Pióra wycieraczek

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Pióra wycieraczek

Post autor: lumenoman »

Witam,

Nie zna ktoś może sprawdzonego sklepu ( internetowego lub stacjonarnego - na Śląsku) z piórami do wycieraczek?
Dokładnie potrzebuje pióra wycieraczek na przód w VW plus.

Pozdrawiam
Piotr
krzyspi25
Posty: 60
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 18:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: krzyspi25 »

http://allegro.pl/show_user.php?uid=24342826

Ja kupiłem u tego sprzedającego, oryginał Valeo.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Polecam valeo xtrm, mam chyba już trzeci rok i dają radę.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

A ja używam polskich wycieraczek z firmy Motgum i również polecam

http://motgum.com/katalog-produktow/wyc ... olkswagen/

W województwie śląskim znalazłem takie lokalizacje

http://motgum.com/siec-dystrybucji/slaskie/

Możesz też znaleźć na alle...


Właśnie teraz przymierzam się do wymiany wycieraczek w Skodzie.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Motgum to już nie to co kiedyś - teraz to chińszczyzna minimalnie lepsza niż najtańsze marketówki po kilka zł. Aczkolwiek jeździłem dwa lata na jakiś wycieraczkach i tylko gumkę właśnie z Motguma wymieniłem dwa razy (po zimie). Ale tej wiosny - pojawiły się na Allegro zestawy Valeo za 30 kilka zł i w związku z tym, że aukcja była hurtowni z której kupuje części wziąłem i jest dużo lepiej niż na nowych gumkach z Motguma, które działają dobrze raptem parę tygodni.
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

okej, wielkie dzięki za zainteresowanie :)
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Mi Motgum pasuje. Nie mam porównania z innymi.
Wycieraczki wymieniam co rok.

Jak kupię Motgumy, to sprawdzę jak się zachowują. Ja nigdy z nimi nie miałem problemów.

Ciekawe, gdzie Valeo produkuje wycieraczki... Może w Motgumie (albo w Chinach) :razz:
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Valeo chyba w Chinach albo w Wietnamie jeśli dobrze pamiętam nawet była o tym informacja na opakowaniu ale kontrola jakości powoduje że są przyzwoite. A Motgum to tylko markuje najtańsze badziewie z Chin. Mogę się mylić ale wiele lat temu oryginał Motgum do Poloneza był na poziomie markowych europejskich producentów a teraz praktycznie się nie różni od najtańszych marketówek.

PS. Niedawno widziałem w taksówce najtańsze wycieraczki zużyte tak że tej części pracującej na szybie w ogóle nie było. Z rozmowy z kierowcą wynikało ze właśnie "wymienił" hamulce i opony na używane ze złomu. .. Masakra.
Ostatnio zmieniony czwartek 16 cze 2016, 15:45 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pióra wycieraczek

Post autor: wwd »

lumenoman pisze:Witam,

Nie zna ktoś może sprawdzonego sklepu ( internetowego lub stacjonarnego - na Śląsku) z piórami do wycieraczek?
Dokładnie potrzebuje pióra wycieraczek na przód w VW plus.

Pozdrawiam
Piotr
Polecam oryginały Bosch Aerotwin - przynajmniej na przód.
Cena trochę wysoka, ale jeżeli zadbasz o nie - zwłaszcza przez zimę, to posłużą kilka lat.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Ja ostatnie 2 lata śmigam na SWF (firma należy do grupy Valeo), ale pomału zaczynają się smugi robić - czas na wymianę.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ja przetestowałem już bardzo dużo wycieraczek i generalnie to co się sprawdziło jednego sezonu w kolejnym już nie koniecznie musi. Bardzo dobrze sprawdzały mi się kiedyś marketowe - niestety firmy nie pamiętam, pierwszy komplet działał ponad dwa lata bez problemów, kupiłem drugi - wprowadzili jakieś zmiany w konstrukcji i była tragedia. Valeo xtrm revolution po miesiącu do kosza. Motgumy kiedyś super, ostatnio miałem i tragedia. Bosch płaskie - pół roku i do śmietnika. O całej rzeszy marketowych już nawet nie wspomnę. Teraz używam najtańszych płaskich valeo first - markowe płaskie w cenie wycieraczek z marketu i od 3 miesięcy odpukać jest super.
ODPOWIEDZ