odbłyśnikiem teksturowany a szlifowany

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

odbłyśnikiem teksturowany a szlifowany

Post autor: sylwestreczek »

mam pytanko

co się zmieni w wiązce światła jak wyszlifuję aluminium na blysk, np. w takiej lampce jak romisen rc-t5, jak bym wszystkie cztery wgłębienia wyszlifował na blask, połysk to co by to zmieniło?? co sie stanie z wiązką świata???
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Pojawi się sporo artefaktów - odbłyśnik teksturowany ma za zadanie zwiększenia ilości odbić w ramach całego reflektora, przez co na wyjściu strumień światła jest bardziej jednorodny.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Post autor: Serkules »

Przede wszystkim odradzam polerowanie reflektora. Od wewnątrz pokryty on jest lakierem chromowym o wysokim połysku. Polerując go ręcznie zniszczysz warstwę lakieru. Poza tym nie uda Ci się uzyskać połysku na lustro domową metodą. Zawsze zostaną mikrorysy, które będą rozpraszać światło.

Generalna zasada przy reflektorach: nie wolno dotykać wewnętrznych powierzchni gołymi rękami. Zostają odciski palców, które jest bardzo trudno usunąć, a przy ich zmywaniu zostają zawsze jakieś ślady na lustrze.

Musisz pamiętać także, że gołe aluminium niezabezpieczone żadnym lakierem z czasem zczernieje. Polecam więc rozejrzeć się za reflektorem typu smooth (SMO).
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Mi sie wydaje, ze w domu mozna reflektor pokryc na "blysk". Np poprzez rozne kapiele galwaniczne:)
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
jjelement
Posty: 62
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jjelement »

Zalezy jaki dom... :D wychodzac z zasady ze zrobie w domu wszystko oprocz mikroprocesora , to da sie no ale trzeba byc geekem.
Awatar użytkownika
piXelRider
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 10 lut 2008, 21:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piXelRider »

jjelement pisze:Zalezy jaki dom... :D wychodzac z zasady ze zrobie w domu wszystko oprocz mikroprocesora , to da sie no ale trzeba byc geekem.
OT: widok ojca piłującego brzeszczotem pocisk przeciwpancerny w kuchni (blok płytowiec) - bezcenne :P (oczywiście pocisk był rozbrojony :wink: )
Awatar użytkownika
jet-pol
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 21:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: jet-pol »

Serkules pisze: Generalna zasada przy reflektorach: nie wolno dotykać wewnętrznych powierzchni gołymi rękami. Zostają odciski palców, które jest bardzo trudno usunąć, a przy ich zmywaniu zostają zawsze jakieś ślady na lustrze.
Witam,
Jest pewien sposób na to, aby pozbyć się przypadkowych odcisków palców które powstały na powierzchniach aluminiowych reflektorów bądź wszelkiego rodzaju luster.
1.Musimy zaopatrzyć się w :

http://www.pharma-cosmetic.com.pl/index ... 0,ant.html

jaki koszt - nie pytajcie, nie mam pojęcia, używałem tego kilka razy w firmie, w której pracuję do usunięcia odcisków palców z luster w spektrofotometrach i detektorach diodowych i się sprawdziło.

2.Wlewamy kropelkę tej substancji na lustro, rozprowadzamy dokładnie po całej powierzchni i czekamy aż zaschnie (kilkanaście sekund).

3.Nasępnie zdejmujemy powstałą powłokę (nasz odcisk zostanie zdjęty z lustra)

Tak jak napisałem nie wiem jak to się sprawdzi przy reflektorach SMO ale powinno być skuteczne. Jeśli będę miał troszkę czasu to sprawdzę to przy najbliższej okazji.

Mam nadzieję, że te informacje będą przydatne.
użytkownik usunięty za stosowanie nieuczciwych praktyk w walce z konkurencją
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

A to ciekawe co piszesz Jet-pol.
Testować Panowie i opisywać skutki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No to jak, nikt kolodium nie przetestował?Szkoda. Temat wiecznie aktualny w latarkowym świecie.
Ostatnio rozmawiałem ze znajomym o czyszczeniu refków i On uzyskuje bardzo dobre efekty za pomocą eteru. Do zdobycia ponoć u znajomych aptekarzy, jest to składnik wielu leków na zamówienie. Eter+patyczki bawełniane....jak ktoś się pobawi niech zda relację pliz ;-)
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Moge zapytac w aptece, ale czy pani mgr. nie zadzwoni po gliny ? :D
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Jak uda Ci sie dostac minimalne ilosci to nie. Zreszta i tak to jest pewno kilku max kilkunasto procentowe stezenie, chyba ze sie myle.
Panowie, jesli bedziecie czyscic, to tylko nie zasnijcie nad reflektorkiem :mrgreen:
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

O siet faktycznie.
Dobrze ze zwrociles na to uwage, bo ja lubie sie pochylic nad obiektem prac :)
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Jeden z naszych moderatorów ma żonę farmaceutkę! :-D
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Byłem dziś w trzech aptekach i lipa nikt nie zna tej cudownej substancji podanej przez Jet-Pol. Jednak nie odpuszczę, szukam dalej :evil: .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Do zdobycia ponoć u znajomych aptekarzy, jest to składnik wielu leków na zamówienie.
Znajomy aptekarz twierdzi że eteru nie używa sie do robienia leków :roll: Mozę etanol? Potrafi być skażony eterem lub tymolem. Ten dugi ma kolor a pierwszy tylko zapach:)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ