Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Kubuś Puchatek
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 13:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Kubuś Puchatek »

Sprawa załatwiona, zaproponowali zwrot kasy na GBwallet albo przysłanie nowej lampki. Zdecydowałem się na to pierwsze (w międzyczasie zakupiłem szarego bezpośrednio od Simona na Aliexpress).
Pozdrawiam
Kamil
Bknz
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:45
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Bknz »

ile lux uzyskać można z S2+ ?

Mierzyłem swoją za pomocą czujnika w tel. z odległości 1m, wyszło mi 7,4k lux
Dioda to T6-3B 2.8A + szybka AR 99%

Wynik słaby?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

A po co mierzyć Luksy w S2, szczególnie w tej wersji? Ta latarka ma świecić szeroko, chyba że do porównania z innymi ;) Luksy określają natężenie światła, nie ilość. W tej konfiguracji nie osiągniesz dużego zasięgu. Jak chcesz spory zasięg to reflektor SMO + skalpowana XP-L.
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Czy pierścień w "dupce" s2+ może być tak mocno zakręcony, że wyrabiają się aż miejsca na szczypce do pierścieni segera? Chciałem sobie zmostkować..
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

mhu pisze:Czy pierścień w "dupce" s2+ może być tak mocno zakręcony, że wyrabiają się aż miejsca na szczypce do pierścieni segera? Chciałem sobie zmostkować..
W którą stronę kręcisz? Tam jest lewy gwint.
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Czytałem pierwszy post w tym temacie kilka razy, nie zapamiętałem, dobrze że nie używałem dużej siły - dzięki :-)
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Mam pytanie co do reflektorów w convoy'ach, a dokładnie w convoyu s2. Czy zdarzały się wam różne reflektory jeżeli chodzi o kształt tego kołnierza z dołu? Tzn. mam reflektor SMO rozmiarowo się zgadza, ale ten kołnierz jest krótszy a otwór na diodę to 5mm zamiast 7mm. Bardziej pasuje to pod XP, nie nałożę tego na podkładkę centrującą z XML. Jak w takim razie można założyć to na diodę XML? Oprzeć jakoś o tą kwadratową podstawę diody? Przepraszam za post pod postem, nie zauważyłem że wypowiadałem się jako ostatni :roll:
Awatar użytkownika
Roni11
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 00:31
Lokalizacja: ~Łódź

Post autor: Roni11 »

Dzisiaj doszedł do mnie S2+ z banggooda.

Mam pytanie.
Czy normalna rzeczą jest, ze po wyłączeniu latarki zostaje jeszcze na chwile taka zielona poświata w okół reflektora?
Ostatnio zmieniony wtorek 29 gru 2015, 20:14 przez Roni11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Roni11 pisze:Czy normalna rzeczą jest, ze po wyłączeniu latarki zostaje jeszcze na chwile taka zielona poświata w okół reflektora?
W tym wypadku tak, bo masz oring GITD, czyli "świecący w ciemności".

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 29 gru 2015, 20:18 przez Pyra, łącznie zmieniany 1 raz.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Tak, bo oring pod szkiełkiem świeci.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Roni11 pisze:Czy normalna rzeczą jest, ze po wyłączeniu latarki zostaje jeszcze na chwile taka zielona poświata w okół reflektora?
tak. To tzw. GITD

https://en.wikipedia.org/wiki/Phosphorescence
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Roni11
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 00:31
Lokalizacja: ~Łódź

Post autor: Roni11 »

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Powinienem jakoś poprawić S2+?

Czytałem o paście termoprzewodzącej.
Mam wersje 2.8A.
Mógłbym prosić o jakiś poradnik jak to zrobić?
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Roni11 pisze: Powinienem jakoś poprawić S2+?

Czytałem o paście termoprzewodzącej.
Mam wersje 2.8A.
Mógłbym prosić o jakiś poradnik jak to zrobić?
Szczypcami do segera albo jakąś porządną pęsetą wykręcasz pigułę (to coś złotego na którym jest driver) Po wyjęciu piguły sprawdzasz czy pad diody w miejscu gdzie są dziury na kabelki da się podważyć i odchodzi od piguły, jeśli odchodzi to odlutowujesz kabelki i miejsce kontaktu pada i piguły dokładnie czyścisz i przelatujesz bardzo drobnym papierem ściernym, potem na pigule kładziesz troszkę pasty termo (np. mx-2), kładziesz diodę, przylutowujesz w miarę na plask kabelki i wkręcasz pigułę na siłę. (Wtedy docisk jest przez reflektor, a pasta ładnie się rozejdzie, na gwint piguły też troszkę pasty dajesz). Teraz gorsza opcja pad klejony do piguły-pad po podwarzaniu nie odchodzi; masz dwie drogi: pigułę na noc do zamrażarnika, rano po przyłożeniu siły powinno dać się oderwać. Druga droga dajesz sobie na luz i tryb 2,8A traktujesz jako turbo i świecisz nim max do 1 minuty, dajesz pasty na gwint piguły i wszystko skręcasz.
Warto jeszcze zmostkować sprężynę na dupce (rozkręcasz i chyba jest lewy gwint) dajesz plecionkę od szczotek elektrycznych lub po prostu zwykły przewód, lutujesz do górnej części i do dolnej części sprężyny (nie ma wtedzy strat elektrycznych na sprężynie. Na górnej części sprężyny dolutowujesz kapsel z bezpiecznika 16A (popularny korek 16A)
jkndgplq
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 10:57
Lokalizacja: Ładne

Post autor: jkndgplq »

darol pisze:Ponieważ, udało mi się zakupić podrobioną wersję S2+ red na Gearbest i w związku z tym są pytania jak to rozpoznać podaje linka z fotkami http://budgetlightforum.com/node/36304? ... ent-784853
Ogólnie jest to prawdopodobnie przebrandowane ultrafire http://budgetlightforum.com/node/36304? ... ent-786697
Witam!

Jeżeli w Gearbest można kupić podróbkę convoy s2+ to gdzie kupić oryginał? Zastanawiam się nad kupnem na aliexpress u Simon-a lub w fasttech. Gdzie wychodzi najtaniej, ale za oryginał convoy s2+ ?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ceny podobne ja zamawiam na Banggood albo Fasttech.
ODPOWIEDZ