czekam z niecierpliwością ciekawe na jakich parametrach go puszczą skoro ma być zasilany na 26650
: czwartek 14 lut 2019, 10:30
autor: Mociumpel
No raczej ze względu na wielkość/małość nie przekroczy 3A na max czyli jakieś 2200-2400lm z diody i 15% mniej na wyjściu.
Jest za mała na moce ciągłe 5A a Simon z Convoya jest bardzo zachowawczy w swoich latarkach ...
Ale hosta bym przygarnął ...
: czwartek 14 lut 2019, 10:56
autor: Dziubek
Poczekajcie. Jeszcze sterowniki w produkcji. Tydzień do dwóch będzie pewnie dopiero w sprzedaży.
Fajne tryby będą :
0.1% moonlight
3% low
30% mid
100% high
double click – strobe
: czwartek 14 lut 2019, 15:09
autor: Yantar
Dziubek pisze:
Fajne tryby będą :
[...]
Czy tylko mnie drażni, że całkiem fajnych latarkach jest tylko sterowanie "w jedną stronę", a żeby przejść poziom niżej, trzeba przejść przez całą pętlę, a dodatkowo np. z mid do low jeszcze po drodze oślepić się błyskiem w trybie high? Osobiście bardzo lubię spacery z ustawioną średnią jasnością i co jakiś czas zaświecić jaśniej, żeby zobaczyć, co dzieje się dalej, następnie od razu wrócić do poprzedniej jasności. Takie "cuda" są w programowalnych sterownikach. Ew. podobałaby mi się dedykowana grupa trybów typu 33% - 100% w pętli.
: czwartek 14 lut 2019, 15:13
autor: Dziubek
Kiedyś było marudzenie że nie było moon-a, w końcu go dodali.
Tryby wstecz to pewnie też kwestia czasu. Jak długo będziemy czekać to już czas pokaże.
: czwartek 14 lut 2019, 15:29
autor: Mociumpel
Latarka to prosta rurka jest aluminiowa - wymagania co do sprawności sterownika, wielotrybów, banków pamięci, z moonem, bez czy z super CRI to już fanaberiada jest
Convoy jest prosty jak drut i moim zdaniem jak każdy but sportowy pozostanie adidasem tak dowolna prosta latarka to Convoy - wzór prostoty.
Zawsze można za giga kasę kupić markowe latareczki czy za nieco mniejsze wynalazki klubowe z BLF-a czy nawet samemu wykorzystując dowolny bajeczny sterownik czy diodę o dowolnych parametrach na bazie hosta sklecić swoje cudowne świecidełko.
Nie mam nic do fenixa olajta czy armyteka ale pewne rzeczy przy "nielewych ręcach" można wykonać samemu w mniejszych pieniądzach lub ostatecznie zlecić komuś.
Ktoś kto nie umie bądź ma wysokie wymagania "z półki" kupuje gotowca i potem masturbuje się pod kołdrą latarka z wibratorem zdalnie po blutucie z aplikacji na smartfonie ...
No ale co kto lubi.
No właśnie... a są takie, ze sterowaniem wstecz, albo programowalne w opisanym wcześniej zakresie, na wyższe napięcia..?
: czwartek 14 lut 2019, 16:27
autor: Mociumpel
Problem ze sterownikami typu boost czyli zwiększające napięcie z np. 3V na diody 6V i 12V czy inne ale mieszczące się w latarce to nieco wyższa półka sterowników a dostępne w cenie do ok. 10 dolarów i łatwe do kupienia to niewielka grupa produktów w ogóle jest - są one wprawdzie atrakcyjne cenowo i nawet w miarę sprawne (90% i wyżej) ale z 3-4 trybami tylko - do celów amatorskich wystarczające. Są jednak ludzie którzy wykonają w cenie od 25-30 dolarów wzwyż każdy dowolny rodzaj z miarę komfortowym softem.
Przykładem jest http://www.mtnelectronics.com/index.php ... uct_id=958 - powstaje pytanie czy jest jesteś aż tak zdesperowany aby kupować sterownik który z wysyłką do Polski kosztowałby grubo ponad 35 dolarów ...
Takie są koszta samodzielnych JEDNOSTKOWYCH zabaw w modowanie latarek - dla siebie i satysfakcji koszt JEDNEJ wymarzonej latareczki nie ma znaczenia ale ... zdrworozsądkowe to nie jest
Są i inni jak Lexel z BLF-a znany ze swoich autorskich bardzo fajnych i dziwnych konstrukcji - wystarczy przejrzeć i wybrać co lubisz - głównie buck - i czyli takie których napięcie zasilające jest wyższe niż diody - bo to widocznie łatwiejsze ale mniej wygodne bo zwieksza rozmiar latarek lub konieczne jest stosowanie dziwnych rozwiązań np. zamiast 18650=2x16350
itd. itp.
Są jeszcze mniej znani z fonarevki tworzący takie dziwadła jak jednostronne zespolone płytki z ledami sprzedawane za jakieś kosmiczne pieniądze ...
itd. itp.
Najprościej jest pohamować żądze posiadania dziwadeł i poprzestać na rozwiązaniach typu http://kaidomain.com/S026606-H1-A-20mm- ... T-G2-MK-R2 - bardzo przyzwoity 4-trybowy sterownik lub kupić dowolne olajty lub armyteki za gruby piniondz i cenić cudza sztukę tworzenia zamiast własnej
Tu masz przykład mojego zaraz po zumach ulubionego nietypowego światełka - viewtopic.php?t=22762.
: piątek 15 lut 2019, 13:02
autor: Yantar
O, Panie. Przepraszam, bo prosty news "będzie nowy Convoy!" poszedł tematycznie w bok.
Tak, czytałem oczywiście wcześniej o Twoim "Convoy M2 z XHP50.2 - czyli S-classe na sterydach", był jedną z inspiracji żeby cokolwiek - hobbystycznie - podłubać, a nie tylko używać... a mam KD 8.2 na XHP50.2, tam jest chyba ten sam sterownik, i jestem zadowolony - ale ponieważ obok stoi latarka od Grega i jego programowalny sterownik ma milion opcji, to miewam takie właśnie myśli na temat "interfejsu użytkownika". I chętnie dopłaciłbym te, powiedzmy, kilkanaście zł za KILKA więcej opcji, do KD, a konkretnie jakiś bieg wsteczny.
Sterowniki od MTNEletronics widziałem (tzn., na stronie ) i chętnie bym kupił i boost 17mm i buck 20 mm, ale 1) najbardziej skomplikowany "program" dostępny to guppydrv i nie ma sterowania wstecz, no ale pomijając, to 2) są drogie, ale gdyby jakoś zagryźć zęby, to 3) ostatecznie jednak "nie" ze względu na koszt wysyłki ... ale gdyby ktoś chciałby się podzielić tym ostatnim kosztem, to wtedy może...?
Lexel. Ja dopiero bardzo usiłuję zrozumieć najprostsze zasady działania tych "świecących rurek alu z kretyńskim sterownikiem", więc póki co zatrzymałem się na informacji, że to cudo pracuje z zewnętrznym MOSFETem (wewnętrzny "blue screen"). Gdyby mi ktoś napisał "tu przylutuj to, a tu tamto, i wtedy otrzymasz działającą całość", to może... może też kiedyś doczytam, co i jak. Oraz, o ile rozumiem z instrukcji, też nie ma sterowania wstecz.
: piątek 15 lut 2019, 15:21
autor: Mociumpel
Grega wynalazki są warte moim zdaniem każdego grosza bo soft w drajwerach to niedoceniana część intelektualnego dziedzictwa w tym niewielkim kawałku pomiedziowanego laminatu.
Obecnie na BLF-ie trwa cisza nad sterownikami 17/20/22mm boost - niestety kilka osób siedzących w temacie fizycznego "lepienia i testów" współpracuje z zewnętrznymi firmami nad zarabianiem kasy w sensie tworzy sterowniki/soft do latarek które potem na prawach licencyjnych są wykonywane w PRC i wkładane do latarek do sprzedaży. No i stąd brak czasu powoduje że i Lexel i inni raczej szybko nie zrobią.
A soft to coś czego szukasz - póki co musisz opierać się na wydajnych diodach 3V i korzystając z dobrodziejstw gregowych wynalazków korzystać do woli
: piątek 15 lut 2019, 16:39
autor: Yantar
I korzystam i z dużą przyjemnością. Latarka świeci, mruga, stepuje .
A, że lubię sterowanie w górę i w dół, to Greg dorobił je w rampingu - fabrycznie nie było - klik - w górę (kilk zatrzymuje), dwuklik - w dół (kilk zatrzymuje), trójklik - turbo (klik - wraca do poprzedniego poziomu)
I kiedy już jest tak świetnie i przyjemnie, to nagle chciałoby się większego zasięgu .