Testowalem czas pracy, oczywiscie zapewnilem mu chlodzenie. Wyswiecil caly 14500 w 50 minut, potem jeszcze wlaczal sie na chwile zanim napiecie nie spadalo za nisko. Wymienilem akumulator i juz nie wlaczyl sie wiecej. Dioda nie swiecila ale z AA pobieral 2,5 A nadal.
Chyba swego czasu Ultrafire C3 też był podatny na coś takiego .... niby w specyfikacji pisze że latarka kompatybilna z AA/14500, a jednak dłuższe użycie 14500 uszkadza driver
toms_, to raczej zależne od egzemplarza. Czytałem dużo na temat tego SS/ UF A10 i sporej części osób na CPF nic podobnego się nie stało, na DX forum podobnie, ale były przypadki, że szły od razu z dymem. Jak to na DX - loteria.
A całkiem możliwe... oni jak czegoś nie zmienią z partii na partię, to pewnie chorzy chodzą Na szczęście moja A10 łyka oba typy baterii i nic się jeszcze nie spaliło.
Dlatego na recenzje towaru z DX należy patrzeć ze sporą rezerwą, bo powtarzalność produktu to u nich rzecz trudno osiągalna.
Wrzucilem juz nowy driver ale musze sobie poradzic jakos zeby mial kontakt bo narazie go niema. Jest troche mniejszy niz oryginalny wiec musze czyms wypelnic szczeline a ze pigula aluminiowa to cyna sie tego nie zlapie tak od razu bez zadnego dodatku. Za to jak zmierzylem to sie wystraszylem 2,2A zasysalo z AA. Ciekawe czy wlacznik to przezyje.
Znow dziala Nowy driver SKU 25505. Mozna zasilac z AA i 14500. Wydaje mi sie ze na AA swieci mocniej niz wczesniej. Oczywiscie tylko jeden tryb ale to akurat mi sie podoba. Problem jedynie w tym ze dioda ma slabe chlodzenie Nie obylo sie bez problemow. Nowy driver jest mniejszy niz oryginal. Standardowo wciskany byl na sile i tak sie trzymal dotykajac wkrecanej piguly. Nowy zmiescil sie w pigule i zostalo jeszcze troche luzu. Przylutowac nie dalo rady bo nie mam nic do aluminium, wzialem cyne 0,56mm idealnie pasowala. Napchalem jej w szczeline i rozgniotlem takze trzyma sie driver i jest kontakt.
Czy na dwóch przedostatnich zdjęciach to piguła jest ?
Myślałem, że gorszej piguły (pod względem chłodzenia diody) niż w latarkach z zoomem, nie ma. Ale jeśli ta aluminiowa tulejka ma odbierać ciepło z leda ...to szacun dla chińskiej myśli technicznej Dziwne, że dioda jeszcze żyje po sesji z 14500.
Moim skromnym zdaniem, z punktu widzenia wykonania odprowadzenia ciepła z LED-a, A10 bije SmallSun-a na głowę. W UltraFire mamy regularną pigułę z mosiądzu, na którą to dopiero przyklejony jest LED na MCPCB.