Kupno nowej latarki

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
ocelot
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 11:24
Lokalizacja: płd.polska

Kupno nowej latarki

Post autor: ocelot »

Przymierzam sie do kupna nowej latarki ,którą z niżej wymienionych będzie najlepsza

1. 230 lm UltraFire U4-MCU CREE XR-E Q5
http://allegro.pl/latarka-ultrafire-u4- ... 53648.html

2. 500 lm UltraFire CREE Q5 LED ZOOM
http://allegro.pl/latarka-ultrafire-cre ... 69900.html

3. 200 lm Romisen RC-C8 Q5 200lm ZOOM
http://allegro.pl/romisen-rc-c8-q5-200l ... 05931.html

4. 240 lm Romisen RC-U8 R2
http://allegro.pl/latarka-romisen-rc-u8 ... 92963.html

chyba bym wolał zooma ,ale też się nie będę upierał .
Ostatnio zmieniony czwartek 17 maja 2012, 18:45 przez ocelot, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Uuuu, co za wartości, 500 lumenów, proszę, prerpetum mobile...500 lumenów z tego cuda się nie spodziewaj.

Zooma sobie podaruj - kiepskie chłodzenie diody.

Ja bym brał latarkę nr 1 ze względu na możliwości w zasilaniu (baterie lub 18650) i do tego sam taką latarkę posiadam. Wrzuciłem w nią XPG-R5 i jestem zadowolony.
ILPT
ocelot
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 11:24
Lokalizacja: płd.polska

Post autor: ocelot »

Przyznam szczerze że też mi się ona bardzo z wygladu podoba i ta ostatnia ,ale jak na nie spojrzeć to bardzo do siebie podobne jak by z tej samej fabryki wyszły ,a ceną się różnią .Mówisz że można ja potem fajnie zmodować to też argument .Bo jak znam siebie to zaraz coś z nimi będę kombinował :smile:

Ona ma lepsza diodę od tej ostatniej ?
Ta wymiana na XP-G wiąże sie z wymianą drivera ?
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

A ja bym jednak brał raczej Romisena RC-U8, będzie (powinien być) lepiej wykonany niż analogiczna latareczka Ultrafire i w dodatku jest tańszy, zoomy od Romisena też nie są aż takie złe, na pewno o niebo lepsze niż cały ten latarkowy chłam z zoomem oraz akumulatorem i ładowarką w komplecie dostępny w podobnych cenach na Allegro.
Warto przy okazji zaznaczyć, że diodac i mhunt to sprawdzeni i godni polecenia sprzedawcy. :)




_
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

ocelot pisze:Ta wymiana na XP-G wiąże sie z wymianą drivera ?
Niekoniecznie, ale lepiej wymienić, aby w pełni wykorzystać możliwości diody :)
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
ocelot
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 11:24
Lokalizacja: płd.polska

Post autor: ocelot »

Jeszcze tak jezeli chodzi o te dwie latarki czyli o UltraFire U4-MCU CREE XR-E Q5 230lm i Romisen RC-U8 R2 240lm bo są bardzo do siebie podobne czy one mają podobną budowę wewnątrz (może ktoś miał je obie w ręce ) pytam bo skoro aż się prosi aby ją potem przerobić to może lepiej kupić tego Romisena za 59pl niż tego UltraFire za 75pl .Czy ten UltraFire jest aż na tyle lepszy że warto do niego dopłacać ?
I jeszcze , która z nich będzie miała lepszą diodę , mocniejszą, pytam bo jeszcze za bardzo nie orientuje w kolejności powstawania diod i mocy itd .Przyznam sie szczerze że takie oznaczenia jak XML , XPG , XRE jeszcze do końca mi za dużo nie mówią .Wiem że najnowszą jest chyba XPG ale jeżeli chodzi o te wczesniejsze nie za bardzo umiem je uszeregować .
Drag-On
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 08:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Drag-On »

Z tego co wyczytałem na forum wynika, że nowsza jest jednak XML. Wg info z forum XPG bardziej nadaje się do throwera a XML zaświeci szerzej.
ocelot
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 11:24
Lokalizacja: płd.polska

Post autor: ocelot »

w sumie obie mi sie podobają .Przeczytałem kilka recenzji i Romisen wydaje sie być lepiej zrobiony,wykonany (dokładniej ) chociaż zasilanie ma chyba mniej wydajne ,a jedni piszą ze zasięg przy XP-E będzie krótsze inni ze lepsze albo wręcz takie samo . UltraFire też jest fajny ale jak się okazuje też cierpi na wady typu złe styki ,chociaż elektronikę ma ponoć wydajniejszą .
Pytanie do tych co posiadają te latarki jak jest z zasięgiem światła w przypadku tych latarek ,czy sprawdzaliście to mniej więcej .

Jeżeli by kupować do nich akumulatory to kupować raczej te nowszej generacji czyli np. Akumulator Panasonic Li-Ion NCR18650A 3100mAh 4,2v czy starszej , bo ładowarkę też muszę kupić i nie wiem czy pakować się w ładowarkę na te nowe aku 4,2-4,35v

[ Dodano: 25 Maj 2012, 09:18 ]
ok wszystkim bardzo dziękuje za pomoc i odp. wybrałem Romisena RC-U8 wczoraj go dostałem, jest super , dla tych co będą chcieli kupić to światełko powiem tak wykonanie z zewnątrz ,rodzaj pokrycia (anoda) jest super ,brak jakich kolwiek zadziorów na gwintach itd, itd wszytko jest naprawdę na wysokim poziomie .Oczywiście nie omieszkałem aby do niej nie zajrzeć .Wszystkie połączenia są uszczelnione oringami lekko przesmarowane ,chociaż jeden musiałem dodatkowo przesmarować smarem silikonowym . Wsadziłem na razie do niej wczoraj 3xAAA i wieczorem poszedłem świecić z okna .Światło dosyć wąskie typowy szperacz (mogło by być trochę szersze zasięg jakieś 230m może nawet 250m ,jak dla mnie rewelacja .Zakupiłem już do niej aku 18650 .
ODPOWIEDZ