
-zmiana diody Cree XP-G na Cree XM-L2 U2-1C na SinkPAD 21mm
-poprawa chłodzenia
-zmiana sterownika
-zmiana zasilania z 3xAAA na ogniowo 18650



Po lewej nowa dioda XM-L2, po prawej oryginalna XP-G
Podkładka izolująca i blaszka pełniąca rolę odbłyśnika oraz pierścień przytrzymujący MCPCB diody nie zmieściły się przez nowe, grubsze przewody - silikonowe 20AWG. Po prawej budowa oryginalnej piguły.



Poprawa chłodzenia polegała na wciśnięciu w pigułę na pastę termoprzewodzącą miedzianego krążka 18x5mm, wklejeniu wypolerowanego SinkPad'a klejem termoprzewodzącym do piguły (konieczne było wklejenie gdyż pierścień przytrzymujący się nie mieścił, a nie chciałem używać śrub) oraz posmarowaniu gwintu piguły pastą termoprzewodzącą. Co ciekawe, drugi Scream, którego nabyłem później, nie był wyposażony w "pustą" pigułę, co obrazue zdjęcie po prawej. MCPCB diody osadzone jest na 3mm warstwie aluminium.



Mój sterownik to elementy z popularnego Nanjg'a 105C przelutowane na własną płytkę 20mm z laminatu dwustronnego. Można użyć nieprzerabianego Nanjg'a, ale konieczne jest wtedy dołożenie płytki zwiększającej średnicę oraz użycie cieńszego krążka miedzianego w pigule. Po prawej oryginalny sterownik.



Porównanie rozmiarów koszyczka na 3xAAA i ogniwa 18650. Średnica ogniwa to 18mm, koszyczka ok.23mm, wymagało to użycia rurki zwiększającej średnicę ogniwa aby dobrze pasowało i nie było luźne w latarce.



Ogniwo 18650 jest dłuższe niż koszyczek na baterie AAA, dlatego zmiana zasilania wymagała przerobienia sekcji włącznika - usunięcie 4 elementów - sprężynka, mosiężny styk, plastikowe mocowanie włącznika i aluminiowy pierścień dociskowy, oraz założenie kawałka rurki termokurczliwej na blaszkę włącznika. Wykluczyło to konieczność stosowania przedłużki korpusu latarki. Po prawej budowa oryginalnej sekcji włącznika, po lewej odchudzona wersja. Trzecie zdjęcie przedstawia elementy usunięte z sekcji włącznika.






A tu taki mały gratis

Przeróbek ciąg dalszy

Z racji iż nie mogłem dobrać oringa GITD, poradziłem sobie trochę inaczej. Wykorzystałem świecące proszki i dwuskładnikową, przezroczystą żywicę epoksydową. Możliwości wykorzystania świecącego wypełniacza jest mnóstwo









Pozdrawiam i życzę miłych modyfikacji
