Strona 1 z 1

DZIENDOBRY i pytanie o wodoszczelnosc zabawek z DX.

: piątek 05 lis 2010, 13:39
autor: wdhiz
Witam,
Piotr z Wawy.
Znalazłem Forum juz jakiś czas temu, przestudiowałem w miarę dokładnie. Pełen szacunek za wiedzę i zapal w budowaniu/modowaniu wydawałoby sie tak prostych rzeczy jak latarka. Przy pierwszym przeglądaniu Forum szczeka mi opadła na podłogę;)

Teraz przyszedł czas i dla mnie na zakupy. Wybór padł na UltraFire WF-501B SSC-P7-CSXO.
Pytanie czy ten cud techniki będzie potrafił zastąpić mi moje (już padnięte) latarki. Do tej pory używałem Maglite'a na 2AA, potem zwykłej (taniej) latarki w obudowie gumowej, tez 2AA. Tego typu
latarka wodoszczelna.
Maglite po odkręceniu główki (osłony żarówki) zamieniał sie w lampkę campingowa (podwieszony pod sufitem namiotu). I Maglite i "zwykła" latarka służyły tez do obserwowania/połowów raków w jeziorze. Lądowały w wodzie o głębokości do 1m i nic im się nie działo.
Pytanie - czy jakieś latarki z DX. do 60-70 zł dadzą mi taka funkcjonalność?

pozdr
Piotr

Re: DZIENDOBRY i pytanie o wodoszczelnosc zabawek z DE.

: piątek 05 lis 2010, 14:14
autor: armako
wdhiz pisze: Maglite po odkreceniu glowki (oslony zarowki) zamienial sie w lampke campingowa (podwieszony pod sufitem namiotu).
Tej funkcji WF-501B nie spełni, ponieważ dioda jest osadzona w module razem z reflektorem i driverem, a moduł nie jest integralną częścią latarki. Jeżeli Ci na tym zależy, to musisz szukać innej konstrukcji, np: MTE
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22567, która ma diodę osadzoną w tzw. pigule wkręconej w body. Po odkręceniu głowicy z reflektorem dioda zostaje w body i normalnie świeci. Różnicę widać na "rozbieranych" zdjęciach tych latarek.
Wymagania wodoszczelności powinna spełnić, pod warunkiem sprawdzenia oringów uszczelniajacych czy są dobrze dopasowane i nie uszkodzone, no i warto je nasmarować.
Pozostałe wymagania na pewno spełni.

: piątek 05 lis 2010, 14:17
autor: wdhiz
Dzieki :)
Jezeli nie da sie z niej zrobic lampki campingowej to poszukam sobie jakiejs opaski na glowe do przymocowania latarki. Zamienie ja w czolowke. No chyba ze nawet najslabszy tryb bedzie za mocny...

pozdr
Piotr

: piątek 05 lis 2010, 14:31
autor: armako
Myślę, że nie musisz nic kombinować z czołówką. Jeżeli skierujesz latarkę do góry, lub na ścianę namiotu, będzie wystarczająco dużo odbitego światła, nawet w niższych trybach. SSC P7 daje naprawdę dużo fotonów, będziesz zaskoczony.

: piątek 05 lis 2010, 14:41
autor: Pyra
Witam
Jeśli chodzi o funkcję latarki Camping, to dobrze to zadanie spełniają latarki ze zdejmowanym reflektorem, np: Aurora C6, a jeśli wymienisz diodę na XP, mającą szerszy kąt świecenia, to już prawie jak żarówka.
Co do SSC P7 czy CREE MC-E w module D26, to osobiście uważam to za małe nieporozumienie, gdyż nie jesteś w stanie poświecić na max dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bez szkodliwych następstw (rośnie temperatura struktury, maleje sprawność, no i często rośnie prąd). Jeśłi nie miałeś do czynienia z lampkami opartymi o nowoczesne Power Ledy, to będziesz mocno zaskoczony ilością światła z diod typu XR-E, XR-C, XP-E, XP-G.

Pozdrawiam

: piątek 05 lis 2010, 14:48
autor: wdhiz
Pyra pisze: Co do SSC P7 czy CREE MC-E w module D26, to osobiście uważam to za małe nieporozumienie, gdyż nie jesteś w stanie poświecić na max dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bez szkodliwych następstw (rośnie temperatura struktury, maleje sprawność, no i często rośnie prąd).
Eeee... co to znaczy? ;) Chcesz powiedziec, ze lampka WF-501B SSC-P7-CSXO nie dziala w trybie max dluzej niz kilkadziesiat sekund? Firma wypuscila bubla nie nadajacego sie do uzytkowania? Do tej pory nie mialem zadnej "nowoczesnej" latarki i moja wiedza jest prawie zerowa.
pozdr
Piotr

: piątek 05 lis 2010, 14:59
autor: Timmy
Pamiętaj nie DE, tylko DX, DE to skrót od Deutschland.

: piątek 05 lis 2010, 15:28
autor: atomic
W tym 501B bez przeróbek prawdopodobnie usmażysz diodę lub driver.
Jeżeli ma być to niezawodna lampka w teren to proponowałbym nieśmiertelnego RC-G2.
Chyba będzie wystarczająco wodoszczelny a po odkręceniu głowicy masz elegancką lampkę floodową pod sufit. Łatwo dostępne zasilanie AA i wysoka jakość wykonania (jak na cenę).

: piątek 05 lis 2010, 16:03
autor: Hefajstos
Jeśli nadal się upierasz przy UltraFire WF-501B SSC-P7-CSXO. to tu masz porównanie jak świeci ta latarka z różnymi modułami i jak przerobić żeby tak się nie grzała. http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ght=#51517

: piątek 05 lis 2010, 17:08
autor: wdhiz
Hefajstos pisze:Jeśli nadal się upierasz przy UltraFire WF-501B SSC-P7-CSXO. to tu masz porównanie jak świeci ta latarka z różnymi modułami i jak przerobić żeby tak się nie grzała. http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ght=#51517
Dzieki.
Po prostu nie miesci mi sie w glowie, ze firma wypuscila na rynek cos co sie uszkodzi samo z siebie podczas uzytkowania.
Czy bedzie tez sie smazyc w trybie srednim?
Inna sprawa, ze latarka juz jedzie.
Czym jest modul?

pozdr
Piotr

: piątek 05 lis 2010, 17:21
autor: barney
Latarka w trybie średnim będzie działać bez żadnych problemów, ale dla świętego spokoju pod poduszkę bym jej na tym trybie nie wkładał ;)

: piątek 05 lis 2010, 18:02
autor: rrobsonm
tam prąd idzie 1.3A, nie usmaży się od razu.

: piątek 05 lis 2010, 20:05
autor: Pyra
rrobsonm pisze:tam prąd idzie 1.3A, nie usmaży się od razu.
Zależy od egzemplarza, tam jest driver DD więc wszystko zależy od Vf LEDa oraz oporów na przejściach (sprężynki wyłącznik itp).

Pozdrawiam
PS: wdhiz - proszę popraw posty uzupełniając o polskie znaki, bo forumowa "szukajka" od tego głupieje

: piątek 05 lis 2010, 21:22
autor: Calineczka
...i tytuł posta (DE?DX?)