Raspberry Pi - jak ugryźć malinę ...

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

krzycho123, widzę, że najbardziej chyba "ogarniasz" obsługę całego urządzenia, konfigurację itp. Mógłbyś nagrać filmik pokazujący korzystanie z tego urządzenia? Np. włączasz tv, włączasz Rpi i włączasz jakiś film, dla utrudnienia z napisami. Dałoby się to zrobić? :)
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

krzycho123 pisze:Może któryś z kolegów posiadających Raspberry równiez podzieli się swoimi doświadczeniami z tym sprzętem ? :)
Mi się malinki tak szybko rozeszły że jeszcze nie odpaliłem żadnej. Czekam na kartę sd (już jedzie) i na nową porcję malinek.

Zamierzam odpalić mały system alarmowy na tym - z chęcią opiszę co i jak.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

neutrinus, to już można zamawiać malinki bez opóźnien? Gdzie? Skąd?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Są dostępne na bieżąco w Farnellu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Właśnie chciałem kupić malinę w Farnell, ale nie obsługują PayPal'a. Karty kredytowej nie mam.
Pomóżcie
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

greg pisze:Są dostępne na bieżąco w Farnellu.
http://pl.farnell.com/jsp/search/produc ... tt=2191863&

ja tam widzę oczekiwanie na dostawę... mam szacowany termin dostawy na 12 listopada
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Czy mas ktoś doświadczenia z trwałością nośników kart typu SD wykorzystywanych jako nośnik w takich małych komputerkach typu Raspberry. Pracujący jako serwerek WWW, SMB (w przypadku SMB tylko aby ściągnięte pliki wgetem móc skopiować przez sieć na stacjonarkę, na pewno nie jako serwer plików).
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Miałem swojego czasu raida1 na 4x pendrive 16GB. Był na nim system dosyć obciążony i nie oszczędzający io. Wytrzymało 2 lata, potem maszynkę rozebrano (wciąż działała). Z sd pewnie będzie podobnie, ewentualnie jakiś fs wybrałbym z rotacją sektorów (JFFS2?)

Generalnie takie nośniki mają ograniczoną liczbę zapisu sektorów. Jak to ma służyć tylko do odczytu i nie masz tam swapa to całe lata będzie działać. Jak sobie postawisz nawet, że raz na dwa lata prewencyjnie wymieniasz sd to dalej pewnie się opłaca.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

tOmki pisze:Właśnie chciałem kupić malinę w Farnell, ale nie obsługują PayPal'a. Karty kredytowej nie mam.
Pomóżcie
Nie musi być kredytówka. Sporo banków udostępnia płatności internetowe "jak kredytówką" na zwykłych debetowych. Skontaktuj się z bankiem, może to tylko kwestia włączenia usługi.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Przy aktualnych cenach pamięci flash a szczególnie SD/mSD nie przejmowałbym się żywotnością karty.

Za rok ,dwa można kupić kolejną bo będę jeszcze tańsze ;)
elektroda.pl
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Z tego co widzę to mają też w Kamami. Może mają na stanie ?
Napisałem do nich, zobaczymy co odpowiedzą.

Co do płacenia "zwykłą" kartą to dzwoniłem do banku (BOŚ) - dostałem informację iż żadnych opłat nie ma tylko podwójne przewalutowanie: GBP->EURO->PLN
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

W Kamami mają od ręki pisałem już o tym jakiś czas temu , nawet aktualnie rev.2 512MB :)
elektroda.pl
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Co do karty to nie przejmuę sie kosztami ale bardziej kwestią cykliczności wymian aby nie dopuścić do całkowitego zablokowania systemu.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Ciekawostka - jako osoba prywatna nie kupimy już RPi bezpośrednio w Farnellu z wysyłką do Polski, jak i niektórych krajów. Strona odsyła do lokalnych dystrybutorów, w Polsce to Kamami.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Właśnie przyszły 2 sztuki z Kamami, szybko sie uwinęli. I mają fajne obudowy, ale trzeba nieco podciąć wyprowadzenia złącza composite. No to będzie zabawa....
ODPOWIEDZ