Co kupić? Tablet czy laptop?

....nie pasujące gdzie indziej...
tery
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 10:58
Lokalizacja: wlkp

Co kupić? Tablet czy laptop?

Post autor: tery »

Witam. Muszę pomału szukać zastępcy mojego zużytego i spękanego laptopa i po przeczytaniu kilku recenzji kompletnie się zagubiłem... Czy naprawdę laptopy to temat na wyginięciu? Z tabletami nie miałem wcześniej do czynienia i nie wiem jak nasza współpraca mogła by wyglądać. Na co zwrócić uwagę i gdzie są różnice? Czy tablet w pełni może zastąpić laptop? Z góry dziękuję za pomoc szanownych kolegów :)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

w życiu tablet nie zastąpi laptopa, choćby przez prędkość pisania i wygodę dłuższej pracy. Ja bym teraz kupił acera albo thinkpada.
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Tablety raczej kupuje się jako dodatek a nie subsytut laptopa/pc. :wink:
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Tableta zawsze można podłączyć pod monitor czy telewizor a do całości bezprzewodowa klawiatura z myszką. Zależy co chcesz robić na tym sprzęcie. Zawsze możesz kupić w miarę niedrogi laptop i porządny tablet z jakimś internetem mobilnym.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Prawda.
Mam w domu lapka i tablet, i o ile na tablecie lubię poprzeglądać forum, inne strony, pograć w gierki, ogólnie rzeczy "rozrywkowe" to jak mam pisać maile, posty, przeglądać materiały pdf, mieć otwarte kilka stron to wybieram laptopa.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jak bym miał wybierać jedno albo drugie to wybrał bym bez zastanawiania laptopa.
Laptop jest bardziej wszechstronny, przy troche większych rozmiarach niż tablet ma o wiele wiekszą funkcjonalność.
Mnie by drażniło gdybym miał coś pisać na tablecie.
Co prawda do tableta też można podłączyć klawiature, myszke, nawet większy monitor, ale chyba nie po to ktoś kupuje tableta żeby nosić w plecaku dodatkowe akcesoria do niego.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 lis 2013, 21:54 przez smokuxx1987, łącznie zmieniany 1 raz.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Polecam jeszcze laptopa Dell E6400. Sam na takim pracuje w pracy i jestem w szoku że ta maszynka tak zasuwa.
Swoją drogą jak byś takiego chciał to mogę się dowiedzieć ile kosztuje taki u mnie w firmie.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 lis 2013, 23:13 przez kubaswiatelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Jedno jest uzupełnieniem drugiego , ale jak ma być tylko jedno urządzenie to najlepiej jakiegoś ultrabooka 13-14" będzie i mobilność i wygoda użytkowania.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Za około 2000 zł widziałem ostatnio jakieś nowe beznapędowce 13-14 cali, aż byłem w szoku jakie to cienkie było.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Nie ma co porównywać laptopów i tabletów - to zupełnie inne typy urządzeń do innych zastosowań. Tablety nadają się jedynie do multimediów (gry,filmy,www), ale są bardziej mobilne (mniejsza waga i rozmiar, lepszy czas działania na baterii). Są takim uzupełnieniem luki między lapkami a smartfonami, przy czym więcej dziedziczą od tych drugich (architektura procka a co z tym idzie i systemy).

Fajną opcją są ultrabooki...
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Awatar użytkownika
Gawron84
Posty: 16
Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 23:07
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Post autor: Gawron84 »

jako posiadacz komputera stacjonarnego, laptopa smartfona i tabletu stwierdzam że 90% czasu spędzam z tabletem, nawet zasypiam z tabletem ;). Zgodzę się z hackmanem że to zupełnie inne typy urządzeń ale tablet jako źródło rozrywki nadaje się idealnie do przeglądania www i youtuba i facebooka, bateria wytrzymuje znacznie więcej, nie ma problemu z przegrzaniem np używając w łóżku na pościeli oczywiście ma też swoje minusy np gdy trzeba coś większego napisać lub wyszukać na stronie i skopiować itd.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Myślicie że za 1000zł warto brać laptop czy tablet? Mam telefon z androidem i potrafie na nim zrobić większość rzeczy co na komputerze, tylko oczywiście robi się to wolniej i trudniej.

Gawron84 jaki masz tablet?
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

zależy co robisz. Owszem, czytam sam praktycznie tylko na tablecie, ale maile, forum itd gdzie trzeba pisać to 1000x bardziej wolę lapka z porządną klawiaturą zewnętrzną.
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Jak wychodze z plecakiem to też biorę tablet i cenię sobie przede wszystkim długi czas działania, ale irytuje mnie brak niektórych apek z pc oraz dyskomfort przy pisaniu dłuższych tekstów.
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Awatar użytkownika
Gawron84
Posty: 16
Rejestracja: sobota 24 lip 2010, 23:07
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Post autor: Gawron84 »

Ja mam iPada 2, żona ma galaxy tab 7,0. Na iPadzie mam problem z brakiem flash player bo cześć stron nie działa, wkurza mnie tez wpisywanie haseł gdzie są małe i duże litery cyfry oraz znaki specjalne trochę trzeba nakombinowac, przelewy bankowe zawsze robię na kompie bo mi wygodniej, poza tym jestem zadowolony :) jeden przycisk 2s i jest gotowy do pracy, działa tak jak komórka w tle powiadomienia i maile przychodzą na bieżąco.. tablet jako podstawowe narzędzie może sprawić trochę problemów ale jak masz równolegle inny sprzęt to polecam
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 lis 2013, 20:45 przez Gawron84, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ