Strona 1 z 2

Romisen RC-H3 -całkiem przyzwoite EDC

: środa 06 sie 2008, 17:22
autor: Calineczka
Witam;-)
Zakupiłem sobie z czystej ciekawości Romisena RC-H3.
Latareczka całkiem ładnie zrobiona, mniejszy brat czy tez siostra RC-G2, jakościowo porównywalna czyli dobra jakość Romisena. Wzornictwo-na mój gust-cieszy oko. Gabarytowo-mniejsza od RC-G2, typowo kieszonkowe EDC. Jakość gwintów bardzo dobra, włącznik działa dobrze, żadnych niemiłych niespodzianek. Elektronika to jakis biedny step-up, w dodatku zamknięty w małej głowicy. Co ciekawe-głowica nie jest aluminiowa-miła niespodzianka-patrz fotki ;-)
Beamshot, jak to z takiego reflektora (OP) średnio skupiony, duzo światła pod nogi(na boki), idealne jako EDC.
Jasność koło 500 luxów(pobór prądu ~1,7A) niewiele ale nie zapominajmy, że to nie jest thrower!!!

Stwierdziłem, że brak mi w niej trybów, więc postanowiłem ożenić ją z jakimś ciekawym driverkiem. SKU7880 dużo za duży, trzeba było uzyć tego malucha;
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7881
Całego nie chciałem pakować,miał bym problemy ze zmieszczeniem, zdecydowałem się wykorzystac tylko płytkę z mikrokontrolerem czyli dodac tryby do tego co już w latareczce zastałem.
Low zrobił się naprawdę niziutki, a jak zmierzyłem prąd pobierany-miłe zaskoczenie, w LOW około 10mA! HigH jak poprzednio, ~1.7A.
Zapraszam na foto-story ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


moduł ze step-upem
Obrazek

dawca płytki z mikrokontrolerem
Obrazek

przytuliłem tą tycia płyteczkę do cewki, ledow się zmieściła, nawet kable do leda musiałem zmienić żeby całość weszła do środka!!!
Obrazek


porównanie do Novataca 85P
Obrazek


porównanie jasności trybów LOW, z lewej Romisen, z prawej Novatac 85P, w trybie najniższym
Obrazek

te same latareczki w trybie najwyższym
Obrazek


Wybaczcie jakość beamshotów, robione na szybko...chciałęm pokazac a czasu na zabawę w dobre zdjęcia brakuje...

Reasumując-dobrze wykonana latareczka którą śmiało mogę polecić jako jedno trybowe EDC. Gdyby miała lepsza diodę w oryginale, lepszy driver z trybami, było by super, ale wtedy kosztowała by więcej :mrgreen:
Jako prezencik-idealna :mrgreen:

: środa 06 sie 2008, 20:13
autor: lennin
Hm.... szkoda ze oni nie potrafią zrobić dobrej elektroniki w standardzie. Niech to kosztuje te 5$ więcej :cool: a ile mniej problemów. Fajna recka :roll:

: środa 06 sie 2008, 21:03
autor: Calineczka
No właśnie, mało która chińska latarka ma przyzwoitą elektronikę w środku, niestety. Oszczędzają na czym mogą a tego "w środku" nie widać. Faktem jest, że na zewnątrz Romisen prezentuje się całkiem dobrze, miałem ze 4 modele ich latareczek i nie narzekam.
Chciał bym zrobic prawdziwą, lepsza reckę, wymiary, waga, pomiary, beamshoty, zabawa w piękne zdjęcia etc ale jakoś na tym urlopie wychowawczym wciąż mi czasu brakuje.Znowu marudzę... :mrgreen:

: niedziela 12 paź 2008, 10:46
autor: Pikom
Arku - zachęcony Twoją opinią o tej latarce zamówiłem już z DX'a Romiego RC-H3 - do wypróbowania i modyfikacji.

Zanim dojdzie (a pewnie to potrwa ze względu na "oczekiwanie na dostawę") chciałbym zamówić do niej driver na wymianę by uzyskać tryby i wiekszą oszczędność akumulatorów.

W swojej modyfikacji zastosowałeś driver http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7881 - i tu pytanko, czy nie masz przypadkiem pomysłu na jakiś inny driver, który moznaby w tym przypadku zastosować, najchętniej niewymagający rozbierania drivera na części i łączenia z elektronika już istniejącą w latarce, lecz taki który mógłbym wymienić w całości? To będzie mój pierwszy eksperyment z modyfikacja i nie chciałbym czegoś skopać....

Z góry dzieki za podpowiedź :)

: niedziela 12 paź 2008, 10:50
autor: Calineczka
Hej.
Nie za bardzo. Najważniejszy problem w tej latareczce to to, że jest małą i ma baaardzo mało miejsca w module, głowicy z driverkiem. Myślałem o czymś innym...jakoś nie mogłem nic zmieścić. Trochę mi się przy tej przeróbce spieszyło, może jak będziesz miał dużo czasu zrobisz to jakoś inaczej. Niestety ta moja przeróbka nie zwiększyła mocy maksymalnej, a przydało by się...

: niedziela 12 paź 2008, 11:31
autor: Pikom
OK, dzięki za info, będę kombinował. A swoją drogą, to właśnie cały urok tej latarki - małe rozmiary w przyzwoitym wykonaniu.

: niedziela 12 paź 2008, 12:32
autor: Calineczka
prawda, prawda.....zyskasz sporo na jasności, jak sądzę, wstawiając lepszego leda, np. Q5 czy R2 ;-)

: niedziela 12 paź 2008, 13:47
autor: Pikom
Nie kuś, nie kuś.... Chyba jednak poeksperymentuję. Najpierw muszę dostać latarkę do łapki żeby wiedzieć jak jest montowana dioda, jakie są wymiary niezbędnych elementów, jak i co sie wymienia (sam emiter? razem z "bazą"? jakiej wielkości? jakieś dodatkowe elementy montazowe?)

Sorki za takie (dla Was pewnie prozaiczne) rozważania, ale jak mówiłem to będzie pierwsza latarka jaką będę miał w rękach i pierwsza modyfikacja ;-)

Sądząc z opisów, to chyba ze względu na barwę skuszę się na Q5-WC...

: niedziela 12 paź 2008, 14:13
autor: Calineczka
Najlepiej gdybyś wymienił emiter z bazą(star-em), nie jest bardzo łatwo wymienić samego leda. Dobrze, żeby star/podłoże miało tą samą wysokośc ( o srednicy nie wspomnę...nie wspomniałem ;-) ), żeby tak samo się ogniskowała dioda w refie (o ile była dobrze zogniskowana)
Przyda się klej termoprzewodzący ;-)

: wtorek 14 paź 2008, 06:02
autor: Pikom
Dzięki Arku za wskazówki :)

Driverek już jedzie do mnie, a jak dojdzie Romi to sprawdzę wymiary reszty i zamówię co trzeba. Zastanawiam się nad ewentualną wymianą całego modułu diody a nie samej diodki na starze - sprawdzę co jest dostępne, jak będę już wiedział co jest w środku.

: wtorek 27 sty 2009, 18:36
autor: foxx
kurcze zupełnie mnie to rc-h3 zafascynowało (ale to zdarza mi się każdą chwile).
Tyle ze modow brakowało :/
Wygląda na to, ze zamówię ten 7881 driverek i kumpli pomęczę. Chociaż lubię majsterkować, to nie mam malej lutownicy, tylko dużą transformatorowa ("pistolet") az taka by chyba nie dał rady...

Ale zawsze się dziwie, kiedy to chińczykom dojdzie w pały, że by dodać 2mm metalu na tailcap - mało która chińska latarka potrafi stać na nakrętce :/

p.s. RC-H3 się nawet dziewczynie spodobało ;)
ps2: wytłumaczy mi ktoś co to są te "gabaryty"? dziękuje z góry

: wtorek 27 sty 2009, 19:16
autor: Pikom
Proszę bardzo - gabaryty = wymiary, wielkość, rozmiar, jak wolisz... Lub dokładnie: http://www.sjp.pl/gabaryty

: wtorek 27 sty 2009, 19:23
autor: foxx
Pikom pisze:Proszę bardzo - gabaryty = wymiary, wielkość, rozmiar, jak wolisz... Lub dokładnie: http://www.sjp.pl/gabaryty
kurcze no wyszłem na głupka...
ale tak dziwne to słowo, że nie wpadło mi do głowy użyc googla :/
w każdym razie dzięki za link do sjp.pl, przyda się na pewno :)

: wtorek 27 sty 2009, 19:28
autor: Pikom
Oj, tak, przyda się... ;)

Ale nic to, przecież każdy, w każdym wieku musi się czegoś uczyć... O czym świadczy nawet mój przypadek - dziś nauczyłem się trochę z teorii względności: przesiedzieć dwie godziny w pracy (będąc oficjalnie na urlopie) czekając na możliwość wyjścia = wieczność, a przegadać dwie godziny z sympatycznym człowiekiem = sekundy, nawet nie wiesz kiedy zleci ;)

: wtorek 27 sty 2009, 21:10
autor: igi
foxx pisze: Wygląda na to, ze zamówię ten 7881 driverek i kumpli pomęczę. Chociaż lubię majsterkować, to nie mam malej lutownicy, tylko dużą transformatorowa ("pistolet") az taka by chyba nie dał rady...
No bez przesady ;). Ja 95 % prac wykonuję transformatorówką :) Dla mnie najlepsze co może być ;). Zdarzało się nawet lutować układy montowane powierzchniowo :). W latarkach tylko używam transformatorówki - ostatnio ściągałem nią nawet diodę cree z płytki star.

Jedynie w naprawdę małe elementy lutuję moim hot-air :).
Lutownicy kolbowej nawet nie posiadam.

Jak chcesz lutować precyzyjne elementy możesz zawsze grot skręcić kombinerkami i końcówkę zaostrzyć.