R/C

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

A wy tylko te smigłowce i smigłowce.Przedstawiam nastepny samochodzik z mojej staini.
Kyosho silnik 15 zwoi regulator HItec SP-560.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Darek pisze:A wy tylko te smigłowce i smigłowce.Przedstawiam nastepny samochodzik z mojej staini.
Kyosho silnik 15 zwoi
A jakie? Bo mam niekompletne podwozie do Inferno i potrzebuję kulki przegubów wahaczy.....
Darek pisze: regulator HItec SP-560.
A ja se sam robię regulatory :mrgreen:

Pozdrawiam

PS: "bo każden jeden musi se czasem polatać" - Złomek :lol:
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Hehe, trzy pakiety wylatane, dwie łopaty połamane, ale fajnie jest :D Myślałem żeby jutro założyc łopaty Xtreme i zobaczyc jak się na nich lata, tylko trochę się boję, cobym ich od razy nie poniszczył, więc chyba poczekam aż przestanę atakowac krzesła, albo jak stockowe rozwale (ostatni komplet) :P
Ale ten symulator coś mi nie podchodzi, trochę inaczej reaguje: w realu Lama po puszczeniu drążka sama "odbija" i się wyrównuje, a tam ja muszę drążkiem sam wyrównywac :/ Można to jakoś ustawic, zeby było bardziej zgodne z Lamą w realu? Mam tak i w FMS i w Heli X, innych symulatorów jeszcze nie próbowałem.

pozdrawiam,
volt
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Volt pisze:Hehe, trzy pakiety wylatane, dwie łopaty połamane, ale fajnie jest :D Myślałem żeby jutro założyc łopaty Xtreme i zobaczyc jak się na nich lata, tylko trochę się boję, cobym ich od razy nie poniszczył, więc chyba poczekam aż przestanę atakowac krzesła, albo jak stockowe rozwale (ostatni komplet) :P
Skąd ja to znam ;) tylko, że ja ze względu na romiar ;) musiałem od razu latać na zewnątrz.
Volt pisze:Ale ten symulator coś mi nie podchodzi, trochę inaczej reaguje: w realu Lama po puszczeniu drążka sama "odbija" i się wyrównuje, a tam ja muszę drążkiem sam wyrównywac :/ Można to jakoś ustawic, zeby było bardziej zgodne z Lamą w realu? Mam tak i w FMS i w Heli X, innych symulatorów jeszcze nie próbowałem.
volt
Ustaw warunki środowiskowe, wiatr i podmuchy

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

Pyra znasz rozmiar tych kulek do przegubow wahaczy , mam tego troche moze cos bym znalazl.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

sebeq pisze:Pyra znasz rozmiar tych kulek do przegubow wahaczy , mam tego troche moze cos bym znalazl.
To są takie kulki z otworem, zdaje się średnicy 7,8mm, otwór 3mm, już sprawdziłem
Ostatnio zmieniony środa 03 mar 2010, 20:34 przez Pyra, łącznie zmieniany 1 raz.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

To ja dzisiaj połamałem śmigło i jedno cięgno w głowicy a heli jeszcze się nawet z ziemi nie oderwał :]. Podłączyłem pakiet 7.4 v i sprawdzałem czy serwo ogonowe działa poprawnie z dorobionym przeze mnie elementem, a tu nagle silnik ruszył i heli się oderwał trochę z ziemi i pięknie roztrzaskał o drzwi zanim zdążyłem zareagować :-|
Myślałem że na tym pakiecie nie ruszy, zresztą bawiłem się dobre 2 minuty serwami a silnik nie chodził. No nic i tak muszę złożyć zamówienie na helipad :]
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

A nadajnik był chyba wyłączony wtedy Co? :roll:

Aha sebeq średnica kulek wynosi 7,75mm a średnica otworu 3mm

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Ja dzisiaj zmieniłem łopaty na Xtreme i wydaje mi się, że Lama stała się stabilniejsza! No i, w przeciwieństwie do stockowych, (które łamały się na byle krześle :razz:) zero wyszczerbień po kilku, że tak to nazwę, błędach pilota :P 7 pakietów wylatanych, już w miarę czuję jak to lata i jestem w stanie polecieć tam, gdzie chcę, kiedy heli jest ogonem do mnie :wink: Teraz zawisy bokiem muszę poćwiczyć :roll:

Ale frajda że hej!
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Volt pisze:Ja dzisiaj zmieniłem łopaty na Xtreme i wydaje mi się, że Lama stała się stabilniejsza! No i, w przeciwieństwie do stockowych, (które łamały się na byle krześle :razz:) zero wyszczerbień po kilku, że tak to nazwę, błędach pilota :P
To jest ich podstawowa zaleta, ale profilaktycznie dokonuj oględzin, bo nawarstwienie mikrouszkodzeń może doprowadzić do rozerwania łopaty w locie :evil:
Volt pisze: 7 pakietów wylatanych, już w miarę czuję jak to lata i jestem w stanie polecieć tam, gdzie chcę, kiedy heli jest ogonem do mnie :wink:


A mówiłem: "bo każden jeden musi se czasem polatać" - Złomek
Volt pisze:Teraz zawisy bokiem muszę poćwiczyć :roll:
Zacznij od stanięcia do Lamy trochę bokiem i w miarę nabywania doświadczenia obracaj się przodem, będzie łatwiej

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

To się pochwalę: 20 pakietów wylatanych, dostałem wczoraj jeszcze jeden (dzięki Bocian :wink:) także będę teraz męczył lamę podwójnie :razz: Jak się skupię to nawet ósemki mi wychodzą, na mniej-więcej stałej wysokości i bez obijania się o ściany/krzesła/stoliki. A i zębatkę plastikową od wału zewnętrznego (dolny wirnik) całą zjechałem :oops: Co ciekawe, z tylko połową zębów nadal dało się latać, trochę trzęsło tylko. Jutro zobaczę czy w modelarskim będzie miał to koło, bo bez zębów już niestety nie idzie latać :???:

Swoją drogą chciałem zapytać, czy ktoś wie co to może być warte: Esky lama metal upgrade kit ? W sumie opinie ma dosyć dobre. W Polsce taki zestaw kosztuje, o zgrozo, niecałe 200zł -> do helika kupionego za 250zł to chyba jakaś pomyłka :-|

Aha i jeszcze trzecia sprawa - udało mi się zamontować aparat na Lamę :mrgreen:
Komórka z aparatem ważyła 70g. Za dużo -> wywalamy baterię, przecież lama ma pakiet i 3,7V z jednej celi można brać. Bez baterii to już 50g. Nadal za dużo - no to obudowa idzie weg! Bez obudowy masa zmalała drastycznie do 25g. Z serwem sterującym (elektronicznie coś mi się nie chciało robić) +10g czyli suma sumarum 35g - tyle lama udźwignęła jakoś :razz: Fotki marnej jakości, lata się o wiele trudniej (nie równo środek ciężkości, prowizorka trochę była) no ale śmigłowiec szpiegowski jest :mrgreen:

Pozdawiam!
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
A mnie się wreszcie udało znaleźć chwilę czasu i z jednego pakietu 4s, powstały dwa 2s.
Dla tych, którzy by chcieli sobie jakiś pakiet "zmontować" samemu, mała podpowiedź, wykonujemy płytkę PCB z polami lutowniczymi, na których łączymy końcówki pakietu. Ma to dwie zalety.
Primo - kable są mocniej przymocowane i nawet spora siła ich nie wyrwie i nie połamie końcówek lutowniczych cel.
Secundo - nawet w ekstremalnych warunkach nie dojdzie do zwarć na końcówkach pakietu.
Tak to mniej więcej wygląda, niestety do lutowania musiałem użyć sporych ilości topnika....
Obrazek
Plusowe blaszki się wrednie lutują :evil:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Stałem się posiadaczem śmigłowca sku 32697, skromnie ale najważniejsze że lata, na razie odbyłem kilka startów w mieszkaniu ale niestety mieszkanie za małe jest na taki model, naukę latania zrobię na dworzu na otwartej przestrzeni,
Czy można wymienić aku na taki o większej pojemności bo jest tylko 130mAh myślałem o 190 lub 250?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Uuuuu Panie kochany, tym to tylko w domu lub na hali sobie możesz polatać, nie radzę wychodzić na zewnątrz. Mały podmuch i po sprzęcie :sad:

Bateryjkę możesz trochę większą wsadzić, ale zwróć uwagę na parametr "C"

Pozdrawiam

PS: A do mnie dziś przyszedł nowy żyroskop z HH :twisted:
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Dzięki za info, właśnie widzę że sprzęcik bardzo delikatny jest, na aku jest nadruk BJC 130mAh 3,7V, podłogi nie mam wolnej bo mieszkanie umeblowane a jak się oderwę od podłogi to chwila moment i sufit jest i ściany blisko i w dodatku żyrandol. Model posiada diody które są powodem mojego niezadowolenia bo zabierają cenną energię i myślałem o wstawieniu rezystorka w celu ograniczenia prądu. Próbę na dworzu to zamierzałem zrobić przy ciszy. jak się nauczę tym latać to pomyśle nad czymś większym, zauważyłem że zachwalacie sobie Lame v3

[ Dodano: 22 Marzec 2010, 23:26 ]
Żyroskop ciekawe urządzenie;) do czego chcesz go zastosować?
Ostatnio zmieniony wtorek 23 mar 2010, 22:41 przez night_82, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ