czołówka do użytkowania w namiocie

Oświetlenie montowane na głowie
matlar
Posty: 3
Rejestracja: piątek 12 lip 2024, 18:36

czołówka do użytkowania w namiocie

Post autor: matlar »

Cześć
Jako że jest to mój pierwszy post tutaj chciałbym się przedstawić - nazywam się Mateusz.
Mam pytanie związane z wyborem odpowiedniej czołówki którą będę używał głównie pod namiotem. Czołówką którą chciałbym nabyć powinna mieć następujące parametry:
• ładowanie USB (plusem byłoby gdyby czołówka miała wymienny akumulator tak jak to ma np. Nitecore UT27)
• bardzo zależy mi na stosunkowo długim czasie działania w trybie ekonomicznym tj. deklarowane 50 lumenów przy czasie 42h tak jak to ma Nitecore NU31 - byłby idealny; trybów o większym natężeniu światła będę bardzo rzadko używał
• warunki w jakich będę używał czołówki to również zimowe obozowanie
• masa: do 100g
• budżet: około 200-250 PLN

Wstępnie upatrzyłem następujące modele:
• Nitecore NU31 (tryb ECO 42h przy 50 lumenach) - byłby idealna opcja gdyby jeszcze miał wymienny akumulator tak jak ma to Nitecore UT27
• rozważam również Nitecore UT27 (starszą wersja ponieważ nowszą wersja oznaczana jako UT27 NEW ma krótszy czas działania w trybie ECO ) ze względu na wymienny akumulator. UT27 ma czas działania w trybie ECO 8h przy 55 lumenach, a więc kilkukrotnie niższy w stosunku do NU31
• znalazłem również czołówkę Everbeam H7 na amazon.pl lecz niestety producent nie podaje dokładnych parametrów czołówki Everbeam H7

No i pytania :)
• znalazłem różne opinie odnośnie produktów Nitecore'a z przewagą tych dobrych - czy z Waszego doświadczenia ich produkty odznaczają się stosunkowo duża niezawodnością?
• może mi umknął jakiś produkt podczas wyszukiwania - czy jest jakiś odpowiednik Nitecore NU31 (jak wspominałem głównie zależy mi na długo pracującym trybie ECO) który posiada wymienną baterie ładowana na USB
• czy może macie doświadczenia z użytkowania w/w czołówki Everbeam H7

dzięki serdeczne :)
Mociumpel
Posty: 2103
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: czołówka do użytkowania w namiocie

Post autor: Mociumpel »

https://pl.aliexpress.com/item/1005005481824411.html - jedyna, która za te pieniądze mnie uwiodła - za 120 zeta masz wszystko o czym nie marzyłeś bo nawet tam nie sięgałeś. Poza jednym - nie sięgnie kilometra ;)
matlar
Posty: 3
Rejestracja: piątek 12 lip 2024, 18:36

Re: czołówka do użytkowania w namiocie

Post autor: matlar »

Dziękuje bardzo - świetna propozycja cenowa biorąc pod uwagę że jesteś zadowolony z jej użytkowania. Lżejsza od Skilhunt'a h04r rc (używam jej na skitury) o 20 g ale szukam czegoś troszeczkę lżejszego i kompaktowego. Kilka dni temu koledze który szukał czołówki polecałem Skilhunt'a - podrzucę mu linka z Twoją propozycją :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: czołówka do użytkowania w namiocie

Post autor: Pyra »

Witam

To tylko moja opinia, może mam pecha, ale z 4 sztuk, które kupiłem, żadna nie działa poprawnie. Dwie, kiedy są wyłączone, losowo bardzo szybko rozładowują akumulatory, dwie natomiast, odmówiły zmiany trybów.
Było to dawno temu, i już ich produktów nie kupowałem, z tym, że żadna z nich nie była czołówką.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
matlar
Posty: 3
Rejestracja: piątek 12 lip 2024, 18:36

Re: czołówka do użytkowania w namiocie

Post autor: matlar »

Pyra pisze: wtorek 16 lip 2024, 20:34 Było to dawno temu, i już ich produktów nie kupowałem, z tym, że żadna z nich nie była czołówką.
Dzięki za cenną informacje. Czasami w sieci natknąłem się na podobne doświadczenia jak Twoje. Podpytam się jeszcze na infolinii producenta jak wygląda sytuacja z ich awaryjnością na ten moment w stosunku do opinii które dotyczyły ich produktów w przeszłości.
SmithYoh
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 04 sie 2024, 12:34

Re: czołówka do użytkowania w namiocie

Post autor: SmithYoh »

Cześć Mateusz! Szukasz czołówki Zgadzam się że Nitecore NU31 to dobry wybór ale jeśli, wymienny akumulator ma być priorytetem to raczej ut27 on może być lepszy mimo krótszego czasu działania. Albo może warto też spojrzeć na czołówki Petzl, które oferują solidne modele z długim czasem pracy. powodzenia przy wyborze :wink:
ODPOWIEDZ