Mam problem z bateria

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Szakal
Posty: 11
Rejestracja: piątek 09 mar 2018, 03:22
Lokalizacja: Rybnik

Mam problem z bateria

Post autor: Szakal »

Witam.
Mam problem z baterią w laptopie, chciałbym w niej wymienić akumulatory, ale nie potrafię ich rozszyfrować.
Byli byście w stanie mi pomóc?

Na każdej baterii jest identyczny napis

LGDBB31865
I2254807857
OH134D8B3


W internecie znalazłem tylko informacje, że mają 2600mAh 3,7V połączone w 3s2p.
Moje pytanie brzmi:

Czy mogę kupić jakiekolwiek baterie 18650 (pojemność) czy muszę kupić identyczne, ponieważ ładowarka z innymi sobie nie poradzi.

Ogólnie poszedł bym do sklepu i kupił po prostu gotową baterie, ale w zimę będę składał ebike więc to by było fajne przygotowanie
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

W baterii laptopowej masz jeszcze elektronikę czuwającą nad procesem ładowania i najprawdopodobniej zliczającą cykle ładowania. Więc wymiana samych ogniw raczej nie wystarczy bo dodatkowo będzie trzeba resetować pamięć tej elektroniki.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Jeżeli zresetujesz elektronikę w baterii to możesz nawet Sanyo czy LG 3500 mAh wsadzić do środka i powinno być ok, ładowarka będzie dłużej ładowała baterie w lapku bez żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Po prostu zmieni się pojemność całkowita pakietu skrytego w baterii.
Ale ... Zawsze jest ale. W sytuacji gdy nie będziesz mógł zresetować elektroniki to łatwiejszym rozwiązaniem jest kupno choćby zamiennika baterii do laptopa a akusy ze starej baterii wykorzystać w latarkach czy do zrobienia pakietu.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Kwazor
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 06:58
Lokalizacja: REDA

Post autor: Kwazor »

Gofer : elektronika nie przeliczy większej pojemności niż nominalne WH ( do tego potrafi zgłupieć i zablokuje się ) tzw DC .

Pakować ogniwa zgodne z pojemnością ( lub ilości Wh ). bo licznik FCC nie pokaże więcej niż DC ( lub jak to wykryje to blokuje sterownik a wtedy to modlić się aby RIZAL miał hasło do kości lub był ktoś kto potrafi ją odblokować )

Ogólnie sterowniki są czułe na podmianę ogniw... mi się udało z pierunskim sterownikiem DELLA a te baterie są wredne ale ja patent na nie już mam..
Szakal
Posty: 11
Rejestracja: piątek 09 mar 2018, 03:22
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Szakal »

Hmm czyli taniej wyjdzie kupić na allegro nowy zamiennik.

I teraz nasuwa mi się kolejne pytanie:
Czy mam kupić baterie o tej samej pojemności czy mogę kupić inną. Np ta z linku poniżej.
https://allegro.pl/bateria-do-laptopa-l ... 26814.html
Wtedy koszt to 70 zł

Ale nie wiem czy ten licznik FCC jest w baterii czy w laptopie/ładowarce

Jeśli miałaby mieć tą samą pojemność to koszt wzrasta do 150zl
https://allegro.pl/bateria-ibm-lenovo-x ... 59790.html

Problem jest taki ile wytrzyma laptop który ma pojemność 5200mAh a taka co ma 4400mAh
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Oryginalna, podstawowa bateria ma 14,4V i 2Ah czyli 29 Wh, produkt Sanyo. Mam taką nie pierwszej już świeżości, podpięta jest gdy działam tylko stacjonarnie, z zasilaczem. Jak potrzebuję mobilności to zakładam baterię 71 Wh - 10,8V i 6600 mAh - wystarcza na ok 5 -7h pracy.
pozdrav
ODPOWIEDZ