Jeszcze raz o pisowni

....nie pasujące gdzie indziej...
Gregg_MR
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 27 paź 2013, 15:06
Lokalizacja: polen

Post autor: Gregg_MR »

Ktoś z uprawnieniami modratora pozaznaczał mi w powyższym wpisie rzekome błędy na czerwono, zapewne w ramach jakiegoś buntu nad czystością polskiej ortografii.


Zapewne ten ktoś ma poczucie misji , że walczy jak Cleant Estwood , albo jak Di Caprio w "Zjawie" , ale musze Cię kolego rozczarować , wcale tak nie jest. Gdybyś był dobrym człowiekiem o szlachetnym sercu , przeszedłbyś obok tych błędów z pokorą , albo jeżeli już zechciałbyś zadać sobie tyle trudu, który poświęciłeś na zakreslanie liter i zmianę koloru czcionki - to po prostu poprawiłbyś tekst na lepszy wg Ciebie i nie próbował niczego manifestować.

Tymczasem zależało Ci na wyeksponowaniu cudzych błędów , uwidocznieniu ich , wyszydzeniu. Zrozumiałbym Twoje zachowanie, gdybyś przyłapał mnie na pisowni słowa "który" przez uuu , albo "Nitecore" z literką kkkk w środku wyrazu , zamiast c.


Powiem Ci , że nie mam zwyczaju rozpoczynać powitań od wielkiej litery. To jest moja cecha szczególna, taki znak rozpoznawczy, że tekst pisałem ja. Czyli zaczynam wpis "witam serdecznie" z małej litery, nie wielkiej , i gówno komu do tego. Prawda?

Powiem Ci jeszcze, że inny charakter mają pisma oficjalne do urzędów, albo urzedów do petentów , a jeszcze inny charakter ma korespondencja sms'owa , tudzież posty pisane na forach , jak również np. treści ogłoszeń.

Autor tych ostatnich ma prawo jesli chce rozpoczynać kolejne akapity z małej litery. Nie ma to większego znaczenia ani w kulturoznastwie , ani w obyczajowości , jesli sprzedający napisze w ogłoszeniu "sprzedam wózek dziecięcy" lub "Sprzedam wózek dziecięcy". Chyba, że napisze "szpszedam wuzeg dzieciency".


I jeszcze jedno, bo zapewne jestem starszy od Ciebie, więc masz okazję czegoś się nauczyć. Czytaj uwaznie: każdy człowiek może mieć w życiu trudny dzień, pełen problemów, nieszczęść, kłopotów (rodzinnych, osobistych, zdrowotnych). Życie pełne jest nieidealnych rzeczy i nieidealnych ludzi. Ja sam w niczym nie jestem najlepszy. To czego się nauczyłem przez lata, to to, że akceptowanie cudzych błędów i tolerowanie róznic jakie są między nami jest fundamentem kręgosłupa moralnego człowieka i będzie się wyrażać w jego życiu stosunkiem do innych ludzi, do dzieci, do rodziny. Życie jest krótkie, aby wynosić się z pogardą wobec innych , i wytluszczać im błędy na czerwono. Treść tego wpisu nie byla pismem urzędowym , ani nie była skierowana do administracji forum, tylko do moich kolegów uzytkowników tego forum. Zawierała treść merytoryczną problemu uszkodzonej latarki , a nie literacką kompozycji literek z ich wszystkimi ogonkami przy ą ł ę ś

Dlatego też pozwolę sobie nie zakańczać tego zdania kropką


bo tak mi się podoba, i jest to moją wolną wolą
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Trochę nie na temat - kolega Gregg_MR powinien sobie uświadomić, że wchodząc do cudzego domu przyjmuje jego zasady funkcjonowania i dopóki nie stanie się akceptowanym domownikiem (czyli szanującym zasady obowiązujące) współistniejącym z innymi nie powinien wyciągać wniosków pochopnych z kopa w 4 litery kiedy błądzi.
Ja to rozumiem tak - oddając adminom z wyboru władzę zgadzam się jej podlegać i szanować - oni wykonują ją społecznie i z naprawdę dużym entuzjazmem - nie pozbawiaj ich tego.
Są odpowiedzialni i surowi - jeśli zaś nie akceptujesz to po kiego grzyba uczestniczysz na forum w czymkolwiek - oczekujesz że świat jest Twój i wg Twoich reguł ma funkcjonować? - mylisz sie kolego i to bardzo.
Wiek nie ma żadnego znaczenia, a jeśli Ci brak pewnej pokory to znajdzie się mocniejszy w imadle reguł i po prostu zamiast porady otrzymasz kopa w rzyć tak głębokiego, że zaczniesz myśleć czy to aby nie przyjemność - po prostu nie uszanuje Twojego punktu widzenia i wieku którym się zasłaniasz.
Bez urazy ale ton Twojej wypowiedzi wyzwolił we mnie apetyt na skopanie Twojego punktu widzenia w sposób dosadny - jako i Ty pojechałeś po kimś kto naprawdę stara się aby forum funkcjonowało w sposób życzliwy i smaczny dla wszystkich - nie rób tutaj czegoś czego nie chcemy? przynajmniej ja nie oczekuję.
Udanych przemyśleń nad sobą i swoją obecnością na forum.

"Bo tak mi się podoba, i jest to moją wolną wolą" - że zacytuję kogoś kogo nie znam i szacunku on we mnie nie wzbudza.
Gregg_MR
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 27 paź 2013, 15:06
Lokalizacja: polen

Post autor: Gregg_MR »

Muciumpel .... to nic, że nie na temat.

Wszedłem do cudzego domu , i cóz takiego zrobiłem. Wyjasnij mi , bo niestety nigdy nie byłem aż tak zniewoloną małpą, żeby kurczowo trzymać się ą ę ł ś ć.
Jeżeli widzę prosty przekaz w znaku drogowym STOP , to zatrzymuję się, i nie rozkminiam - czy czasami nie powinno być napisane "Stop" albo "stop!".

Niesamowite jak skopałeś mój punkt widzenia. Wprost nie mogę się pozbierać. Udanych przemyśleń nade mną i moją obecnością na forum? Boże Chryste!!! Idź człowieku do psychiatry.

Oddając adminom z wyboru władzę zgadzasz się jej podlegac i ją szanować.

A co ja do licha ciężkiego takiego okropnego uczyniłem??? Że napisałem na początku postu "witam serdecznie" z małej litery???

Mociumpel pisze:Są odpowiedzialni i surowi - jeśli zaś nie akceptujesz to po kiego grzyba uczestniczysz na forum w czymkolwiek

Idź człowieku do psychiatry!

Ja mam problem z latarką, poruszyłem ten watek na forum specjalistycznym , tylko napisałem "witam serdecznie" z małej litery , oraz że mam z "nią" z tą latarką problemy - pominąłem w zaimku "nią" laseczkę , i wyszło "nia" tzn. "mam z nia problemy" , i spotykam się z wytykaniem mi win i pogwałcenia regulaminów.

Wg mnie to TY jesteś nieżyczliwy.

Pozostaję do dyspozycji admininistracji forum. Jeśli uznają mnie za koniecznego do usunięcia z tej społeczności , to nie pozostaje nic innego ... zostanę wyrzucony. Cóż mogę powiedzieć?

Ojej ... i jeszcze w zdaniu "ktoś wczesniej grzebał przy jej sterowniku" napisałem słowo "wcześniej" bez kreseczki nad "es". Nie, to już nie ma opcji, żeby mnie nie wyrzucono. Przepadłem, zatraciłem się w życiu. Co tam latarka Nitecore , co tam uszkodzony sterownik!!!

Ty .... Mociumpel ... a dlaczego Ty nie robisz wcięć, tabulacji gdy rozpoczynasz nowy akapit??? Hipokryto jeden.

Albo taki cytat:

Mociumpel pisze:zamiast porady otrzymasz kopa w rzyć tak głębokiego że zaczniesz myślec czy to aby nie przyjemność.

Mociumpel , Ty chyba masz jednak jakieś problemy z psychiką.
Człowiek próbuje odnaleźć się na forum, porusza problem uszkodzonej latarki , z którą nei mogę sobie poradzić .... a Ty Mociumplu mi grozisz, że zamiast porady ja otrzymam kopa w "rzyć" , i że ten kop wejdzie w moją "rzyć" na głebokość , i że ja zacznę myśleć czy to aby mi przyjemności nie sprawia? Mociumpel ... Ty czasami nie odsiadywałeś we Wrocku jakiejś kary pozbawienia wolności?

Ty się ogólnie uważasz za zdrowego na umyśle Mociumpla?
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Kolego, masz rację.
Szkoda Twojego czasu na zadawanie się z fanatykami poprawności języka.
Poszukaj szczęścia gdzie indziej.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Gregg_MR - przenieśmy może dysputę i przytyki na PW to Ci wyłuszczę mój punkt widzenia bardziej dosadnie i w sposób szczegółowy abyś nie myślał że brakuje mi słownictwa i przekonania co do sensu zwracania Ci uwagi.
Przeczytaj uważnie swoją odpowiedź do Admina - zawarte w niej Twoje uwagi są moim zdaniem odpowiedzią typu atak za coś czego nie uznajesz za winę - ortografię.
Nikt Cię za merytorykę nie zaatakował, a za styl w jaki to zrobiłeś - odpowiedź pierwszą na to o co pytałeś otrzymałeś chwilę po pytaniu więc w tym temacie nie ma o co kopii kruszyć.
U mnie w firmie za merytoryczne pytanie zostałbyś ugoszczony szerokim gestem ale wyrażone stękaniem bełkotem w butach typu kalosz z pola zostałbyś po prostu wyproszony jako osoba niepożądana bo odstraszająca innych interesantów swoja niezbyt spójną osobowością.
Na wycieczki o psychiatryku - zapraszam na PW - tam szeroko i bez publiki pogadamy rzeczowo na ten temat.
Jeśli zaś wolisz publikę jak Neron to psyche masz w gorszym stanie niż ja - wtedy nie właź mi na PW bo długo tam nie posiedzisz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2016, 08:53 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Gregg_MR pisze:Ktoś z uprawnieniami modratora pozaznaczał mi w powyższym wpisie rzekome błędy na czerwono, zapewne w ramach jakiegoś buntu nad czystością polskiej ortografii.

Zaznaczyłem błędy, gdyż jest to właśnie forum techniczne i precyzja wypowiedzi jest bardzo ważna, tak jak i wielkość liter np. w pisowni jednostek. Takie tu panują zasady.
Ty, jednak, zamiast poprawić zaznaczone wyrazy, na co zawsze liczę, postanowiłeś wylać swoje żale...
Gregg_MR pisze:I jeszcze jedno, bo zapewne jestem starszy od Ciebie, więc masz okazję czegoś się nauczyć.
Można się czasem zdziwić. Ja wychodzę z założenia, że uczę się całe życie, a wiek przekazującego wiedzę, nie jest istotny, szczególnie, że od jakiegoś czasu, jest on z reguły niższy.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

:-) Dawno nie widziałem takiego ładnego samozaorania
(definicja samozaorania)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Gregg_MR pisze:Idź człowieku do psychiatry!
Gregg_MR, poświęcając 5212 znaków (ze spacjami! :mrgreen: ) na wysyłanie kogoś do lekarza i tupanie pod niebiosa, że ktoś delikatnie zaznaczył na czerwono Twoje błędy jest, no... dość znaczące.

EOT.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Niestety rzadko zdarza mi się czytać regulaminy i inne instrukcje.
Podobnie było i na tym forum - też na "dzień dobry" miałem czerwone posty. Po jakimś czasie zorientowałem się, że na tym forum takie panują zasady. Prawdę powiedziawszy, do czasu wejścia w rzesze użytkowników tego forum - praktycznie nigdy nie znajdowałem powodu aby pisać z ogonkami, kropkami itp. Błędów ortograficznych oczywiście się wstydziłem - ale literówek?

Ale po pierwsze - dbanie o drobiazgi, nawet w błahych sytuacjach - świadczy o tym co sobą reprezentujemy.

Po drugie (primo ;) ) - wchodzisz gdzieś, to należy respektować reguły i zasady tam panujące - przecież idąc do kogoś z nazwijmy to oficjalną wizytą nie wywalasz nóg na krzesło - co zdarza się robić u siebie lub w towarzystwie gdzie jest to akceptowalne, wyjeżdżając na ulicę - nie wymuszasz pierwszeństwa itp.

To forum to nie jest dobro publiczne i nie każdy ma do niego prawo - chociaż tak może się wydawać - ale cena którą trzeba zapłacić jest bardzo niska w porównaniu do tego co można zyskać - wystarczy przestrzegać zasad tu obowiązujących. Jeśli zasady nie pasują, są inne miejsca czasem nawet porównywalne merytorycznie, więc nikt tu nikogo nie zmusza do przestrzegania tychże zasad - nie trzeba się nawet z nimi zgadzać - wystarczy je zastosować tylko po to aby skorzystać z tego co tu jest.

Mało tego - co jakiś czas pojawia się wątek w którym można z tymi zasadami ( a raczej o nich) dyskutować - bez wycieczek osobistych, i innych argumentów niemerytorycznych.

Gregg_MR - pozwól opaść emocjom - pomyśl trochę na ten temat - poczytaj wątki w których jest on poruszany i zadecyduj - tylko proszę - apeluję tutaj również do Twojego wieku i związanego z tym doświadczenia - nie wdawaj się w pyskówki i nie obrażaj innych użytkowników.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2016, 18:02 przez ww296, łącznie zmieniany 2 razy.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

pawello786 pisze:Witam...

Gregg_MR, podpisuję się pod tym wszystkim co napisałeś rękoma i nogami. W sposób piękny zaorałeś panujące tutaj zwyczaje. Obawiam się, ze niedługo to forum może stać się w internecie takim samym pośmiewiskiem jakim jest forum elektrody. Tu na szczęście moderatorzy maja bzika na punkcie jedynie pisowni. Tutejsi jaśnie poprawiacze słów chyba myślą, ze w ten sposób ratują świat przed zagładą, otóż nie tak nie jest i tak nigdy nie będzie.

Ostatnio w moim temacie któryś moderator odezwał się arogancko wiec poprosiłem go żeby grzeczniej się odzywał, w nagrodę mój temat został usunięty, a na pw dostałem informacje, ze nie stosuje się do regulamin (w temacie chyba nie było słowa "Witam"...) wiec grzeczności nie mogę oczekiwać od innych :rotfl: :rotfl:

N koniec pozwolę sobie zacytować zdanie z ogłoszenia widniejącego na forum
Cytat:
NA TYM FORUM CENIMY SOBIE KULTURĘ OSOBISTĄ!!!
No cóż , jeśli Gregg_MR, i pawello786, nie rozumieją dbałości o język polski ( do której przecież nikt nie zmusza - nie trzeba pisać nic na forum, można tylko czytać, ba nawet niektórzy ignorują zaznaczone na czerwono błędy i też im się nic nie dzieje, poza tym, że wystawiają sobie taką a nie inną laurkę) i chcą pisać jak im się podoba to są setki for w internecie, dla których język polski nic nie znaczy.
Już nawet nie piszę o automatycznym sprawdzaniu pisowni w każdej chyba przeglądarce.
Mnie akurat bardzo się podoba, że komuś w ogóle się chce - tak chce bo to jednak spory wysiłek przeglądać i kolorować posty innych za free.
To jest po prostu piękne.
Jak wyżej już było napisane - nie chcesz stosować się do reguł - nie musicie, wolny wybór, ale jesli już tutaj wchodzicie to uszanujcie je.
I drogi pawello786 nie chodzi o żadne "ratowanie świata przed zagładą" , tak po prostu chodzi o pewne przymioty , w tym dbałość o swoją kulturę, polskość, język itd. tylko tyle i aż tyle.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Znowu zaczyna się rzucanie grochem o ścianę :rotfl:

Obrazek
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Skoro mowa o pisowni i stosowaniu się do zasad forum to taki temat wczoraj zastałem w dziale sprzedam:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18544

Mało tego w zapytaniu co to ma być zostałem niejako postawiony do pionu.
Drodzy admini moim zdaniem wszelkie przypadki nagminnego łamania regulaminu wynagradzać banem na miesiąc.
Everybody lies...
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Czy Koledzy "dyslektycy" zdają sobie sprawę, że pisząc niedbale i z błędami, wyrażają swój brak szacunku oraz lekceważenie dla czytających, a przecież od tych samych czytających oczekują poświęcenia czasu, uwagi i pomocy, sami jednak z lenistwa czy głupoty nie chcą poświęcić nawet chwilki na poprawne sklecenie dwóch zdań, po co się wysilać.
Pomijając już fakt, że tekst z chaotyczną interpunkcją bywa zupełnie niezrozumiały dla odbiorców.
Po za tym słabością umysłu i lukami w edukacji nie należy się zdradzać, a tym bardziej afiszować.


___
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Obrazek
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Nie dorabiajmy ideologii - niektórzy maja problem z jasnym wyrażaniem swoich myśli - nie zawsze znaczy to, że są głupi często wręcz przeciwnie (szczególnie osoby o wybitnie ścisłych umysłach). Idealne przecinki i ogonki w takim przypadku nie pomogą.

Nie zmienia to faktu, że ścisłe przestrzeganie tych zasad ma swoje powody:
- Kultura
- Zasady
- Światopogląd

Wiec - stosujmy, zwłaszcza na tym forum, się do tych zasad. I kropka.

Ps. Przykład - mogę kogoś zbluzgać, obrazić i wogole wprowadzić niemiłą atmosferę - stosując idealnie interpunkcje, idealnie układając zdania i zastosować wszelkie ogonki itp Czy to znaczy że wszystko wtedy będzie ok?
ODPOWIEDZ