Strona 1 z 1

ciekawe małżeństwo? SKU+Df&CAli ;-)

: piątek 23 maja 2008, 14:42
autor: Calineczka
...Hej ;-)
Właśnie ożeniłem Attiny z naszego driverka ze znanym SKU7882 czyli tym:
Obrazek
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7882
Nie zaimplementowałem opcji pomiaru prądu maksymalnego, ale w tym "kręconym" driverku chyba nie jest to potrzebne :mrgreen:
Nie powiem, ciekawie wyszło, wszystkie "nasze" tryby począwszy od 1,2V do li-iona, musze trochę z LOW powalczyć bo przy 1,2V zasilaniu pobór prądu to koło 80mA, przy li-ionie około 25-30mA.Spróbuję zejść niżej...
Jak poukładam ładniej pajęczynkę i dopracuję szczegóły to pochwalę się fotami...może jakimiś pomiarami ciekawszymi....zapytowywuję...byli by zainteresowani? :mrgreen:

: piątek 23 maja 2008, 18:00
autor: midi
No jak nie, jak tak :mrgreen: , zgłaszam się na pierwszego zainteresowanego :wink: .

: piątek 23 maja 2008, 18:16
autor: dko
No jak nie jak tak......ja już to mam :)

: piątek 23 maja 2008, 19:33
autor: Calineczka
Dko, Ty masz to "inaczej" :mrgreen:

: piątek 23 maja 2008, 19:53
autor: Serkules
Good idea!!!

Mam kilka takich driverków. Chętnie bym je przezbroił.
Pomyśl jeszcze nad funkcją protect, żeby zabezpieczyć Li-Ion'a przed całkowitym "wyssaniem".

Ogólnie driverek całkiem niezły, brak mi tylko tej funkcji.

: piątek 23 maja 2008, 20:32
autor: Calineczka
Serkulesie, Df pracuje nad rozpoznawaniem akkusa, pomiarem napiecia....zabezpieczeniem li-ion, pewnie za czas jakis to oglosimy :mrgreen:
A ten SKU7882 coraz bardziej mi sie podoba, z 1,2V nawet 0,5A da w diode....a moze i wiecej-tak dzisiaj na szybko przy tej zeniaczce pomierzylem...

: piątek 23 maja 2008, 21:43
autor: midi
Jeżeli taki driver sam rozpozna zasilanie i się do niego dostosuje to normalnie za taka konstrukcję stawiam skrzynkę pampersów :mrgreen: to bardzo fajniutkie małżeństwo, podoba mi się okropnie :twisted: i już na niego choruję :cry: .

: piątek 23 maja 2008, 21:47
autor: Calineczka
hehe, skrzynka pampersow powiadasz?
No to sie Df ucieszy...hehe... :mrgreen:
Dla mnie to tez kuszaca propozycja... :wink:

: piątek 23 maja 2008, 22:13
autor: lennin
No a ja moge postawić ale uzywanych :mrgreen: Driverek revelacyjny bedzie. Koszta chyba mniejsze bo płytkodawca dostepny za jedyne 5$. Źle myśle?

: piątek 23 maja 2008, 22:39
autor: Calineczka
Uzywane tez mozna ozenic ;-)
Koszt pewnie mniejszy bedzie....w koncu szkielecik nie taki drogi ... :mrgreen:
A ja juz kombinuje ze step-downem... :mrgreen:

: piątek 23 maja 2008, 22:43
autor: lennin
Szykuje sie body do V-65C na dwa 18650? :wink:

: piątek 23 maja 2008, 23:01
autor: midi
No jak by co to u mnie się szykuję, tzn. dorobię cały nowy korpus, dzielony na dwa i moja zakrętka, będzie wybór 1x18650 lub 2x18650 a jak driver by łykał 1xAA to też dorobię koszyczki do AA :mrgreen: .

: sobota 24 maja 2008, 01:14
autor: df
Calineczka pisze:hehe, skrzynka pampersow powiadasz?
No to sie Df ucieszy...hehe... :mrgreen:
:mrgreen: ja już na całe szczęście jestem po tym etapie, więc za pampersy dziękuję.

Arku, na tych driverkach wsadzane są pewnie PIC`e.
Jeżeli mają inaczej puszczone zasilanie i ew. linię resetu, to można zrobić małą 2-stronną płyteczkę wielkości scalaka z przelotkami i powierzchniowo na jednej stronie wsadzić Atmelka, a drugą także powierzchniowo przytulić do oryginalnych padów - przy laminacie 0,4 różnica w wysokości wielka nie będzie.

Jeżeli odpadnie z uC kontrola prądu diody to zwolni mi się przetwornik ADC i wówczas bez pośpiechu i niepotrzebnego przełączania portów na multiplekserze (miejsce w pamięci i czas) będzie można śmiało kontrolować napięcie baterii.

Prototyp uniwersalnego algorytmu detekcji różnych rodzajów ogniw oraz sygnalizacji przekroczenia progu ostrzegawczego i minimalnego mam już opracowany.

: sobota 24 maja 2008, 09:48
autor: Calineczka
Wiem Darku, ze pieluchy pod TYM wzgledem sa juz Ci niepotrzebne, no ale chyba sie ucieszyles? :mrgreen: A moze jednak, w ramach "powiewu historii"...na pamiątkę...np. w ramkę i na scianę :mrgreen: :?:
A tak serio, pomysl z malutka plyteczka oczywiscie bardzo dobry, ale nie chce mi sie az tak ...pewnie wiecej jak kilka sztuk nie przerobie,a duzo szybciej wstawie odwroconego na plecy Attiny i chyba dwa czy trzy druciki niz zaprojektuje plytke, zrobie....etc etc...
Przerobka jest w miare prosta, wywalam PIC-a i kondensator blokujacy jego zasilanie, wstawiam wiekszy kondzior, zasilam przed diode a nie bezposrednio z wyjscia step-upa, korzystajac z faktu ze Chinczycy maja przerwe na plytce na sciezce zasilajacej PIC-a.
No i dokladam rezystor "gaszący" ktory ma za zadanie przyspieszyc rozladowywanie kondensatora na wyjsciu step-upa....nad tym musze popracowac...
TAk wiec Darku pomiar pradu OUT, z checia sprawdze prototyp z pomiarem napiecia akkusa :mrgreen: ."Protekcja" dla li-iona bedzie w tym przypadku milym i chyba niezbednym dodatkiem... :mrgreen: