Spacery do ultrafire wf-139

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Spacery do ultrafire wf-139

Post autor: TOUAREG »

Dzien dobry (dobry wieczor), czesc i czolem... jestem nowy.
Prosze kolegow o pomoc.
Mam ladowarke ultrafire wf-139 i chce nia ladowac aku rcr123 czym przedluzyc styki ?
Prosze o podsuniecie jakiegos gotowego mozliwie eleganckiego i wygodnego rozwiazania lub wskazanie miejsca gdzie mozna szybko kupic oryginalne (?) "spacery"
Pozdrawiam,
T.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Po co przedluzac skoro w poprzek mozesz wsadzic CRke? Na forum a nawet na DXie sa zdjecia gdzie trzeba przylutowac 4 druty i wszystko smiga az milo. Wypada tez odgiac bardziej blaszki, ktore sa w poprzek zeby aku mialo kontkakt jakis.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Witaj TOUAREG :)

Podlutowanie kabelków to metoda najbezpieczniejsza i najbardziej elegancka, no może poza zakupem specjalnej ładowarki do CR-ek :) Na przykład takiej jak ta. Do tego potrzebna by była przejściówka - taka lub taka

Zamiast dystansów możesz ewentualnie użyć magnesów - np takich.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

u mnie podlutowanie kabelków średnio zadziałało- trzeba sporo odgiąc kontakty i trzeba potem uważać, żeby te styki nie uszkodziły akusa 18650...
Można po prostu kawałek śruby albo zwykłego pręta ca fi 8 obciąć tak na 1-1.5cm i masz dystans do ładowania
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Ja zrobilem wlasne spacery z drewna i śrubki :-) bo te boczne blaszki gdzie mozna wsadzic crki nie grzesza solidnoscia..sa starsznie wiotkie i cienkie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Kiedys zrobilem sobie dystansy ze sruby owinietej tasma materialowa ale nie bylo to dobre rozwiazanie, nie zawsze kontaktowaly pomimo tego ze to jeden kawal metalu jest.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

U mnie jeszcze nie zauważyłem takiej sytuacji a już długo ich używam :-)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Moze zle sie wyrazilem ladowarka ladowala ale dosyc szybko konczyla ladowanie i jakos nie umiala do konca naladowac
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hmm, Fluxor a co zmieniłeś , że zaczęła ładować akusy do końca ? No styki mają znaczenie, ale ta ładowarka nie wali mega prądem a ładuje mierząc napięcie, złe styki raczej by obniżą napięcie niż zakończą ładowanie- tak sobie dumam, bo mam spacery z miedzi - tez śniedzieją, a nie miałem problemu z niedoładowaniem
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: TOUAREG »

Drogie Panie, a... nie ma Pan ?! - szkoda, i Panowie bardzo dziekuje za dotychczasowe propozycje. W Niedziele (wiem dzien swiety) wybiore sie do jakiegos sklepiku typu dom i ogrod na zakupy i w dziale metalowym, heavy metalowym lub hard rockowym :wink: poszukam odpowiednich czesci, dopasuje, wyprobuje.
Jeszcze raz dzieki.
T.
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

pawelsz pisze:złe styki raczej by obniżą napięcie niż zakończą ładowanie- tak sobie dumam
Napięcie na styku ładowarki z przedłużką np. 4,2V ,a na styku przedłużki z akumulatorkiem niższe = niedoładowany akumulatorek gdy ładowarka "myśli" że już się naładował i kończy ładowanie.
Fluxor pisze:Kiedys zrobilem sobie dystansy ze sruby owinietej tasma materialowa ale nie bylo to dobre rozwiazanie, nie zawsze kontaktowaly pomimo tego ze to jeden kawal metalu jest.
pawelsz pisze:mam spacery z miedzi - tez śniedzieją, a nie miałem problemu z niedoładowaniem
Śruba była stalowa? Stal ma gorze właściwości przewodzenia prądu niż miedż i łatwiej koroduje (miedź w przeciwieństwie do stali pokrywa się tylko cienką [łatwą do uszkodzenia] warstwą tlenków praktycznie bez większych wżerów) = większa rezystancja połączenia aku-ładowarka = niedoładowany akumulator :wink:
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Sruby z nierdzewki byly, potem wzialem i polutowalem w ladowarce odpowiednio i teraz elegancko laduje na standartowych blaszkasz w poprzek.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Fluxor pisze:Sruby z nierdzewki byly
Jeżeli korozja odpada to pewnie przez gorszą przewodność nierdzewki (w linku bardzo fajna tabelka), słaby styk, albo jedno i drugie razem wzięte.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Fluxor pisze:Sruby z nierdzewki byly, potem wzialem i polutowalem w ladowarce odpowiednio i teraz elegancko laduje na standartowych blaszkasz w poprzek.
Do ilu Ci laduje ta ladowarka crki ? Bo moze u mnie przez te srubki tez do konca nie doładowuje ;-)
Awatar użytkownika
agga
Posty: 14
Rejestracja: środa 13 paź 2010, 16:03
Lokalizacja: DK

Post autor: agga »

Odkopie troszke temat, zeby nie zakladac nowego watku.
Jesli dalej jest na nie zapotrzebowanie, to mozna je znalezc tutaj:

https://www.lighthound.com/15mm-Chargin ... _p_25.html
Nie rób tego co ja robię, rób to co ja mowię!!!

Buy the best and cry only once!
ODPOWIEDZ