Aurora SSC P7 AK-P7, 2 mode i 4 Ampery przy 4.19V

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Aurora SSC P7 AK-P7, 2 mode i 4 Ampery przy 4.19V

Post autor: sylwestreczek »

witam, zmierzyłem ampery w Aurora SSC P7 przy naładowanym ogniwie 18650 mającym 4.19Volt i amperomierz pokazał dokladnie 4ampery, czy to nie za dużo??, może coś źle mierzyłem, bo mierzyłem to na kablach przylutowanych do diody,

tryb HIGH 4 ampery
tryb LOW 1 Amper
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hmm, trudno w to uwierzyc...ale przy donrym akkusie-czemu nie.
tryby to jakis driver czy rezystor?
Mozesz poakzac jak mierzyles...fote miernika z tym zakresem, kable wlozone tak jak przy pomiarze etc...
Nie wiem na ile to nie szkodzi diodce...P7 niezle sie grzeje przy takim pradzie
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

hmm, w sumie w tatarce jest elektroniczny regulator napiecia a aku 18650 , 2400mAh jest z PCB,

dokladnie to jest ponad 4 ampery, chyba cos zle mierze, robie to pierwszy raz wiec sie na tym nie znam, moze ktos mnie poprawi co zle robie, bo w trybie HIGH jest ponad 4 ampery

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Pią Cze 06, 2008 10:15 pm ]
miernik byl ustawiony do zakresu 10amper max a latarka byla wlaczona w trybie HIGH

[ Dodano: Pią Cze 06, 2008 10:18 pm ]
na ostatnim zdjeciu latara nie byla wlaczona, to zdjecie ma pokazac jak trzymam druty, a na pierwszych 2 zdjeciach byla wlaczona ale podczas mierzenia amperow dioda gasła
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: df »

Sylwestereczku, czy Ty na tych zdjęciach mierzysz prąd???

Na to wygląda - miernik masz na zakresie 10A, a więc robisz zwarcie!!!
Nie rób tak.

Prąd diody mierzy się szeregowo, a nie równolegle do diody!!!
Tak możesz mierzyć TYLKO napięcie na pracującym LEDzie.

Aby zmierzyć prąd musisz odlutować jeden z przewodów idących do diody i między niego, a punkt na LEDzie gdzie był przylutowany wstawić miernik.
Tylko bardzo ostrożnie, bo jak przez nieuwagę rozłączysz obwód, to możesz uszkodzić przetwornicę (niektóre konwertery nie lubią pracować bez obciążenia).

Mimo wszystko polecam Tobie zmierzyć najpierw prąd zasilania (od strony baterii) i pomierzyć napięcia: zasilania i na diodzie (tak jak to robisz na zdjęciach) - tylko przełóż kabelki z 10A na V i przełącz zakres na V.

Mając takie dane można zgrubnie oszacować jaki jest max. prąd idący na diodę.
Ostatnio zmieniony piątek 06 cze 2008, 22:42 przez df, łącznie zmieniany 1 raz.
Flagiusz
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hehehe, właśnie, cieszmy sie ze zyjesz, nie mam poparzonych łapek....etc...na drugi raz pytaj!! :mrgreen:
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

no wiedzialem ze cos jest nie tak, myslalem ze larara jest do ...piiii..., to gdzie mam przelozyc do czego te dwa druty???, na mierniku mam ustawione mierzenie amperow
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Musisz jeden z kabelkow dochodzacych do diody odlutowac i jeden koniec miernika do tego wolnego konca, drugi kabel miernika do diody w to miejsce, z ktorego odlutowales kabelek.
W czasie pomiaru led musi sie swiecic ;-)
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

aha, dzieki bardzo, raczej tego nie bede robil, a czy przez takie mierzenie (zwarcie) moglem uszkodzic cos w latarce czy nie??
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

mogłeś....
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Musisz dosłownie przeciąć obwód zasilający diody i wpiąć się szeregowo (od jednego krańca cięcia do drugiego - przykładając do nich sondy miernika). Nie wiem szczerze jak to jaśniej przedstawić. Na podsumowanie to jak dobrze podepniesz to podczas pomiaru dioda powinna działać i świecić normalnie ja bez pomiaru.
Sometimes darkness can show you the light
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Kurcze! Ale mógł nabroić i jeszcze na nas mogłoby być! ;-) Aż mnie zatkało, jak zobaczyłem te fotki! Myślałem o jakimś ostrzeżeniu, ale pewnie i tak następny eksperymentator (nie obraź się Sylwestereczek!) nie przeczytałby tego!
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

sylwestreczek pisze: [url=http://images24.fotosik.pl/226/dada29d9c7b88ad7.jpg]Obrazek[/URL]

miernik byl ustawiony do zakresu 10amper max a latarka byla wlaczona w trybie HIGH[...]

[...]to zdjecie ma pokazac jak trzymam druty, a na pierwszych 2 zdjeciach byla wlaczona ale podczas mierzenia amperow dioda gasła
Rotfl omamo - trzeba to będzie gdzieś wstawić jak fun :).
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hehehe, przestańcie śmiac się z chłopaka :mrgreen:
Dobrze że ta lekcja obyła się bez ofiar, z akkusem samochodowym by nie przeszło...dym, smród a może i poparzenia/pożar?Zalezy czy/jaki jest w tym mierniczku bezpiecznik...
Jeszcze raz napiszę-polecam się pytać co i jak mierzyć, z chęcią podpowiemy.... :mrgreen:
Jesli będziesz potrzebował łopatoligicznie narysujemy schemacik, wyedytujemy twoje fotki i połaczymy co trzeba kolorkami...
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

wsztstko juz rozumiem, a do dzialu fan to moznaby to wstawic gdybym te foty wstawił do działu RECENZJA, a ja wstawiłem ten post do działu "mam problem z" czyli tam gdzie polowe postow możnaby wziac do dzialu FUN bo kazdy co o cos sie pyta bo sam nie wie
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Obrazek

Tak to ma wyglądać ;)
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
ODPOWIEDZ