Manker MK 36 - jakie ogniwa pasują?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Matti_VM
Posty: 2
Rejestracja: środa 21 sie 2024, 16:00

Manker MK 36 - jakie ogniwa pasują?

Post autor: Matti_VM »

Witam wszystkich,

Kilka lat temu kupiłem latarkę Manker MK 36 na allegro, od sprzedawcy "miosklep.pl", otrzymując w zestawie trzy ogniwa 18650 do jej zasilania.
W tym roku pomyślałem, żeby kupić sobie zapasowe ogniwa, a wiedząc że nie wszystkie działają w tej latarce, wybrałem ogniwa LitoKala, zabezpieczone (tj. z blaszką a nie z dzyndzykiem na "plusie", bo już wiedziałem wcześniej że te z dzyndzykiem nie działają w tej latarce).

Niestety te z blaszką też okazały się nie działać - nawet jak się je włoży w pełni naładowane, w latarce zapala się dioda sygnalizująca słabą baterię i zaraz potem latarka gaśnie.

Czy ktoś wie jakie konkretnie baterie "współpracują" z tą latarką i jakie kryteria muszą spełniać? Najlepszym wyjściem byłoby rzecz jasna kupno ogniw firmy Manker, ale sprzedawał je tylko ten sam sprzedawca, który sprzedawał latarkę, a ostatnio jest nieaktywny (tzn. nic nie sprzedaje).

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam wszystkich :-)
kobert
Posty: 46
Rejestracja: środa 15 cze 2016, 14:17
Lokalizacja: 52.25N, 21E

Re: Manker MK 36 - jakie ogniwa pasują?

Post autor: kobert »

Z tego co pisze producent latarka potrzebuje ogniw wysokoprądowych (co najmniej 15A) z płaskim plusem.

Jeżeli mają mieć do tego sensowną pojemność to pewnie najlepiej Sony/Murata VTC6. Ewentualnie Samsung INR18650-30Q.
Albo cokolwiek innego spełniającego ww. wymagania.
ODPOWIEDZ