Strona 1 z 1

Oprawy i oświetlenie ledowe do podwieszanego sufitu

: poniedziałek 30 cze 2014, 09:28
autor: alienth
Witajcie koledzy.
Jestem w trakcie robienia sufitów podwieszanych.
Na jakie lampy ledowe płaskie wpuszczane w sufit się zdecydować?
Możecie coś podpowiedzieć? Napięcie zasilania 230V
Miejsca mam około 13-15 cm wysokości.

Coś w tym stylu:
Obrazek

: poniedziałek 30 cze 2014, 14:30
autor: tnt_gt
Zanim kupisz źródła, sprawdź jakość emitowanego światła.
Mój ojciec kupił podoben, to na zielono świeciły. Pokój wyglądał okropnie.

: poniedziałek 30 cze 2014, 14:40
autor: alienth
Podobne do tych ma znajomy i świecą ok, tylko ja widzę migotanie i nie wiem czym to jest spowodowane.
Nie chciałbym by u mnie było to samo...

: poniedziałek 30 cze 2014, 15:35
autor: tnt_gt
Tutaj znajdziesz trochę informacji

: poniedziałek 30 cze 2014, 16:05
autor: Bocian
alienth, nie lepiej zrobić coś samemu? Jak masz wciąż dojście do swobodnego ułożenia kabli to poprowadziłbym przewód szeregowo (wcześniej teoretycznie w zależności od ilości planowanych punktów rozplanował obwody). Zasilanie z dobrego jakościowo zasilacza stałoprądowego (np. Meanwell serii LPC). Ledy wybierasz jakie chcesz (według preferencji temp. barwowa CRI etc). Ostatnio zrobiłem oświetlenie w salonie w nowo kupionym mieszkaniu. Pokój 20m2, dałem 16szt. punktów (podzielone na 3 obwody: środek 8szt. oraz po 4szt. w dwóch końcach pokoju). Dałem LEDy XT-E 4000K i optykę 60st zasilacz CC stabilizujący 700mA czyli ~2,3W na oczko. U siebie akurat miałem jeszcze trochę obudów wykonanych na CNC (kiedyś opisywany projekt) ale jak chcesz się pobawić to mogę wyszperać trochę radiatorów na rozmiar MR16 (tanie oprawki montażowe do nich są do kupienia po kilka złotych) :)

: poniedziałek 30 cze 2014, 23:15
autor: alienth
Bocian, myślałem o tym, ale jestem zmuszony zaakceptować gotowce.
Prace idą do przodu, sufity się tworzą w ciągu dwóch dni.
Ja na chwilę obecną jestem uziemiony w pracy (sezon urlopowy) i mój jedyny kontakt z majstrem to telefon. Typowe przeróbki elektryczne, typu podciągnięcie zasilania pod sufit + włączniki ledwo zdążyłem wykonać w zeszły weekend.
To nie było planowane, tak wyszło w ciągu jednego dnia i dlatego jestem nie przygotowany do tego. Dobrze wiem, że to co piszesz to rozwiązanie rewelacja, ale już późno na to niestety.

Ostatecznie na placu boju pozostały:
Opcja 1
lub Opcja 2 do wyboru i montażu w typowych oprawkach.

: czwartek 03 lip 2014, 17:52
autor: plejady
Podłączę się pod watek, żeby nie dublować. Tez mam problem z oświetleniem łazienki. Myślałem o kilku punktowcach, ale natknąłem się na coś takiego: http://energomania.pl/product-pol-16-Pa ... m-45W.html
No i pytanie, czy faktycznie to źródło może mieć taką moc (3200 lm) a co za tym idzie, czy za rok nie będę wiercił dziur w ścianie i znowu pytał na forum o coś mniej grzejącego się ;-)

: czwartek 03 lip 2014, 21:33
autor: marmez
Przy mocy 45W bardzo możliwe, że może mieć 3200lm. Ciekawe jaka jakość światła... Z tych 45W trochę ciepła do odprowadzenia będzie, nie znam wymiarów takiego panelu. Możliwe, że będzie dawał dość długo radę - ale głowy nie dam. W łazience to pewno często godzinami światła się nie pali...

Pozdrawiam

: sobota 05 lip 2014, 20:43
autor: Fluxor
Mam styczność z tego typu panelami ale na komponentach OSRAMa, nawet wersje bardziej zaawansowane z jakąś ubogą inteligencją.

Przy przesiadce z oświetlenia świetlówkowego wydawało się, że jest ciemniej ale jak już człowiek się przyzwyczaił to ujdzie w tłumie. Ilość światła jest wystarczająca, w zależności od rozpraszacza może ładnie się rozkładać. Grzeje się średnio, ciepłe jest ale to zależy od wykonania.

: piątek 12 wrz 2014, 20:10
autor: Kledi
Witam,
fajne są te lampy (2,8W,można podłączyć bezpośrednio pod transformator 12V)...Wodoszczelne.
Obrazek

: piątek 26 wrz 2014, 13:46
autor: Liro
Mam w tej chwili podobny dylemat, wywaliłem halogeny wpuszczone w sufit regipsowy i jest 6 dziur, w każdej 2 przewody zasilające. Chcę wstawić lampy RGB, sterowane z pilota wg skomponowanych programów lub w takt muzyki, tak żeby każda lampa była sterowana niezależnie. Z braku możliwości przeciągnięcia przewodów busowych, sterowniki lamp muszą być sterowane radiowo.
Kompletnie nie siedzę w temacie, czy znacie takie sterowniki z wyjściem na 3 diody 1A lub też gotowe lampy? System musi zawierać element centralny podłączany do kompa i audio oraz pilota.

: wtorek 10 lut 2015, 09:57
autor: janek.pierzyk
A ja jestem w trakcie zmieniania swojej łazienki i niebawem podzielę się efektami! :)

: wtorek 10 lut 2015, 12:03
autor: Fluxor
Podejżewam, że w łazience będa świecić lampy z oferty luxon tak jak strona www w profilu.