Nocne piwniczenie - moje rurkowce i mody

co i jak zrobiłem...
Gryzon
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:12
Lokalizacja: W-wa

Nocne piwniczenie - moje rurkowce i mody

Post autor: Gryzon »

Witam
Czytam to forum i czytam i coraz bardziej brakuje mi ....narzędzi. Do tej pory wstydziłem się wręcz pokazać co zmajstrowałem ale w sumie to hobby i ma sprawiać radochę. Ta więc w ostatnie noce popełniłem :
1. Dwururki
Obrazek

Na pokładzie nr 1 bez "zawieszki" i napisu - XP-G ciepła ,driver Edim, Soczewka Ledil Rocket Oval +/- 3 +/-20* czyli rowerowa "z poboczami"

Skład od przodu : Soczewka>Dioda>Fujik>pigula ~1,5cm>Driver>TrustFire 18650/2500mAh>Włącznik>Kabel>Driver ....

Tak "-" mam doprowadzony do drivera poprzez dodatkowy kabel - jakoś nie pasuje mi puszczanie prądu przez obudowę (straty ?).

Na pokładzie nr 2
ta z napisem
Obrazek
(pozazdrościłem Midiemu napisów) - ale jakie narzędzia taki napis :oops: - wygrawerowany o przepraszam wydrapany wiertełkiem 1mm i "zalany" zółtym akrylem - XP-G zimna - Driver liniowy z DX zakupiony jako 1050mA - dostałem ten 1400 (4xAMC) - daje do diody około 1,1-1,2A przy pełnym akku . Soczewka- nie mam pojęcia znalazłem na Wolumenie i dopasowałem ale daje dość ładne kółeczko - najwięcej kłopotu sprawiło mi wycentrowanie jej na diodzie i przyklejenie, ale jakoś poszło.

Fujik i piguły działają - latarki po 10min są mocno ciepłe ale nie parzą (sprawdzane w domu).

Aha rurki to aluminium i piguły też aluminium.

Pacjent nr 3 to mod latarki bazarowej.
Obrazek
Zmieniłem diody na te z takiej żarówki :Żarówka LED 54 diod GU10 230V 120st biała-250lm
producent: ECO-LED
Obrazek
Zasilanie oczywiście 18650 (zamiast 3x AAA) ,driver w/w 1400 z odciętymi 2 AMC-kami - na razie nie mam narzędzi więc odcinam ścieżki - Partyzantka pełną gębą.
Świeci bardzo fajnym rozproszonym światłem - taka nazwijmy ją jaskiniowa bez cieni/załamań - no może minimalnie jaśniej w środku.Naprawdę minimalnie.
No i tutaj "-" idzie przez obudowę.

Choć ostatnio i tak jest lepiej bo nabyłem lupę nagłowną - taka czapeczka z daszkiem i szkłami :mrgreen: i umiem już tak lutować kable do driverów że mieszczę je poniżej wysokości AMC-ka .

Tak więc na razie tyle mojej radosnej twórczości. Mam nadzieję że chociaż trochę was rozbawiłem "jakością" moich produktów :mrgreen:


Ehhh gdybym miał warunki na tokarkę,wiertarkę stołową, frezarkę .....a tak mam dremelka , chęci i sporo samozaparcia do walki z materiałem.

Toczyliście kiedyś wałek aluminiowy zamocowany przez wkręcenie w środku śrubki 3mm i mocowanie w dremelku - toczenie przez szlifowanie papierem ściernym ....jak się nie ma co się lubi :roll:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Nooo lampeczki wyglądają całkiem przyzwoicie :mrgreen:
Mniej jednak bardziej ciekawi "co jest w środku" ;)

Do toczenia używam wiertarki ręcznej zamocowanej w imadle, dla małych elementów spisuje się poprawnie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Gryzon, nie ma się czego wstydzić. Tu nikt za Twojego moda Cie nie wyśmieje! :)
Całkiem przyzwoite lampki :)
A co do sprzętu, kiedyś zanabędziesz :)
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
agga
Posty: 14
Rejestracja: środa 13 paź 2010, 16:03
Lokalizacja: DK

Post autor: agga »

DNF pisze:Gryzon, nie ma się czego wstydzić. Tu nikt za Twojego moda Cie nie wyśmieje! :)
Całkiem przyzwoite lampki :)
A co do sprzętu, kiedyś zanabędziesz :)
Pozdrawiam
DNF
+1
Szacun wielki, tymbardziej ze , bez specjalistycznych narzedzi. Tak trzymaj!
Nie rób tego co ja robię, rób to co ja mowię!!!

Buy the best and cry only once!
Gryzon
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gryzon »

Dzięki za wsparcie duchowe :razz:

Pyra - wnętrzności niestety już nie pstryknę bo wszystko poklejone już jest. Może następna ...

Wiertarka w imadle ....no pomysł fajny tylko muszę imadło zakupić :shock: bo mam tylko modelarskie takie z rozstawem ~kilka cm. Ale spoko do mojej piwnicy (mniej więcej 0,9x1,6m taka zwykła blokowa) jak wsadzę duże imadło to na stole nic już się nie zmieści ;)
Spoko i tak się cieszę że nie muszę po każdej robocie stołu sprzątać np w kuchni !
No i moje modele mają gdzie spać (EasyGliderPro , Extrim i parę innych )


Dziś spróbuję jakieś fotki (beamshotowe) zrobić ...później wrzucę.

O jest już później ale jeszcze mogę edytować więc korytarz piwnicy odcięty od jakiegokolwiek światła a w nim moje rurkowce :)
NR 1 - Latarka bazarkowa mod na diody z żarówki LED 230V :
Obrazek
Może widać , może nie ale jest szeroko niezbyt duży zasięg - taka do łażenia po bunkrach ew jaskiniach (suchych hi hi hi ).

NR 2 Czyli XP z soczewką dającą poziomy pas światła pod nogi :
Obrazek

i nieco bliżej ustawiona
Obrazek
NR 3 Czyli MOOOOOC :mrgreen: XP-G zimna i 1A+ w diodę z driverka liniowego DX 4x AMC :
Obrazek
ODPOWIEDZ