poznać także zdanie i opinię innych a nie opierać się wyłącznie na własnym zdaniu.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Aqumulator, jak coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

http://www.lygte-info.dk/info/indexBatteriesAndChargers%20UK.html
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

Myślałem raczej o czymś prostszym i trochę mniej technicznym, skupieniu się nie na kwestiach czysto użytkowych z punktu widzenia osoby używającej akumulatorków na co dzień. Zamiast precyzyjnych wykresów i bardzo szczegółowych opisów, wolałbym stworzyć coś zrozumiałego dla przeciętnego użytkownika - w końcu większość osób nie interesuje się szczegółami technicznymi, chce po prostu kupić akumulatorki które sprawdzą się w normalnym użytku i tyle.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Aqumulator, pomysł dobry, ale bardzo czasochłonny.

Pomiary muszą być na dobrym sprzecie i powtarzalne, sam będziesz to robił ?
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

Mam NC-1000, więc myślę że na początek powinna być ok, liczę się oczywiście z czasochłonnością, ale w końcu tu nikt nikogo nie goni, powoli systematycznie dochodziłyby nowe testy.

Czy będę sam - tego nie wiem. Ja na pewno mogę testować i dodawać na stronę, ale jeśli znalazłby się jeszcze ktoś zainteresowany to jak najbardziej jestem otwarty na współpracę.

Posiedzę nad tym i wrzucę link do jakiegoś pierwszego projektu, niech ludzie ocenią czy to będzie mieć sens.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Aqumulator,
Ale tego w sieci jest sporo.
Tak naprawdę to wystarczyłoby zebrać do kupy, np. pierwsze z brzegu - http://forum.e-palarnia.com/threads/109 ... o-0-5-ohma
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

I dlatego moje pytanie czy to ma jakiś sens.

W sieci jest ten problem, że informacje są porozrzucane i w różnych miejscach traktowane w bardzo różny sposób, jedni robią prosty teścik, inni dokładną analizę z wykresami itp.
Prądy ładowania od 0,1C do 1C a nawet więcej, rozładowanie i pomiar to samo, ja myślę o czymś co w jakiś sposób ujednoliciło by podejście do tematu i sposób testowania.

Priorytetem byłaby zrozumiałość wyników dla odbiorcy który rozumie co to jest pojemność, ale nie musi się wcale interesować szczegółowymi parametrami - szuka prostej oceny i możliwości porównania akumulatorków bez wgłębiania się w sprawy techniczne wymagające doedukowania by je zrozumieć.

Jeśli nie ma to sensu, to nie zamierzam nic robić na siłę. Po prostu zakręcił mi się w głowie taki pomysł i pytam o opinię na jego temat.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jakie NC-1000? EverActive NC-1000? Jeśli tak, to tym LiIon nie pomierzysz. :-| Ponaddto życia Ci nie starczy na te badania bo max tej ładowarki to 1000mA ładowanie i 500mA rozładowywanie. Jeden pełny cykl pomiaru Eneloopa AA zająłby 6 godzin.
Ostatnio zmieniony czwartek 22 paź 2015, 10:51 przez piciex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

Zacznę od NI-MH a jeśli będzie jakieś zainteresowanie to zaopatrzę się w sprzęt nadający się do LI-IO.

A jeśli chodzi o czas to jak dla mnie nie muszę wcale każdego dnia mieć nowego testu skończonego, nawet jeśli będą pojawiać się co kilka dni, to w końcu nazbiera się ich trochę. Nie spieszę się.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Aqumulator pisze:/.../chciałbym najpierw poznać także zdanie i opinię innych a nie opierać się wyłącznie na własnym zdaniu.
tu chyba raczej zaglądają "techniczni"; ja np. wolę wykresy i pomiary, ale dlaczego nie: załóż stronę (bloga czy coś podobnego) i do dzieła: kompiluj, czytaj, porównuj i opisuj zrozumiale dla przeciętnego użytkownika.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ