Jakie diody led smd 3W 3-5V 500mA -800mA ?

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

No tak cena jest istotnym argumentem za mimo mojej sympatii do CREE
Pozdrawiam,
Leszek W.
HiRide
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 21:31
Lokalizacja: Tu i Tam

Post autor: HiRide »

Koledzy potrzebuję dobre sprawdzone diody a no name chyba do takich nie należą.
Wymiana diod wiąże się z koniecznością rozklejenia lampy.Chcialbym to zrobić tylko raz i mieć pewność ze nowe diody będą świecić dlugo i z jednakową barwą.Czy taką gwarancję daje dioda no name?
Co powiecie na temat diod w lampie ze zdjęć?
Proszę was o konkretne propozycje jakie diody zastosować.Najlepiej od razu z linkami :-)

nie wiem jakie sa dobre diody bo mx 3 i mx 6 a tymbardziej Cree Q5 nic mi nie mówi :razz:
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

Jeżeli chcesz to zrobić tylko raz to musisz rozebrać te lampy i przedstawić konkretne fotki, bo musimy zobaczyć jak jest tam rozwiązane chłodzenie i parę innych rzeczy, które wbrew pozorom są bardzo ważne
Pozdrawiam,
Leszek W.
HiRide
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 21:31
Lokalizacja: Tu i Tam

Post autor: HiRide »

leszekw pisze:Jeżeli chcesz to zrobić tylko raz to musisz rozebrać te lampy i przedstawić konkretne fotki, bo musimy zobaczyć jak jest tam rozwiązane chłodzenie i parę innych rzeczy, które wbrew pozorom są bardzo ważne
ok zajmę się tym-jak już wyciagne plytkę z diodami to przedstawie fotki
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kolego. Skoro MX3 czy to 6, Q5 nic ci nie mówi, warto zobaczyć w google co i jak.

Diody Osrama masz lutowane za pomocą 2 pinów.

Obrazek


do pól lutowniczych płytki. Pod diodą albo jest otwór z którego wystaje radiator dotykający diody, lub cała płytka na której jest zamontowana dioda jest wykonana z aluminium i ona odbiera ciepło. Podejrzewam że jest użyty ten 2 system. Dalej musisz rozebrać lampy i zmierzyć prąd jaki idzie w diody i napięcie. Po tym będzie można w końcu wiedzieć w jakich warunkach pracują ledy.

Bez wymontowania o pokazania leda i na czym on siedzi, nic się nie dowiem co i jak z chłodzeniem i wadami prodykcyjnymi.

Co do ledów 1W no-name nie musisz się o nie w ogóle martwić. Korzystam z takich od dłuższego czasu jako oświetlenie LED pokoju, biurka i sprawdzają się jak trzeba. Nie zmieniają barwy, nie grzeją się ponad miarę itp. I mają pewną zaletę - taki sam system lutowania i odprowadzania ciepła co osramy:

Obrazek
HiRide
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 21:31
Lokalizacja: Tu i Tam

Post autor: HiRide »

Dziękuje za dokładne wytłumaczenie ;)
Mam kilka takich diod no name 3w Biale na plytce typu star i swiecą naprawde dobrze .Nawet jesli zastosuje diody no name i ktoraś ulegnie uszkodzeniu,to wątpie aby udalo się kupic pózniej taką samą.Skutek taki że do wymiana będzie reszta diod żeby nie było różnic w mocy i barwie diod.Takiego problemu nie będzie z diodami firmowymi-są zawsze dostępne...poza osram dragon :???:
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

I tak i nie firmowe Diody oprócz swojej nazwy np. XP-G mają jeszcze BIN i tu jest haczyk nie zawsze udaje się dostać starsze modele :sad:
Pozdrawiam,
Leszek W.
HiRide
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 21:31
Lokalizacja: Tu i Tam

Post autor: HiRide »

DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

http://www.ledrise.com/product_info.php ... -176-.html Tu masz o wiele taniej i do tego darmowa wysyłka.
Nawet nie bierz pod uwagę podmiany na no-name. Miałem kilka takich wynalazków i nie dośc że padały kiedy chciały, to jeszcze nierównomierna barwa na całym beam'ie.

Do tego zauważcie, że reflektory w tej lampie są odpowiednio skonstruowane pod ta konkretna diodę, a nie pod no-name.
Musi byc odpowiedni rozkład światła. Nawet tu gdzieś na forum jest wrzucona tabelka z ukazująca jakie ma by natężenie światła w danym punkcie przy lampach dziennych.

Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Haha, cena z kosmosu... Za 30 zł to powinieneś kupić 3 sztuki.

Jak nie znajdziesz osrama, szukaj wspomnianych wczesniej Cree. Co do barwy, to juz kolega wyżej się wypowiedział. To że marka, nie znaczy że bez problemu kupisz diode produkowaną 2 lata temu. Osramy są mało popularne bo wydajnością nie powalają, ale za to montaż mają ultra łatwy.

Ja tam bym pchał no-name, białą zimną, na allegro po 8 zł sztuka. Ale i tak jeśli nie rozbierzesz lampy i nie dowiesz się co ją boli to nic się nie wskóra.

A jak rozbierzesz lampę to ja nie wiem. Albo grzanie opalarką i podgrzewanie kleju, gorzej jak klej jest nie do "roztopienia" temperaturą, wtedy ogólna lipa.

DNF-diody no-name które posiadam nie miały opisywanych przez ciebie problemów. Dodatkowo od wcześnej jesieni używam żarówek robionych z diod no-name, ciepłych i świecą średnio od 17 do 1 w nocy, codziennie i jak narazie nic się nie dzieje, a świecą tak każdego dnia od około 4,5 miesiąca.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Tak Skaktus.. oddanie barw na poziomie lampy sodowej i kolor też niewiele odbiegający od sodówki.
Co jak co, ale jeśli chodzi o lampy w samochodzie to nigdy bym nie wsadził tam no-name.
Takie diody mogę upchnąc co najwyżej do lampki podświetlającej mi klawiaturę, czy schowek w samochodzie.
No ale o tym zadecyduje już sam zainteresowany.
Tak czy inaczej-najpierw zdjęcia.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kolego DNF, nie widziałeś diod o których mówię, ich barwy a komentujesz. To że trafiłeś na no-name które były fatalnej jakości nie znaczy że u innych jest tak samo. Po 2 tylko zaproponowałem zamianę na no-name tym bardziej że osrama cięzko jest dostać.

Narazie i tak nie ma co rozczulać się nad wymianą, puki autor nie dowie się jak rozebrać reflektor.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Proponujesz czy nie, z tego co widzę, to twardo się przy nich upierasz.
Koniec tych "pogaduszek" czekamy na zdjęcia.
HiRide
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 21:31
Lokalizacja: Tu i Tam

Post autor: HiRide »

Zostaje przy diodach firmowych do zamontowania w reflektorze.No name mogę zamontowac tam gdzie będzie łatwy i szybki dostęp.Rozbiore jakoś tą lampe i dam znać.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Jeśli będziesz zamawiał z ledrise.de, to daj potem znać jak jest z prędkością wysyłki u nich OK?
ODPOWIEDZ