O silnikach i nie tylko...

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Pyra pisze:Witam
Ja raczej inne klasyki preferuję... :mrgreen: Miałem Camaro '78 z silnikiem 427 coś około 425 HP, pojeździłem Dodge Coronet z "gliniarskim" silnikiem hemi mopar, w okolicach 500HP, kumplowi rasowałem 350-tkę zmieniając w 383 i wyciągnąłem 660HP (miało pierdnięcie :twisted: ). Najbardziej klasycznym była corvette stingray 68 w której regulowałem gaźnki i zapłon (marzenie :roll: ) a najsilniejszym z klasyków był Chevy Caprice z silnikiem big block 427 + kompresor Rootsa 1200HP z tyłu opony 500mm i tak się paliły na starcie :twisted:
Co do elektrycznych pojazdów, no to powiem Wam, że 4,5MW na kołach, nawet przy masie ponad 100t wciska w fotel ;)
Pozdrawiam
BŁAGAM, zostań moim Mistrzem.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Kazik pisze:BŁAGAM, zostań moim Mistrzem.
Uczniem Ty zostaniesz moim... ;)
Stare dzieje :roll: :o
Obrazek
1991 r Wyjazd do Wenecji, policja "poprosiła" nas o przykręcenie tłumika :twisted:
Który to ja?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek 22 lut 2013, 23:35 przez Pyra, łącznie zmieniany 1 raz.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Pyra pisze:Który to ja?
Kierownik (ten co stoi i nic nie robi)? :-)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ptja pisze:
Pyra pisze:Który to ja?
Kierownik (ten co stoi i nic nie robi)? :-)
To było zbyt łatwe :mrgreen:
Obrazek
To moje pierwsze Camaro rocznik 71 podczas remontu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Pyra: człowiek orkiestra.
Pełen podziw :padam: :padam:
Ciekawe co jeszcze :?: :?:
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
No właśnie miałem zapytać Pyra czy jest jakaś dziedzina na której się nie znasz? Ty jakiś uniwersalny jesteś. Żeby matka Polska nosiła więcej takich obywateli to kraj nasz byłby mlekiem i miodem płynący. <mysli>
pozdr. Tomek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
A zajmowało się tym i owym... ;)
O mnie
Do tego kolejki H0, samochody i helikopter RC (oj ten już 3 lata czeka aż młody podrośnie), trochę dłubię w drewnie, akwarium, ostatnio OC aktualnie w COGu...
Tylko czasu brak :-(
A, bym zapomniał, nie potrafię na niczym grać i gotować. ;)
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
tery
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 10:58
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tery »

Pyra masz rację odnośnie INDY i Zetki która tu jeździ bo ta stylizacja to kaprys właściciela i nie jest w pełni oryginalna.Konkretnie w tym aucie fabrycznie był motor 5.0 (tak twierdzi właściciel)podobno niezły badziew ta wersja. Co do wężyka to naprawdę jest baton a nie wężyk.

A poza tym w tamtych czasach takimi furami? Bezpieka się Tobą nie interesowała?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
tery pisze: A poza tym w tamtych czasach takimi furami? Bezpieka się Tobą nie interesowała?
A z jakiej racji, ja nie chciałem wysadzać Domu Partii, reszta ich nie interesowała. Zresztą zdziwił byś się ile tego kiedyś po Polsce jeździło, Popatrz na stare polskie filmy...

Pozdrawiam
PS: W sumie to 305' to była niezła jednostka, po założeniu lepszych głowic i wałka rozrządu (od 350' pasowały idealnie) miało to niezłego kopa... W zasadzie to ten sam blok co 350, tylko cylindry o mniejszej średnicy i oryginalne głowice miały mniejsze zawory.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Pyra pisze:1991 r Wyjazd do Wenecji, policja "poprosiła" nas o przykręcenie tłumika :twisted:
Który to ja?
Witam
Co zauważyłem ciekawego w tym zielonym aucie z fotki to, że oprócz mocowania tłumika założyliście jeszcze bardzo ciekawą wersję koguta, model ten wygląda na wczesny początek PRL-u. <gafa>
pozdr. Tomek
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

tomeksz68 pisze:
Pyra pisze:1991 r Wyjazd do Wenecji, policja "poprosiła" nas o przykręcenie tłumika :twisted:
Który to ja?
Witam
Co zauważyłem w tym zielonym aucie z fotki to, że oprócz mocowania tłumika założyliście również bardzo ciekawą wersję koguta, która wygląda na początek PRL-u z lat 70` <gafa>
pozdr. Tomek
A na tym forum nie patyczkuja się z przeciwdziałaniem promocji alkoholu. :twisted: Moją uwage zwrócił jeszcze ornament maski w postaci siekiery. :cool:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
No tak "głodnemu chleb na myśli" :twisted:
Nawet nie zwróciłem uwagi, ale przeedytowałem, aby być w zgodzie z regulaminem i przekonaniami.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Się czepiacie, ja stąd widziałem, że to była "polokokta". ;)
Liro
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 07:08
Lokalizacja: Pólnoc

Post autor: Liro »

:mrgreen: fajnie się rozwija ten wątek, a miało być o zakopanym złocie (taki film kiedyś widziałem, kto żyw we wsi ten kopał bo gdzieś tam pono złoto zakopane koło opuszczonego pałacu). To aluzja do HHO :mrgreen:

ps. też się powożę ami V-ósemką, no nie taką starą, nie mam sentymentu do aż tak starych. Mi się ... :evil: ... podobały Camaro które stały w salonach w bazach amerykańskich w Niemczech w l. 90-tych. Bym sobie sprawił takiego ale to nie na Polskę, dziury wylazły na wiosnę jak drzewiej więc tylko SUV.
Ostatnio zmieniony piątek 01 mar 2013, 05:54 przez Liro, łącznie zmieniany 1 raz.
gorącego lata...
2010...
przystąpiłem do tego Forum...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Liro pisze:Mi się ... :evil: ... podobały Camaro które stały w salonach w bazach amerykańskich w Niemczech w l. 90-tych.
Niestety, amerykanie przestali produkować "samochody" w 1985r... Teraz od kilku lat się opamiętali.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ