Tylna lampa z Chin - nie wiem, jak włożyć baterie...

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
dr_Fell
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 09:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Tylna lampa z Chin - nie wiem, jak włożyć baterie...

Post autor: dr_Fell »

Witam,

dzisiaj przyszło do mnie to http://www.aliexpress.com/snapshot/6206170803.html - nie mam pomysłu za ... :evil: ..., jak wymienić baterie, próby "rozwarcia" mało nie skończyły się połamaniem solidnych, męskich paznokci... Ktoś pomoże?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 wrz 2014, 14:30 przez dr_Fell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Użyj 5zł ;)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Obudowa powinna odejść po ściśnięciu obudowy w tych czerwonych miejscach, które się zagłębiają w czarny plastik.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

dr_Fell pisze:jak wymienić baterie, próby "rozwarcia" mało nie skończyły się połamaniem solidnych, męskich paznokci... Ktoś pomoże?
W szczeliny ( tam gdzie nie ma czerwonej uszczelki) wkładasz przedmiot mieszczący się na grubość np. jak wyżej 5zł, lub jeszcze lepiej 2 zł bo ma większa krzywiznę, a widzę że szczeliny są małe i podważasz.
dr_Fell
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 09:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: dr_Fell »

ElSor pisze:Użyj 5zł ;)
max4max pisze:
dr_Fell pisze:jak wymienić baterie, próby "rozwarcia" mało nie skończyły się połamaniem solidnych, męskich paznokci... Ktoś pomoże?
W szczeliny ( tam gdzie nie ma czerwonej uszczelki) wkładasz przedmiot mieszczący się na grubość np. jak wyżej 5zł, lub jeszcze lepiej 2 zł bo ma większa krzywiznę, a widzę że szczeliny są małe i podważasz.

Serdeczne dzięki! Zadziałało, pozdrawiam i dziękuję.
Lampka jest mocarna, ciekawe na ile starczą eneloopy. Ona ma jakiś sterownik, który zapobiega nadmiernemu rozładowaniu, tak, żeby aku się nie zniszczyły?

Jeśli chodzi o sposób ze ściskaniem, próbowałem wcześniej i tego, ale nie dawało żadnych efektów, obudowa nie reagowała, jest dosyć sztywna. Wydaje mi się też, że układ zaczepów w środku lampki nie przewiduje takiego sposobu otwierania.
ODPOWIEDZ