Czy miałeś kiedykolwiek w ręku latarkę z realnymi lumenami o odpowiednich wartościach tj. np. 1000lm 2000lm 4000lm?
Ogólnie zaczynając od końca - tryb TURBO czy też 100% jak w przypadku convojowych latarek oznacza dosłownie TURBO czyli świeci tak długo aż nie zadziała kontroler temperatury lub sam nie zmienisz na niższy - problem w tym że większość początkujących ma mylne wyobrażenie o ilości światła w ogóle a o trybach a o zasadach podtrzymywania przez latarkę konkretnych trybów w tym TURBO to w ogóle nie mają pojęcia.
Chodzi o to że tryb turbo czyli 100% zazwyczaj jest kilkuminutowy i latara wskutek dużego ciepła jakie wytwarza dioda zejdzie w dół na NIŻSZY tryb niezależnie od Twojego widzimisię, można zazwyczaj ponownie go załączyć kolejnym klikiem ale "gorąc" natychmiast zbije ilość światła niżej i choćbyś dalej klikał to nie podtrzymasz Turbo dłużej niż kilka minut.
Każda latara ma zazwyczaj swój tryb maksymalny nazwijmy go TURBO - obecnie większość producentów wysila go ponad miarę możliwości latarki i dlatego turbo oznacza turbo =i krótkotrwale dużo światła i ... zejść niżej. kropka.
Sprawa druga to ile wynosi to turbo - dla małych latarek typu S2 1000 lm to bardzo dużo i 2-3 minuty i latara gorąca, latara wielkości S11 to 2400lm i to naprawdę dużo ogólnie dla tej wielkości, latara wielkości M3 ze spora głowicą ma 4300lm co oznacza dla Kowalskiego nie mającego dotychczas tak mocnej latarki OGROM światła - to więcej niż dwa reflektory z żarówkami H7 które potrafią oświetlić na 120-150m drogę samochodowi i umozliwić reakcje przy 100-120km/h - a Ty SDTOISZ i świecisz - stąd ponad 4000lm przez 2-3minuty pozwoli CI zobaczyć WSZYSTKO na otwartej przestrzeni na dystansie co najmniej 150+ metrów.
Realnie użytecznym trybem jest 35% czyli ok .1600 lm czyli cos pomiędzy S2 a S11 a jednocześnie świecisz w tym trybie od WŁACZENIA latarki do jej ZGASNIĘCIA. kropka druga.
Powstaje pytanie - czego ty chcesz od latarki w ogóle? - zuma CI na początek odradzam bo choć przy dużej uniwersalności tego typu latarki trzeba się przyzwyczaić że widzisz TYLKO to co oświetlasz - dla mnie jest to jednak IDEALNA latara bo po zaakceptowaniu wad umiejętne wykorzystanie zalet tworzy z niej idealne narzędzie do wielu rzeczy - no ale to znowu odsyłam do lektury gdzie indziej - na forum znajdziesz sporo info o zumach.
I na koniec - aby wskazac idealną latare komukolwiek trzeba albo opisać laikowi na kilku stronach albo pokazać realnie.
Komu chciałoby się odpowiadać na każde pytanie w ten sam sposób - tym bardziej że pojawiają się one regularnie co jakiś czas - odpowiem: NIKOMU - bo ile można - raz dwa sto razy? gwarantuje że po 3-4 razie każdy będzie Cię odsyłał do wcześniejszych publikacji, co najwyżej wskazując nowsza latarkę CHYBA że zadasz pytanie BARDZO precyzyjnie ("czyli bardziej flood. Tak, żeby latarka nie świeciła zbyt wąsko, ale im dalej tym lepiej" to trochę jak "chciałbym grube ale chude tez może być choć wolę średnie a tak w ogóle to śliwki są najlepsze ..."
Skracając wszytsko do jednego zdania - po mojemu S21B w wersji XHP50.2 jest na moim topie prostych mocnych latarek, M3 jest zbyt duża ale spełnia najbardziej wygórowane żądania Kowalskiego który na oczy nie widział latarki o "taaakiej" mocy.
trzecia kropka.
