Szukam szukam i znaleźć nie mogę (może nie umiem szukać ). Potrzebuję mosiężny/miedziany krążek o średnicy 46 mm i grubości 2 lub 3 mm, chcę go użyć jako pigułę do latarki SecurityIng SF82 z JD. W oryginale siedzi tam aluminiowy pierścień, na którym MCPCB ledwie się opiera krawędzią.
Czy ktoś wie gdzie można nabyć takie cóś?
Znaleźć pręta miedzanego o długości 2*PI*23mm i grubości 3-4 mm i zbić lekko młoteczkiem? poszukaj coś o średnicy 40mm i nawiń z 2-3 spiralki i wtedy wybierz najlepszą i zbij młotkiem:)
Jak nie to złom z jakimiś silnikami elektrycznymi i szukać
To jest właśnie "urok" naszego hobby, albo masz znajomego tokarza, którego można raz na jakiś czas poprosić o jakąś fuchę, albo kupujesz własną tokarkę i wtedy możesz robić przeróżne rzeczy. Bo zamawianie pojedynczych elementów gdzieś w zakładzie jest w zasadzie nieopłacalne. Nikt nie chce się bawić w takie coś i dają zaporową cenę abyś zrezygnował.
O i z tego można by coś urzeźbić, tylko powiedzmy tak:
-urżnąć krążek 3mm grubości z pręta 45mm
-z wnętrza głowicy latarki zeszlifować anodę
-zaluować krążek do głowicy wypełniając cyną 0,5mm szparę
Da radę to odprowadzić ciepło na korpus? Docelowo myślę, że w 3 ledy pójdzie ok. 6A, może 9.
Jak rozgrzeje korpus do temperatury topnienia cyny to anoda zmieni barwę. Krążek Alu był by lepszy o ile nie chce się lutować do niego diod, chociaż z ruskim topnikiem to nie wielki lki kłopot.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
maciex93 pisze:Jak rozgrzeje korpus do temperatury topnienia cyny to anoda zmieni barwę. Krążek Alu był by lepszy o ile nie chce się lutować do niego diod, chociaż z ruskim topnikiem to nie wielki lki kłopot.
Kurka o tym nie pomyślałem. Ze złotego w co pójdzie? Chyba jednak wolałbym zachować barwę latarki.
Dlaczego alu byłby lepszy?
madkeinam,
Bo najlepiej jest gdy przenosimy ciepło z materiału na materiał o tym samym składzie, a poza tym alu ma lepszą przewodność cieplną od mosiądzu i jest lżejsze
Żeby na tokarce uciąć taki plasterek przynajmniej 5mm musi zostać zmarnowane na wiór. I musi być możliwość złapania w uchwyt, wiec jak byś brał to 3cm kawałek żeby lipy nie było.
Albo prosisz sprzedawcę o plaster 5mm i resztę pilnikujesz tak żeby pasowało na wcisk do lampki.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Aha aha. W sumie w tej lampce jest jeszcze zwężenie dość głębokie, daleko do sterownika, to może zamowię węższy a dłuższy walec (średnicę i tak będzie miał taką jak MCPCB) i go wcisnę głębiej, będzie lepszy kontakt z body.