Driver z C8,

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Driver z C8,

Post autor: Polek »

układy w driverku to:

pierwszy: A1 ASM9435 MAQp (w datasheecie widziałem ze może pracować do 30V i 5A)

a 2 to: CX2807


Nie jestem dobry w te klocki, bo to nie moja dziedzina, ale nie lubię marnowania potencjału, grzebać lubię, wiec jeśli się da to fajnie byłoby osiągnąć to o czym pisze chociażby koleś w recenzjach na DX. (podobno zmierzyl 2.98A na Maxie... http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 650-110264)

fotki: https://picasaweb.google.com/1166045084 ... rZbl-ZO1YA




Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co mogę zorbić żeby ssało z aku więcej niż te ~ 1.6A które mi aktualnie pokazuje miernik??

znalazłem w internecie sterownik na tej samej płytce, z tym samym CX, ale był stosowany do xr-e i dawał 1A, różnił się tym ze nie miał wlutowanego ... (tego co równolegle są 4 miejsca:))

Kombinuję że to właśnie tam diabeł się schował i trzebaby dolutować "coś"?

wiem że brzmię kiepsko, ale zawsze tak jest na początku, a ja się nie poddaję, najwyżej poniosę koszty (dioda + sterownik to nie miliony...) jeśli coś rozjadę... tylko szukam wskazówek bo nic konkretnego nie znalazłem, a przeczytałem tu u was Sporo.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Proponuję nic nie kombinować, ten driver "to czyste zło". W zasadzie nie posiada on żadnej stabilizacji prądu, ładuje w diodę ile wlezie. To co na DX wypisują, to należy często traktować z dużym przymrożeniem oka, choć taki prąd jest możliwy do uzyskania, ale przede wszystkim składa się na niego dobrej jakości ogniwo, poprawienie przejścia prądu i dioda z niskim Vf.

Proponuje zakup popularnego 8xAMC i wtedy można eksperymentować.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

właśnie się przymierzam do 8xAMC z kaidomainu za te ~5$

przepływ prądu poprawiłem, przed chwilą wcisnąłem jakieś 1.8A... hehe ale to nadal bardzo mało.

a to co widać że 3 nóżki sa do + przylutowane ma jakieś znaczenie? może 4 też dolutować?

ogniwa SONY mam z własnej baterii laptopowej w której padła elektronika, w starej latarce na XR-e która łykała 650mA chodziło jakies 4h bez zmiany jasności, więc nie są chyba takie złe...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Jak już wspomniałem, ten driver nie ma kontroli prądu, wsadzisz lepsze ogniwo i usmażysz diodę, bo prąd wzrośnie w sposób niekontrolowany.
Co do akumulatorów, to poszukaj w bazie wiedzy testy i pomiary ogniw i zobacz jaka różnica w wydajności ogniw przy różnych prądach.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

Pyra,

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... 50gr#56403

to właśnie moje aku... i rozumiem ze jeśli pociągnę z niego 3A to ma pojemność 1900mAh (jako nowe, a moje nowe jednak nie są).

możliwe żeby ciągnęło 1.6A bo aku nie chce więcej z Siebie wyrzucić? nie mogę znaleźć opisu "jak to działa" :oops:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
"Zużycie" akumulatorów, objawia się przede wszystkim wzrostem Rwew, co oznacza, że przy określonym prądzie, napięcie na ogniwie spada bardziej niż na nowym.
Jak wiesz, prąd zależy od napięcia (przy określonym obciążeniu) więc przy tej samej diodzie z jednego aku może płynąć 1A a z innego 5A

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

z prostych pomiarów wyszło mi jakieś Rwew = 0,56Ohma przy 0.9A i aku nieobciążonym 4.0V... to duzo? malo?
Ostatnio zmieniony czwartek 03 maja 2012, 14:02 przez Polek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Bardzo dużo, ogniwo jest "zajechane", porównaj sobie z tymi pomiarami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
0,55Ω to bardzo dużo.
Jakie napięcie było na obciążonym ogniwie, bo to jest ważne dla wyliczeń.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

na obicążonym ogniwie było kolo 3.5V...


no to wszystko jasne, wziąłem inny miernik i sterownik ciągnie z diody jakieś... 900mA na Maxie (właśnie dla takiego natężenia policzyłem opór), więc dno jak na XML, żeby nie wiem jaki sterownik tam siedział ;)

dzięki, myślicie że zogniwa od "agnieszkak505" (opisywana w jednym wątku jako dobry sprzedawca, mający sprawne aku, zmierzone Imaxem czy jakos tak:) ) te 2200mAh będą dawały radę wcisnąć więcej prądu?

z pomiarów jakie podesłał greg, dobrze widzę że ogniwa mają koło 0.076-0.156Ω??
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Przemysłowe znacznie poniżej 100mΩ, "chińczyki" prawie 2x więcej.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

jako że przed środą nie dostanę nowych aku...

czy podpięcie dwu obecnych Aku (naładowanych na tyle samo oczywiście), równolegle jest dobrym pomysłem, czy raczej nie?

bo w teorii, dioda wytrzymuje do 4A więc nawet z 2 aku nie jest w stanie tyle pociągnąć więc nic nie powinno się stać...
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Oczywiście połączenie równoległe ogniw jest dobrym pomysłem. Tzn powinno znacznie zwiększyć prąd w diodę.
Jednak bez podpiętego w szereg amperomierza i kontrolowania prądu bym nie podłączał...
Te aku to chińskie są, już swój "przebieg" mają. Jednak dobre akumulatorki mogą oddawać bardzo duże prądy. Te 4A dla jednego, dobrego ogniwa to takie kichnięcie, że tak powiem :)
Pozdrawiam
DNF
Polek
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2012, 18:21
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Polek »

oczywiście ze z amperomierzem w szeregu, coby nie spalić niczego:) jak pójdzie chwilowo 4A w diodę to zdążę przewodzik odłączyć...

jak się naładują (co powinno nastąpić za jakieś 3h) to zrobię teścik.


naładowane na 4.2V, podłączone równolegle, i... driver nadal ciągnie 0.9A (na jednym tyle samo) :| nic nie rozumiem... przecież to paranoja żeby driver w XM-L Pakował tak mało prądu...
Awatar użytkownika
Saud
Posty: 115
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Z miasta stu mostów

Post autor: Saud »

Po kupieniu C8 trzeba :cool: koniecznie wyrzucić Driver...
Reklama ten driver
http://www.kaidomain.com/product/details.S020073
Zobacz jak to sie super konfiguruje
http://www.kaidomain.com/Product/PhotoG ... 95077#id=0
Polecam

Dziwną masz tą twoją C8 nietypowy ksztalt reflektora, nietypowy kształt piguły :roll:
ODPOWIEDZ