Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Po pierwszej jeździe po kupnie roweru "górala", pamiętam to jak dziś cztery litery tak mnie bolały, że nie mogłem zejść z roweru [zrobiłem tylko 5 kilometrów], wtedy postanowiłem dokonać poważnych przeróbek konstrukcyjnych. :mrgreen: Pojechałem do sklepu rowerowego i poprosiłem sprzedawcę o największe siodełko jakie mają w ofercie, pan dziwnie popatrzył na mnie ale w końcu stałem się szczęśliwym posiadaczem wielkiego "łopucha". Od tej pory moje szanowne du...o jest już szczęśliwe, choć czasami zdarza się jak gdzieś stanę, że przejeżdżający rowerzyści jakoś dziwnie się uśmiechają. :mrgreen:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
chrisek pisze:polecam zainteresować się spodenkami z wkładką z wstawkami żelowymi,
Tego nigdy nie zrozumiem... ;) Najpierw wypasione siodełko, a potem się na nim jeździć nie da... :mrgreen:
Ja tam za dużo nie jeżdżę, tyle co do pracy i spowrotem 28km dziennie

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Dół pleców dołem pleców, ale niektóre górale potrafią wprowadzić gorsze niedogodności dużo ważniejszym partiom ciała. ;) Przez to ostatnio sporą część trasy jechałem na stojąco. :mrgreen:
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Hahar pisze:Szanuj swój tył bo masz jeden... :mrgreen:
Od roku mam sztycę amortyzowaną i sobie chwalę-jeśli oczywiście nie przeszkadza wam większa waga takowej. :cool:
Myślałem o tym. I chyba w tym roku zakupię.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Ja w sowim rowerze kilka dni temu wymieniłem swoje siodełko na takie z Lidla za coś koło 40zł i komfort jazdy wzrósł tak bardzo że chyba mógł bym to określić za cud :wink: .
Druga sprawa to wreszcie wczoraj przywiozłem swoja pierwszą frezarkę CNC, pole robocze wynosi 70x80 , brak kontaktu z mojej strony przez ostatnie dni był właśnie spowodowany tym zakupem więc wszystkich dobijających się do mnie przepraszam ale miałem strasznie mało czasu. W ciągu 22h zrobiłem 1270km ( w tym szkolenie 5h ) i mimo że ledwo żyję a ze szkolenia w pracy na sprzęcie pamiętam tyle jak to włączyć do prądu cieszę się bardzo.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
tery
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 10:58
Lokalizacja: wlkp

Post autor: tery »

midi pisze:swoja pierwszą frezarkę CNC
To jedyny słuszny kierunek rozwoju :mrgreen:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

midi Ty hardcorze :D Pamiętam jak kupowałeś pierwszą tokarkę i bunkrowałeś paragon :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Właśnie uruchomiłem i wypróbowałem line follower ver. 2. Tym razem 5 czujników CNY70 za obliczenia odpowiada ATtiny26, silniczkami steruje Si9959 (podwójny mosfet z diodami).
Podniosłem napięcie zasilające silniczki, odsunąłem do przodu płytkę z czujnikami i zmieniłem logikę sterowania. Program w C, napisany praktycznie od nowa. W porównaniu z poprzednią wersją (10cm/s) uzyskałem 50% przyrost prędkości, b teraz osiąga prędkość 15,1cm/s :mrgreen: Do 1m/s nawet się nie zbliżę bo tor ma bardzo dużo ostrych zakrętów, ale w planie są jeszcze większe kółeczka i mam jeszcze mały zapas na sterowaniu, aktualnie max PWM to 200, w poprzednim miałem pełne 255.

Obrazek

Podwozie poprzedniego modelu, zaadaptowane na szybko dwoma ściskami i gumką. ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Pooglądałem trochę towaru diodowego dużych mocy na targach i pomęczyłem wystawców. pytaniami.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Do mnie dziś kurier przyniósł Armytek Predator Pro v2.5 XP-G2 na ciepłej diodzie. To jest TO :) Odcień jakiego oczekiwałem.
Michał
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

lord_craven pisze: Myślałem o tym. I chyba w tym roku zakupię.
Odkąd ją mam rzadziej staje na pedałach :D Te na kwadratowym trzpieniu (pod gumą) z czasem potrafią złapać luz boczny z tego co się dowiedziałem...
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Hahar pisze:Te na kwadratowym trzpieniu (pod gumą) z czasem potrafią złapać luz boczny z tego co się dowiedziałem...
Dzięki za dodatkowe info :)

[ Dodano: 12 Maj 2013, 17:49 ]
Wyprałem słuchawki od telefonu. Po upadku z trzeciego piętra i wysuszeniu nadal działają :)
Kilkanaście złotych zostaje w kieszeni ;)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Dowiedziałem się w sieci, że zmieniły się jakieś przepisy i mogę zrezygnować z usług UPC bez ponoszenia żadnych umownych kar. Cieszy mnie to bardzo bo jak na razie musiałem się wyprowadzić i nie mogłem korzystać z telewizji/internetu/telefonu w nowym miejscu a płacić musiałem i nie było żadnego odwołania.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Wykonałem pierwsze próby-prace na swojej maszynce CNC, pełen sukces, nic skomplikowanego i do opanowania , grunt to myśleć i chyba tyle :mrgreen: .
Pozdrawiam serdecznie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Super :)
Pozdr.
Pikom
Zablokowany