Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3153
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Właśnie naprawiłem dekoder sat EchoStar DSB-616. Nie załączał się, tylko dioda kontrolna świeciła na zielono. Wymiana 4 elektrolitów z odzysku postawiła go na nogi :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wlasnie najciekawsze jest to, ze chca przebiegac "na ostatnia chwile"..
Moze lubia adrenaline? :P
Dobrze, ze ja jeszcze nie mialem tak kryzysowych sytuacji.. no, ale nigdy nic nie wiadomo co mnie czeka!
Pozdrawiam
DNF
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

DNF pisze:Wlasnie najciekawsze jest to, ze chca przebiegac "na ostatnia chwile"..
Moze lubia adrenaline? :P
Może to instynkt samobójczy :o , ewentualnie jakiś wykształcony przez ewolucję manewr mający zmylić atakującego drapieżnika.

Szczególnie trzeba uważać jak stoi znak "A-18b: dzikie zwierzęta" Obrazek , bo wtedy jak wskoczy to chyba nawet na żadne odszkodowanie znikąd nie można liczyć i naprawa pokrywana jest z AC, jeżeli się ma wykupione lub z własnego portfela jeżeli nie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...a ja upiekłem dzisiaj pierwszy w swoim życiu chleb. Słonecznikowy :mrgreen:
Pyszny....ciepły, ze wspaniale chrupiącą skórką, z masełkiem.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Widze że też lubisz kąsać świeży chlebek :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Biszkopt
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 09:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biszkopt »

Widzę, że kolejna choroba się wśród znajomych szerzy.
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

No trochę się tego nazbierało:

1. Naprawiłem ostatnio GPS'a, którego dostałem kilka lat temu od cioci, z objawami "nie włącza się". Gniazdo do ładowania (i jednocześnie komunikacji z kompem) po prostu odczepiło się (luty puściły, wiadomo jak to smd lutują czasami) i w środku urządzenia latało luźne. Bez gniazda nie ładował się, bateria padła, i się nie włączał. Super malutkie, z 20pinów, każdy oddalony chyba o 0,5mm, ale dałem radę :D
2. Wygrałem (znowu :P) zawody robotów miniSUMO w Bydgoszczy. Pierwsze miejsce spośród 58 drużyn. Ciekawych zapraszam na roboty.utp.edu.pl (w dziale objaśnienia są opisane zasady)
3. Zbudowałem w 3 dni (czwartego jeszcze tylko oparcie przyspawałem) rower poziomy, trójkołowy, długi na 1,8m. Napęd na przednie koło, skrętne dwa tylne. Wczoraj były testy na parkingu i okazało się, że da się tym nieźle rozpędzić i trzeba uważać na zakrętach żeby się nie gibnąć. Jadąc prosto dosyć szybko, szarpnąłem lekko kierownicą to jedno z tylnich kół oderwało się od ziemi na chwilę :D Jeszcze ostatnie poprawki dzisiaj, może uda mi się zrobić jakieś ładne fotki to pokażę ;)
4. Budujemy z tatą taras, są już słupy betonowe i poziome belki na których będzie podłoga, a ostatnio tata skończył robić schody i już można na nich sobie posiedzieć. Bardzo się cieszę że tak szybko i dobrze mu to wyszło. Wiem, że tata lubi majsterkować i takie rzeczy sprawiają mu radość. W tym samym czasie budowałem w.w rower i cieszę się, że on się cieszy, że mi się udało :wink:

Na razie to chyba tyle :smile:
pozdrawiam
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Volt, jestem pod wrażeniem :mrgreen:
Cieszę się z twoich relacji z Tatą i z sukcesów ;)
gratulacje :!:
Z chęcią bym obejrzał jakieś filmiki z tych zawodów, są gdzieś dostępne?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dobrze, ze masz takie relacje!
Co do robotow-skubany! :mrgreen:
A moje radosci? Wczorajsze, nocne granie na Xboxie z kolegami, na obrazie o przekatnej prawie 100". To jest to! :mrgreen:
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Calineczka, 28 maja będą takie same zawody w Gdańsku :wink: a zaraz zerknę czy już fotki zamieścili z tych w Bydgoszczy.
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

WOW, a gdzie? Z chęcią bym się wybrał! Będziesz? :?: ;-)
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Na polibudzie, raczej będę. Muszę jeszcze znaleźć stronę z dokładnymi informacjami, dam znać jak już będę dokładnie wiedział.
Zdjęcia z bydgoskich zawodów , niestety mało i mojego robota nie widać, ale na jednym zdjęciu widać mnie :mrgreen: DNF, jak mnie znajdziesz, to masz u mnie pi...stacjowe lody, of kors :razz:
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

geos

Post autor: geos »

w sprawie formalnej: czarne oliwki, czy zielone oliwki?
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Nie wiem jakie oliwki, ale na pewno nie lewy dolny róg :razz:
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Zablokowany