GearBest - opinie

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

maba pisze:Zamykać roszczenie i mieć nadzieję, że nie zrobią mnie w konia
Nigdy w życiu. Doświadczenie nauczyło mnie, że trzeba być twardym i konsekwentnym do końca podczas handlu z Chińczykami.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Hej

Kilkanaście przesyłek z GB do mnie już doszło.
Teraz jest ta pierwsza, która nie dotarła i w dodatku omyłkowo poszła bez trackingu.
Jest to czołówka JetBeam za około $25 (zamówione 12.09, wysłane 15.09)

Pani Iwona z GB mówi, że jak poczekam do końca miesiąca i nie przyjdzie to wyślą jeszcze raz lub zwrócą pieniądze, wielkie dzięki za to. Jednak 26.10 mija 45 dni od zamówienia i termin składania sporu na PayPal'u.
Czy pomimo informacji mailowej GB, że sprawę załatwią mam składać spór w PP? Nigdy jeszcze tego nie robiłem i nie wiem czy jeśli sprzedawca coś obiecuje to też się zakłada spór?

A
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1612
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

W tej chwili na założenie sporu masz 180 dni, więc możesz spokojnie poczekać.
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

pietros pisze:W tej chwili na założenie sporu masz 180 dni, więc możesz spokojnie poczekać.
rzeczywiście, dzięki przeoczyłem tę zmianę ;-)
rambolbambol
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rambolbambol »

Chłopaki, poczytajcie prosze na innych forach o GearBest. Zwłaszcza posty od sierpnia. Gearbest w otwarte kulki sobie leci. Mają promocje, fakt, ale co z tego jeśli sprzedają tam podróbki albo towaru (Convoy s2+, kamerka GW1) albo wcale go nie wysyłają. Co ciekawe, to towary nie objęte żadnymi promocjami dochodzą w miarę sprawnie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1612
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zamówiłem dwa noże sanrenmu 710 w czarnej wersji. Najpierw czekałem ponad tydzień na wysyłkę zamówienia, kiedy paczka do mnie dotarła, okazało się, że wysłali wersję srebrną.
Na moją informację, że pomylili towary odpisali, że muszą wyjaśnić to ze swoim dostawcą. Tylko co dostawca ma do tego? Rozumiem, gdybym otrzymał wersję srebrną w opakowaniach z numerem wersji czarnej, ale tutaj jest wyraźnie ich pomyłka.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

cpt.Nemo pisze:http://www.cnkod.ru/kuponyi-gearbest/

Kody znizkowe :)
Po wpisaniu kodu cena podskakuje z 12.89 na 17.36 dolara (dobra promocja na PowerBank Xiaomi :haha: )

Paczka zamówiona 25 września została wysłana........................ 13 października (szybko ^^), wczoraj zamówiłem kolejną zobaczymy ile czasu poczekam (mieli najlepsze ceny).

Na prawdę sprzedają podróbki?
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

zieloczek100 pisze:
cpt.Nemo pisze:http://www.cnkod.ru/kuponyi-gearbest/

Kody znizkowe :)
Po wpisaniu kodu cena podskakuje z 12.89 na 17.36 dolara (dobra promocja na PowerBank Xiaomi :haha: )
Albo kod, albo promocja :) Wybór należy do Ciebie :)
Ja wczoraj kupowałem nóż i poniższy kod obniżył mi cenę o 7%

"скидка 7% на все в GearBest.com
Купон на скидки:keryetGB
Действительно до 31 декабря 2015 года"
Pozdrawiam, Leszek
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Nie wiem czemu mają takie podejście i nie robią sobie nic z opinii klientów, ale faktycznie, często przedmioty które mają mocno obniżone ceny, są wysyłane z kilkudniowym lub tygodniowym opóźnieniem.
W ostatnim półroczu zamówiłem kilkanaście przesyłek z gearbest, przeważnie nierejestrowane. Jako że siedzę jakiś czas za granicą nie robi mi to różnicy, czy wyślą już czy za chwilę i nie jestem również w stanie sprawdzić co konkretnie doszło.
Z tego co zauważyłem to przesyłki rejestrowane dochodzą zawsze (w moim przypadku), w trackingu pojawiają się zwykle na drugi dzień od informacji o wysyłce (oczywiście wysłane jeszcze nie są, ale są już w systemie). Strona do śledzenia (17track) nie zawsze prawidłowo je śledzi, a czasem w ogóle nie może znaleźć paczki, w takim wypadku korzystam ze śledzenia poczty którą zostało wysłane i tam wszystko, pięknie pokazuje :)
Najlepiej zamawiać od nich pocztą holenderską, paczki dochodzą do mnie zwykle w ciągu 1-2 tygodni.

Przedwczoraj zamówiłem Olight S30 i ...do tej pory "processing", wczoraj zamówiłem XintD X3 i jakieś tanie Sharp Eagle i już pokazuje się w śledzeniu.

Mamy do czynienia z chińczykami, robią co chcą i jak chcą, nie mamy na to żadnego wpływu. Jeżeli chcemy kupować latarki i inne pierdoły w dobrej cenie, to powinniśmy się uzbroić w stoicką cierpliwość ;) (albo zmienić sklep :P )
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

No i pierwsza skucha na geatbest :(

Przesyłka z czteroma drobiazgami zamówiona 25 września (dopłaciłem za tracking), paczkę podzielili jedną rejestrowaną wysłali 6 pażdziernika drugą nierejestrowaną 9 pażdziernika.
Pierwsza dotarła 15 druga 23 w pierwszej dwie rzeczy a w drugiej tylko jedna :zly: i adaptera który był w promo po 0,10$ brak co z tym zrobić ?

Jestem z pokolenia które uczono języka rosyjskiego :(
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

szakalaka pisze: Jestem z pokolenia które uczono języka rosyjskiego :(
Czyli bez kłopotu czytasz np. forum Fonarevka :) oglądasz wszystkie najnowsze filmy :)
Wyłapujesz najlepsze promocje w których ruskojęzyczni są mistrzami ! No i praktycznie każdy chiński sklep ma swoją rosyjską wersję !
Pozdrawiam, Leszek
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Pisz do nich, przy bardzo prostych zdaniach pomoże google translator.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

cpt.Nemo możesz mi dać namiar na wystawę Twoich rzeźb , malowideł, szkiców ? chętnie bym popodziwiał , przecierz plastykę miałeś.

Michał dzięki najpierw napiszę do dziewczyny z GB na forum.
Pozdro i Miłego dnia życzę
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

szakalaka pisze:cpt.Nemo możesz mi dać namiar na wystawę Twoich rzeźb , malowideł, szkiców ?
To jest jakaś zmowa :( Brać na wystawę nie chcą moich dzieł :( Pewnie tylko dla swoich trzymają prestiżowe półki.
Pozdrawiam, Leszek
ODPOWIEDZ