Groty do Dremel Versatip

....nie pasujące gdzie indziej...
Czuprynski96
Posty: 85
Rejestracja: środa 29 lis 2023, 20:12

Groty do Dremel Versatip

Post autor: Czuprynski96 »

Dzień dobry. Mam pewien "problem". Kupiłem sobie lutownicę Dremel Versatip i grot w niej szybko się wypalił. Ta powłoka, do której cyna się "klei", się stopiła? Utleniła? Myślę, że przyczyną tego jest sama lutownica, która grzeje PIEKIELNIE MOCNO. Ona po prostu pali cynę zamiast topić.

Udało mi się trochę to poprawić, bo w tej lutownicy jest taki dzyndzelek do regulacji temperatury, on po prostu otwiera i zamyka zaworek, dokładnie taki jak w zapalniczkach. Rozkręciłem tą lutownicę, przestawiłem ten dzyndzelek o parę ząbków, co umożliwiło lutowanie z niższą temperaturą. Myślałem, że wysoka temperatura była przyczyną wypalenia tej powłoki. Do czasu, aż zobaczyłem opinie o grotach Dremela. Masa ludzi pisze o wypalających się grotach.

I tu mam kilka pytań, a na tym forum prawie każdy ma jakąś lutownicę.
Czy może ktoś potwierdzić/ zaprzeczyć informację o tym, że groty Dremela są lipne?
Jakie inne groty by ktoś polecił? Podobno jakieś Proxxona pasują?
Czy da się jakoś zregenerować taki wypalony grot? Tutaj oczywiście patrzyłem na internecie i jakieś produkty są, ale z tego co widzę też, jedni ludzie piszą że to działa, a inni że to bzdura. A kupować jakieś nietanie żrące specyfiki, brzmi mało mądrze, temu pytam o kogoś z doświadczeniem.

Tak dodatkowo coś powiem. Kupiłem kiedyś stację lutowniczą WEP. Jedna z tańszych jaka była. Mam ją już z 10 lat, lutowałem nią setki rzeczy i dalej mam TEN SAM grot. Oczywiście ona pracuje z niższą temperaturą, więc nie wiem czy można to brać jako przykład.

Edycja: Poczytałem więcej i się utwierdziłem w przekonaniu, że regeneracja nie ma sensu. Więc pozostaje kwestia trwałości grotów :D
ODPOWIEDZ