co zamiast magchargera?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kukiz
Posty: 7
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

co zamiast magchargera?

Post autor: kukiz »

czesc wszystkim,

jestem kompletnym laikiem jezeli chodzi lumeny, kandele itd.
na codzien w pracy uzywam magchargera (anytkorozja, przemysl stoczniowy) . swieci calkiem fajnie...
ale krotko a do tego jestdosc ciezki i wielki. kazdego dnia uzywam latarki przez 3 do 4 godzin, wiec musze targac ze soba drugi akumulator

pytanie:
co Wy, ja ko fachowcy z tej dziedziny moglibyscie polecic w zamian. potrzebne jest swiatlo przynajmniej takie jak z magchargera, lub mocniejsze. najlepiej zeby bylo to ladowalne bo na bateriach nie pociagne za dlugo przy 3-4 h swiecenia na dobe.
pzdr
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Witaj ;-)
Zacznijmy moze od sprecyzowania, jakiego rodzaju światła potrzebujesz i do czego. Na 1km czy na ręce poświecić, iskupione czy rozproszone, jaki kolor i czy ma on duze znaczenie, czy bierzesz pod uwage ogniwa litowo-jonowe, ile kasy chcesz wydac...w Polsce/za granica?
kukiz
Posty: 7
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kukiz »

witam,
dzięki za odp
- swiece tak na max. 10 m, ale generalnie to co musze obejrzec jest zazwyczaj w odleglosci 1m od mojej pary oczu ( stal, piaskowana lub pomalowana wewnątrz zbiorników balastowych na statkach ), naokoło mnie panują absolutne ciemności
- skupione z opcją rozproszenia
- kolor nie ma większego znaczenia, białe lub żółte byle nie niebieskie :D
- kasa do 300 zł
- zakup raczej krajowy
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Cześć. A jeszcze pytanie czy masz na składzie jakieś akumulatorki AA. Dostęp do li-ionów?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
kukiz
Posty: 7
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kukiz »

cześć,
nic, nic, zupełne nic
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ja zaproponuje Ci bardzo niepozorną latarkę na jednego paluszka AA ;) Do tego drugi w kieszeń jako zapas i masz swoje świecenie pewnie obskoczone w maxie. KLIK. Możesz pokusić sie o zakup z diodą neutralną i reflektorem teksturowanym. Na 10m masz super sprzęt a jak chcesz bliżej poświecisz klikasz i masz niższy (słabszy) tryb i nie oślepia cie odbicie od powierzchni.

Jak pogadasz z Panem Maciejem może urwiesz na tyle z ceny by w 300zł zmieścić się z akumulatorkami i ładowarką ;)
Ostatnio zmieniony środa 21 paź 2009, 23:21 przez lennin, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

A nie myślałeś o czołówce ? Można ją bez problemu założyć na kask co daje wolne ręce - RXP daje te 3 godziny w high na komplecie akumulatorków i ma dyfuzor...
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
kukiz
Posty: 7
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kukiz »

- czołówka odpada, czasem trzeba latarke wcisnąć w takie miejsca, że mózg staje

- ciekawa propozycja , dziękuję. faktycznie maglite to przy tym cegła.

dzięki
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Masz tutaj recke Pawła bardzo sobie chwali ten model ;) A ja mam sentyment do marki.

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1937
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

A tak pomyślałem, może lepiej w tym magu wymienić tylko źródło światła? Sama latarka wygląda na solidną,
no i reszta osprzętu już jest.

http://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/ ... et_det.jpg
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Świetlik ale zawsze pozostaje to "pała" do noszenia. Czemu sobie życie utrudniać? Jak jest możliwość i chęć zmiany sprzętu na lepszy, nowocześniejszy czemu z tego nie korzystać.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Ja tylko proponuję jako opcję do rozważenia. Być może tańszą a zyskujesz np. ładowanie raz na tydzień a nie codzienne. Sama latarka jest solidna, tylko ten 11W halogen żre prąd. Ale nie róbmy z tego dyskusji bo się offtop zrobi.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kukiz pisze:- czołówka odpada, czasem trzeba latarke wcisnąć w takie miejsca, że mózg staje
ja, podobnie jak Dominik, polecał bym czołówkę. Jakie to miejsca, w które jej nie włozysz a tego Maga tak?
Z propozycją jetbeama nie będę polemizował, niewątpliwie zacna latarka na której można polegać... :mrgreen:
Tatanka
Posty: 7
Rejestracja: piątek 16 paź 2009, 13:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tatanka »

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli kukiz pracuje w kontroli jakości, albo u klasyfikatora statków to czołówka będzie po prostu niewygodna w używaniu i nie tylko ze względu na obowiązkowy hełm ochronny (który i tak pewnie zdejmuje, jak wciska się w dziury ;) . To co pokazał lenin jest bardzo fajne.
Silo elenath na-ven lín! (Niech gwiazdy oświetlają twą drogę!)
kukiz
Posty: 7
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 22:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kukiz »

witam,
pracuje w kontroli jakości z ramienia producenta farb i faktycznie wciskanie się w niektóre dziury :) zakrawa na ekwilibrystykę, tak więc czołówka odpada.
w niektóre miejsca da się włożyć tylko rękę z latarką i lusterko i to na nim ogląda się co tam w dziurze siedzi :)
propozycja lenina jest faktycznie interesująca, mała, lekka, gdyby tylko czas pracy w trybie max był nieco dłuższy byłoby idealnie.
mimo tego to poważna kandydatka :)
ODPOWIEDZ