16340 vs. 18350

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
agga
Posty: 14
Rejestracja: środa 13 paź 2010, 16:03
Lokalizacja: DK

16340 vs. 18350

Post autor: agga »

Ostatnio wpadlem na akumulatorki 18350 i zaczalem sie zastanawiac czy nie mozna by zastosowac ich w zamian za 16340. 18350 maja wieksza pojemnosc niz 16340, a co za tym idzie dluzszy czas pracy (?). Coraz wiecej latarek (jesli nie wszystkie) przystosowanych jest do 18mm baterii, i warto by ten fakt wykorzystac.
Ciekaw jestem czy ktos z Was ma doswiadczenie z tymi ogniwami?
A jesli nie, to co o tym myslicie, czysto teoretycznie, a konkretniej, czy warto inwestowac w dwa typy ogniw do roznych latarek i czy roznica w pojemnosci, rzeczywiscie przelozy sie na czas pracy?
Nie rób tego co ja robię, rób to co ja mowię!!!

Buy the best and cry only once!
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

niestety nie widziałem na oczy 18350, allllllle:

jeżeli są droższe w miarę proporcjonalnie do większej pojemności względem 16340, to jak najbardziej się opłaca.

a co do większej pojemności to przecież oczywiste, że w rezultacie da to dłuższy czas pracy. no i oczywiście nie ma co sugerować się etykietowymi parametrami...
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Tak wyglądają

http://jet-pol.pl/p278,akumulator-li-io ... 18350.html

ale chyba nie mają PCB
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

mają PCB. ale bankowo nie mają 1,2Ah
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Cytat usera z KAI:
"capacity is around 850mAh, where ordinary "900mAh" 16340s is just about 550mAh"

A dostępne są tutaj.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Coraz wiecej latarek (jesli nie wszystkie) przystosowanych jest do 18mm baterii, i warto by ten fakt wykorzystac.
Nie bardzo różnica 2mm średnicy to jedno, ale różnica w długości czasami ma też znaczenie, ale dla testu zamówię sobie takie cuś
Awatar użytkownika
agga
Posty: 14
Rejestracja: środa 13 paź 2010, 16:03
Lokalizacja: DK

Post autor: agga »

Tez je wlasnie zamowilem. Wlasciwie zadalem pytanie, chyba tylko, przez ten "kobiecy gen", bo i tak bylem na nie zdecydowany.
Jak do tej pory, nie jestem w stanie znalezc ani jednego argumentu na nie. Nawet gdyby cena byla, proporcjonalnie, wyzsza, to pozbycie sie "grzechotki", jest dla mnie bezcenne. Jesli do tego dodamy zwiekszenie pojemnosci, zamiast noszenia powietrza, to jest juz pelnia szczescia.
A, co do rozmiarow, to nie sadze, zeby ten milimetr/szt. zrobil jakas specjalna roznice, jesli juz, to tylko przyczyni sie do pewniejszego umocowania ogniw w tubie.
Pojemnosc reklamowana rozni sie pewnie od faktycznej, ale tak, czy siak, procentowo, mowimy o wzroscie o 40-50%, dla mnie bomba.
Zaluje tylko ze, moje starsze tubki, nie przyjmuja ogniw w tym rozmiarze :sad:
Nie rób tego co ja robię, rób to co ja mowię!!!

Buy the best and cry only once!
ODPOWIEDZ