Co wybrać na rower ok. 900 lumenów?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
delir
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:55
Lokalizacja: wlkp

Co wybrać na rower ok. 900 lumenów?

Post autor: delir »

Witam,
To mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników.

Niewiedza to błogosławieństwo. Po raz kolejny muszę się zgodzić z tą mądrością życiową. Gdybym tu nie trafił, nie dowiedziałbym się o istnieniu super mocnych latarek i światełek. Nie miałbym tym samym problemu polegającego na wyborze oświetlenia przedniego do roweru. Z niewiedzy kupiłbym jakąś pierwszą lepszą sigmę czy cateye'a i problem byłby z głowy. A tak sprawa truje mi głowę już drugi tydzień. Wszystko przez to, że człowiek zobaczył na screenach lub filmikach jak lampka rowerowa może świecić.

Do rzeczy. Oświetlenie na przód do roweru. Bardzo mocne żeby w lesie porządnie dawało radę. Musi mieć tryb low na ulicę.

Swoje poszukiwania zawęziłem do dwóch pozycji:

pozycja 1.
MJ-808 HA-III SSC P7-C (SXO)3-Mode 900-Lumen LED Bike Light Set
tudzież HA-III Cree SSC P7-C (SXO) 5-Mode 900-Lumen LED Bike Light Set (4*18650 included)

pozycja 2.
latarka:
MTE SF-23 SSC P7-D-SXO 5-Mode Memory 900-Lumen LED Flashlight (1*18650)

Miałbym następujące pytania odnośnie tych świecideł z pozycji 1:
Ona występuje w dwóch wersjach (linki). W drugim linku jest z jakimś battery packiem. Czym one się różnią? W komentach na DX widzę, że ludzie narzekają na ten battery że coś tam w nim "FAIL". Tylko nie rozumiem istoty tego battery packa skoro nie można w nim w terenie wymienić baterii. Ktoś pisze w komentach, że baterie są polutowane tam w środku. Tak więc o co chodzi? Czym różnią się te dwa pozornie takie same zestawy? Który wybrać jeśli zdecydowałbym się na tą lampkę?

p.s.
Nie zdecydowałem jeszcze czy wybrać te typowe rowerowe czy latarkę. Jeśli ktoś miałby dobre argumenty za lub przeciw, mogące ułatwić podjęcie decyzji to byłbym wdzięczny.
Generalnie to mam już tych poszukiwań i analiz serdecznie dosyć. Chcę zamówić i mieć problem z głowy :)

pozdrawiam,
kuba
ODPOWIEDZ