Pierwsza lampa MH

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Psia krew, dla mnie już zabrakło :[
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Zbychur, Teraz piszesz? :D Informację tutaj o tych lampach widziałem, gdy były jeszcze 2 sztuki dostępne (w 1-2h po informacji tutaj w niedzielę!!!). SMSa koledze wysłałem (bo wiem, ze ma nieużywany balast 35W), w ciągu kilkunastu minut wszedł na aukcję i już było po ptakach :P

Po informacji na forum poszły jak świeże bułeczki :D Też żałuję, że od razu u teściów na komputer nie wchodziłem, gdy to na telefonie wyczytałem ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
freex
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 21:36
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: freex »

ale narobiłem :)

obiecuję ze jak znowu coś ciekawego znajdę to również na tym forum napiszę :)))

pozdr.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Ktoś się pytał sprzedawcy czy nie ma dostępu do większej ilości?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Zbychur, Teraz piszesz? Informację tutaj o tych lampach widziałem, gdy były jeszcze 2 sztuki dostępne (w 1-2h po informacji tutaj w niedzielę!!!). SMSa koledze wysłałem (bo wiem, ze ma nieużywany balast 35W), w ciągu kilkunastu minut wszedł na aukcję i już było po ptakach
Te dwie ostatnie sztuki MH, to już do mnie jadą <skromny>, chodzi mi o te listwy LED
freex
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 21:36
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: freex »

pisałem od razu że listwy są kapitalne!! :) Kupiłem sporo listew i tych małych MH. Raczej ilosc mam przemyślaną i pewnie nic nie zostanie, ale gdyby to z chęcią zamienię się za stateczniki elektroniczne CICHE!! do MH 35w.

pozdr.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Do 35W to nie widziałem głośnego statecznika, chyba że będzie po przejściach:-) a z listew już raczej nic nie zostało po moich zakupach przez maila :-)
freex
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 21:36
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: freex »

fxxx: nie zostało sprzedającej. Ja kupiłem dużo...i może mi zostanie. Już wstępnie wiem że chyba zostaną mi te małe MH. Także czekam na oferty na PW :P Z listew zadowolony? Ile ich kupiłeś i gdzie je montujesz? Zasilacze do tych listew sprzedająca też ma bdb.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Dziś dopiero paczka przyjdzie, ja wziąłem resztki. Jak się będziesz pozbywal to daj znać:-)
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

Ja dzisiaj dostałem fanty i powiem że jestem mega zadowolony. Wracając o listw ledowych zamówiłem 50cm - 1052lm,25cm 526lm oraz 12,5 cm 263lm , najkrótsza świeci lepiej niż chiński cob 550lm :roll: światłą jest naprawdę dużo o przyjemnej barwie ciepławej. Niestety jedna listwa ma uszkodzone dwie diody smd5730 ale naprawie to we własnym zakresie. Jeśli chodzi o MH to podłączyłem jedną pod przetwornice HID :twisted: jest mały problem z zapłonem ale po kilku próbach udaje się zaświecić , przy jednej takiej jest naprawdę jasno.
Trzeci fant co prawda zakupiony gdzie indziej ale warto się pochwalić. W firmie która zajmuję się sprzedażą uszkodzonych towarów oddanych na gwarancje zakupiłem żarówkę ledową MEGAMAN PAR38 na gwint E27, żarówka uszkodzona -nie świeciła, po rozkręceniu obudowy i wymianie bezpiecznika świeci :) wygląda mi to na wadę produkcyjną bo po kilku godzinach świecenia w pracy żarówka jak i driver mają się ok.
Kilka fotek

pozdrawiam sebeq
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/url
][url=http://www.swiatelka.pl/upload_img/obrazki/IMG_529f557c665ce5072.jpg]Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Jeśli komuś zostały się MH 35W, to byłbym chętny ;)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

interesują Cię te lampy GE tylko?
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Nie tylko GE.
Fanledów
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fanledów »

Od 2 m-cy mam 2 lampy MH w pokoju, jedna 35W i druga 70W, obie 930. Jestem zadowolony i dają tyle światła co trzeba. Dzięki wszystkim za pomoc w uruchomieniu takiego oświetlenia. Wcześniej miałem 6x5W ciepłych led i to wogóle nie ma porównania do MH. Fajne jest jak pytam znajomych ile wg nich świeci watów i każdy podaje że conajmniej 150 na lampę i komentują że bardzo ładne światło, nie ma takiego trupiego koloru. Teściowa nawet powiedziała że też chce taką lampę :) Żona też zadowolona i planujemy zrobić taką lampę w kuchni. Późnym wieczorem jest trochę za dużo światła i gasimy jedną z lamp. Na początku było marudzenie że za jasno, ale dość szybko ustało :)
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

Potrzebuję źródła światła do pokoiku 4x2,5m czyli 10m2 . Ściany i sufit białe . Zastanawiam się jaki metahalogenek wybrać (a może jakaś dioda z wysokim Ra , CRI czy jak to się tam nazywa o temperaturze barwowej 4200 lub trochę zimniejszej . Jakiej mocy zastosować metalohalogenek do tego pomieszczenia (oświetlenie pod sufitem ) ? Najsłabsze jakie znalazłem to 35W (nie ma wielkiego problemu chyba by dostać i żarówkę i balast o tej mocy) . A może to za dużo ? Są słabsze ? A może jakaś dioda lub więcej niż jedna by temu zadaniu sprostała ? Sprawa raczej pilna bo mi moja żarówka energooszczędna zaczyna czasami migotać . Mam możliwość też podłączenie lampki osobnej z kontaktu więc niekoniecznie musi być jedno źródło światła . Choć jak sądzę na taki metraż pokoiku jedno źródło powinno wystarczyć .
ODPOWIEDZ