Wymiana diody na XPG-R5

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
ocelot
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 11:24
Lokalizacja: płd.polska

Wymiana diody na XPG-R5

Post autor: ocelot »

Witam wszystkich serdecznie to jest mój pierwszy post tak ze proszę o wyrozumiałość .Trochę już poczytałem i mam takie pytanie czy w latarce która jest poniżej można wymienić diodę Q5 o ile taka tam jest zamontowana na XPG-R5 nie wymieniając przy tym sterownika .

Obrazek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Brat kupił coś takiego na giełdzie i powiem tylko tyle, że tam wszystko jest w powietrzu. dioda pod sobą madziurę jak do... :oops: . 3 tryby, ale jaki tam jest sterownik trudno powiedzieć. Nie podejmowałem się rozbierania, bo jemu to wystraczy, a wszystko w środku jest bardzo delikantne. Na pewno trzeba by dorobić jakąś mądrzejszą pigułę. Podejrzewam, że z prądami też tu nie poszalejesz, ze względu na odprowadzanie ciepła, bo o ile to ta sama latarka to aluminium jest bardzo cieniutkie. Pewnie by można wymienić samą diodę ale nie wiem czy to ma sens, bez ingerencji w dalsze podzespoły. Tyle mogę powiedziedzieć na podstawie oględzin jedynie wzrokowych i pomacania tej lampki.
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Nie wiem jaki tam jest driver. Rozbierz zrób zdjęcia to coś może poradzimy. XP-G ma raczej niższe Vf więc może się okazać że i prąd wzrośnie, ale jak wygląda kwestia sprawności tego "Sterowadła" które skośniak tam wsadził to ciężko wyczuć a po ich twórczości szału bym się nie spodziewał.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Rozbierałem już taką lampkę no i radiator jest pełny, bez dziury, ale w sumie ciężko to radiatorem czy pigułą nazwać..
To coś praktycznie wisi w powietrzy, trzyma się na czterech malutkich fragmentach materiału na których jest gwint.
Kompletna porażka, sterownik tak samo padakowaty. Odradzam by robić z tą lampką cokolwiek.
Szkoda czasu i kasy.
Pozdrawiam
DNF
ocelot
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 11:24
Lokalizacja: płd.polska

Post autor: ocelot »

jak dopadnę aparat to porobię zdjęcia na razie wiem tyle dioda na płytce drukowanej znajduje się w radiatorze o średnicy 16,1mm i dlatego pomyślałem że wstawię tą diodę ona ma 14mm
http://sklep.ledim.pl/?misc=70
ewentualnie posmaruje ja jeszcze pastą termo ,a skoro XP-G sie mniej grzeje to ten radiator powinien wystarczyć ,a nawet w związku z tym powinno być lepiej.
Sterownik hmm... no z tego co Wy tu pokazujecie na forum w swoich latarkach ten tu to jakieś badziewie ,znajduje się w obudowie o średnicy 20mm i pomyślałem że dobiorę coś z tąd ale który mam wybrać ?
http://sklep.ledim.pl/?kategoria=Uk%C5% ... aj%C4%85ce
niektóre z tych układów mają średnicę 17mm to może coś podejdzie .
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Nie będzie lepiej i nie grzeje się mniej. Pasta termo raczej też nie wiele tu pomoże.
Najlepiej będzie postawić tą latarkę na półkę :) Chyba, że się uprzesz to będę trzymać kciuki.
ocelot
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 11:24
Lokalizacja: płd.polska

Post autor: ocelot »

1. pomijając tą latarkę który z tych sterowników będzie pasował do tej diody ?

2. A jaka latarkę do 70pl możecie polecić to tak przy okazji ?
ODPOWIEDZ