DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

SISmaster, chyba rekord predkosci bylby gdyby z HK wyleciala 27 i za 3 dni byla u ciebie, jeszcze w okresie swiatecznym.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Malfunction
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 16:14
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Post autor: Malfunction »

Chociaż można się w tym wypadku cieszyć z tego, że opóźnienia paczek w okresie od połowy grudnia nie są pojedynczymi przypadkami. Trzeba się uzbroić w cierpliwość...

http://services.dealextreme.com/forms/O ... cking.aspx - tutaj można zgłosić taki przypadek, jeśli paczka nie przyjdzie w ciągu 14 dni roboczych od wysłania.

Na ich stronie jest napisane:
Worst time to buy
Mid December to mid February due to Christmas and Chinese New Year rush and holiday interruptions. Orders placed during this time can experience month long delays
Najgorszy okres na zakupy
Od połowy grudnia do połowy lutego z powodu chińskiego nowego roku, świąt Bożego Narodzenia oraz przerw w czasie ferii. Zamówienia złożone w tym okresie mogą być opóźnione w realizacji nawet o miesiąc.


Oczywiście, w tym wypadku zamula nasza poczta polska i urząd celny, bo nie wierzę, że samoloty w powietrzu zrobiły sobie przerwę świąteczną :)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Gdzies bylo opisane, ze samoloty z Chin do Polski wylatauja dwa razy w tygodniu, na stronie DXa byl wpis, ze maja problemy z umowami z przewoznikami itp.
14dni to moze i tak, ale po opuszczeniu HK Post. To, ze Dx wyslalo, nie znaczy, ze leci paczka juz do nas. Moze sobie lezakowac na HK Post.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
SISmaster
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 12:54
Lokalizacja: Opatów

Post autor: SISmaster »

''Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu - F.Kiepski''
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

No to mamy rekord-nie inaczej.
Awatar użytkownika
DarioKa
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 19 lut 2009, 23:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DarioKa »

lennin pisze:Przełączniki mi wiszą od sierpnia :D
Z październikowego zamówienia przełączniki właśnie doszły (SKU 5632), dalej czekam na (SKU 7879). Pisałem w tej sprawie, dostałem odpowiedz:

We apologize for keeping you waiting so long. The item sku 7879 that you ordered is currently unavailable.Would you like to pick up something else on our website? We can help you to make a change in the order.
If you don’t want to change, you may also cancel the order and get the refund.
Please advise so that we could help you with our best.
Thanks for your patience.
:grin: :grin:.
A na stronie stoi jak byk: In Stock: ships in 2 to 4 days
Cos sie pogubili :grin: :grin:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grzecznie napisałem, grzecznie odpowiedzieli i nagle otrzymuje maila:


"1/8/2010

Dear DARIUSZ K.,
Your order has been shipped from the fulfillment center. Delivery time is about 7 to 10 working days..." itd (resztę formułki wszyscy znają :) ).
Znaczy się że nie jest tak źle, oczywiście po dobroci :)
Ostatnio zmieniony niedziela 10 sty 2010, 22:59 przez DarioKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

paczki które wyszły z HK (wedle trackingu) 2 i 3 stycznia, już doszły (no 1na, 2a to cło :( ) a paczka która wyszła 17 XII se gdzieś krąży
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Te ostatnio zamawiane przychodzą w miarę szybko. Gorzej z tymi grudniowymi. Jedną przesyłkę podzielili mi na 3 i akurat ta z trackingiem wysłana jako pierwsza nie dotarła. Zależy też co się zamawia. Jak jest na stanie uwijają się szybko. Paczki z 21 i 15 grudnia przyszły kilka dni temu. Z końca listopada i grudnia śpią lub przychodzą chaotycznie. Nie zamawiajcie solarforców na 1X16340 ponieważ ich nie ma pomimo zielonego. Tak samo Trustfire 2400 18650. Sam dx odpisał mi ze nie maja ale od dawna nie zmieniają statusu.
Ostatnio zmieniony piątek 08 sty 2010, 11:55 przez freebike, łącznie zmieniany 2 razy.
deadamf
Posty: 26
Rejestracja: piątek 08 sty 2010, 07:59
Lokalizacja: Skwierzyna

Post autor: deadamf »

Witam.
Chciałbym się podzielić opinią na temat zakupów w DealExtreme.
Osobiście jestem super zadowolony.
Strona jest fajnie zrobiona, po zapoznaniu się wszystko można znaleźć. Różnego rodzaju gadzetów jest multów, czasami siedzę po parę dni żeby coś wybrać.
W sumie zamówiłem już sześć paczek zaczynając od grudnia 12, później 15 i 16, paczki zostały podzielone jeszcze bo nie mieli wszystkiego na stanie. Do tej pory dostałem już większość w ten poniedziałek 04.12 jedna, 05.12 kolejna i wczoraj 07.12 kolejne cztery paczki. Jeszcze brakuje jakiś pierdółek ale na pewno dojdą.
Kupiłem parę latarek, noży, ładowarki, akumulatorki.
Jestem super zadowolony, a otwieranie paczek z DX to jak kolejne święta dla mnie :)

--------------
Właśnie przed chwilą zauważyłem na forum DX, że poczta w Hong Kongu wprowadziła zakaz wysyłki za ich pośrednictwem między innymi baterii litowo-jonowych.
Wiecie coś więcej na ten temat ?
http://www.dealextreme.com/forums/Forum ... did.502882
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

No to piękno,
może mieli jakąs przygodę i się zniszczyło coś więcej niż sam akus. Wydaje mi się że DX i tak będzie je wysyłał znajdując jakieś obejście. Ja mam zamówione kilka szt, ciekawe czy dojdą...
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

Witam
Kupował już ktoś eneloopy na DX? Są one oryginalne czy nie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

A po co zamawiać Eneloopy z DX, skoro u nas z wysyłką wyjdą taniej? :wink:
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

A racja. Nawet nie zauważyłem zmiany cen, jak ostatni raz widziałem to były po 60 zł komplet :wink: .
Pozdrawiam
Bifo
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 02:05
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Bifo »

Moje paczki jeszcze nie dotarły :evil: :zly: Pierwsza wysłana 21 grudnia a druga 23,coraz częściej sobie myślę,że paczki przygarnął ktoś z urzędu celnego(kuzyn pracuje w takowym,najgorsze ,ze siebie za bardzo nie lubimy i kto wie ).Jak nie przyjdą do końca przyszłego tygodnia to będę walczył z DX-em
Malfunction
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 16:14
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Post autor: Malfunction »

Ja na twoim miejscu zaczekałbym jeszcze tydzień. Sam mam właśnie zamiar tak zrobić. To co się dzieje z przesyłkami z tego terminu to oczywiście jakieś nieporozumienie.
Zablokowany