Problem z wyborem miniaturowej latarki...

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Crash
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 paź 2009, 18:13
Lokalizacja: Stalowa Wola

Problem z wyborem miniaturowej latarki...

Post autor: Crash »

Na początek jako nowy na forum chciałem się przywitać :mrgreen:
Teraz do sedna ,a mianowicie planuję kupno miniaturowej latareczki zasilanej 1xAA lub 1xAAA ,która podróżowała by sobie wygodnie w kieszeni ,stawiając czoło nieprzewidzianym sytuacjom :) Po poszukiwaniach odpowiedniego modelu wytypowałem kilka typów:
nr1
nr2
nr3
i ewentualnie nr4 choć jej cena najmniej mi odpowiada z pośród moich typów.
Wymagania jakie przed nimi stawiam to chyba typowe: przyzwoita moc świecenia idąca w parze z przystępnym czasem świecenia ,no i oczywiście cena nie przekraczająca 80zł (pomijając koszt przesyłki). Z informacji wyczytanych na forum dowiedziałem się ,że latareczka fenix e01 to dobry wybór ,lecz chciał bym ją skonfrontować z innymi konkurentami "wagi lekkiej" :wink: Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje spełniające moje kryteria. Hmm... to by było na tyle , czekam na wasze opinie jaki specjalistów w tej dziedzinie.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czwartek 29 paź 2009, 20:12 przez Crash, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Ostatnio zmieniony piątek 16 paź 2009, 19:06 przez Fluxor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nr 1 ew dolozyc 40zl i za 120 (z wysylka) kupic na forum w promocji Nitecore EZ AA
Crash
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 paź 2009, 18:13
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Na początek dziękuje za błyskawiczną odpowiedź :mrgreen:
No więc ta latareczka http://www.milhunt.pl/skl...products_id=123 zaproponowana przez kolegę fluxor jest dość kusząca. Myślę ,że warto dołożyć 5zł za możliwość zmiany trybów. Kolega ElSor preferuje nr1 a co sądzicie o nr3? Okiem laika mi najbardziej przypadła do gustu. ;-)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Na DXie masz ja za polowe ceny.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1993

Ten model jest szczegolnie podatny na roznego rodzaju problemy z brakiem kontaktu.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Crash, witaj ;-)
Polecam ITP ;-)
Crash
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 paź 2009, 18:13
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Hmm.. więc w ostatecznym starciu iTP A3 czy UltraFire C3? Bo się już zamotałem którą polecasz?

PS. Czyli itp do dobry wybór?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

iTP bo nie bedzie sie tak psuc jak C3, pozatym ma powloke antyzarysowaniowa
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
bonio2
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 05 maja 2009, 15:59
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: bonio2 »

Fenix E01 jest fajny, ale po 1 świeci na fioletowo, po 2 niema szybki i paproszki lubią osadzać się na refie, po 3 jak poświecisz na ścianę nie masz idealnego koła tylko coś w stylu elipsy http://img98.imageshack.us/img98/3273/img6419wt2.jpg Jak ci to nie przeszkadza, latarka jest ok. Świeci długo, ma twardą powłokę i jest zgrabna.
Ostatnio wpadł mi w ręce Tank007 TK-703 i jestem pod wrażeniem tego malucha. Jeśli nie zależy ci na trybach to bierz tanka za $10, a jeśli masz trochę więcej pieniędzy weź nitecore, którą polecił ci ElSor, bo cena jest naprawdę niska.
Crash
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 paź 2009, 18:13
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Ok. Dzięki za poradę ,oczywiście będę wdzięczny na kolejne propozycje. Więc na dzień dzisiejszy na prowadzeniu jest itp :wink:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

;P iTP jest fajne tylko łatwo zgubić. Już 3 razy przekopywałem mieszkanie po tym jak młody sie nim bawił :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Witam kolegę z moich okolic (LJA) :mrgreen:
Co do nr4 z twojego 1 postu to jest to tańsza kopia tej latarki
Osobiście polecam ITP A3 EOS w wersji z trybami - naprawdę ładnie wykonana, jak na takie maleństwo świeci dosyć dobrze
pozdrawiam
yano
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

yano pisze:Osobiście polecam ITP A3 EOS w wersji z trybami - naprawdę ładnie wykonana, jak na takie maleństwo świeci dosyć dobrze
pozdrawiam
Ja bym powiedział że nawet bardzo dobrze. W najmocniejszym trybie świeci na jakieś 30 ÷ 50 metrów :mrgreen: .
Pozdrawiam
Crash
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 paź 2009, 18:13
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Piotrek K. pisze:Ja bym powiedział że nawet bardzo dobrze. W najmocniejszym trybie świeci na jakieś 30 ÷ 50 metrów
To chyba bardzo dobry wynik jak na takie maleństwo. A jak jest z czasem świecenia na powiedzmy alkaicznej baterii AAA (wiadomo ,że na akumulatorku ten czas będzie dłuższy).

PS. Jaki włącznik ma ta latarka? Przekręcany czy przycisk? Ze zdjęć dedukuje ,że przekręcany po przełącznika na obudowie nie znalazłem.
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Crash pisze:A jak jest z czasem świecenia na powiedzmy alkaicznej baterii AA
Krótszy niż na akumulatorku :lol:
A tak na serio to zależy od baterii i od wybranego trybu, bo baterie (chyba tylko oprócz drogich litowych) gorzej niż akumulatorki znoszą duże prądy.

[ Dodano: Sob Paź 17, 2009 9:13 pm ]
PS. Jaki włącznik ma ta latarka? Przekręcany czy przycisk? Ze zdjęć dedukuje ,że przekręcany po przełącznika na obudowie nie znalazłem.
Dobrze dedukujesz :-) , w takiej mikro latarce raczej trudno było by klikany włącznik zamontować.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ