R/C

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

night_82 pisze:Dzięki za info, właśnie widzę że sprzęcik bardzo delikatny jest, na aku jest nadruk BJC 130mAh 3,5V

Trochę dziwne to napięcie znamionowe :roll: zmierz jak długo latasz i obliczysz sobie jakim prądem rozładowuje, to już sobie wyliczysz jakie "C" potrzebujesz.
night_82 pisze: Próbę na dw3orzu to zamierzałem zrobić przy ciszy. jak się nauczę tym latać to pomyśle nad czymś większym, zauważyłem że zachwalacie sobie Lame v3

Też kiedyś myślałem, że jest "cisza" w trakcie lotu miałem podmuch, który mi helika obrócił i pogoniłem kreta aż miło.
night_82 pisze:Żyroskop ciekawe urządzenie;) do czego chcesz go zastosować?
Żyroskop utrzymuje pozycję ogona, gdyż mój helik, jest zbliżony zasadą lotu i sterowania do normalnego. Ogon zapobiega rotacji związanej z siłami reakcji działającymi na pojedynczy wirnik główny. Do tej pory miałem zwykły żyroskop i niwelował on tylko gwałtowne zmiany spowodowane podmuchami wiatru, a normalnie ogon delikatnie się obracał i trzeba było wyrównywać. Ten ma HH, czyli utrzymuje stałą pozycję ogona i nie ma pływania, można się bardziej skupić na locie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Pyra a jaki wziąłeś ten gyro ? Mój esky z dx coś nie może dojść :/.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ja wziąłem SKU 20020 Wczoraj doszło, ponoć "podobne" do GY-401. Co ciekawe przyszło w opakowaniu od Li-Pol, tak jak na zdjęciu DX.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Poczytałem o tym gyro, a że mam dość czekania na to e-sky napisałem do dx prośbę o zmianę zamówienia :) Mam nadzieję że pójdą na ten układ ;)
karmel
Posty: 26
Rejestracja: piątek 20 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: śląsk

Post autor: karmel »

Planuję zakup helikopterka z DX. Jaki polecilibyście na początek?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

karmel pisze:Planuję zakup helikopterka z DX. Jaki polecilibyście na początek?
Jak już wspominałem Lama V3 lub V4.
Popytaj Volt'a jak mu się lata, ja potrzebowałem 20 pakietów, żeby się wzbić w powietrze na dłużej niż 10s, moim Kingiem.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Dzięki za odpowiedź Pyra (poprawiłem w poście a błąd napięcia powstał przez nieuwagę), zmierzyłem czas lotu to mi wyszło ponad 9min, czyli rzeczywistego latania 8min to wychodzi około 750mA na wszystko, myślę o zredukowaniu niepotrzebnych diod które migają jako bajer i mam nadzieje ze to nie wpłynie ujemnie na elektronikę, jeszcze tylko muszę zrobić test ciągu - idę polatać :mrgreen:

[ Dodano: 23 Marzec 2010, 23:41 ]
Test ciągu przebiegł pomyślnie, śmigłowiec wznosi się z ręki z obciążeniem 11g więc jestem pod dużym wrażeniem, śmigłowiec waży 14,71 oz tak podaje DX, nie mam wagi więc nie wiem ile tak naprawdę waży, oz to uncja i wychodzi że waży ponad 400 g i to jest nie możliwe a na allegro podają że waży około 60g więc wychodzi [11/60=18,3%]

[ Dodano: 27 Marzec 2010, 00:27 ]
night_82 pisze:Dzięki za odpowiedź Pyra (poprawiłem w poście a błąd napięcia powstał przez nieuwagę), zmierzyłem czas lotu to mi wyszło ponad 9min, czyli rzeczywistego latania 8min to wychodzi około 750mA na wszystko, myślę o zredukowaniu niepotrzebnych diod które migają jako bajer i mam nadzieje ze to nie wpłynie ujemnie na elektronikę, jeszcze tylko muszę zrobić test ciągu - idę polatać :mrgreen:

[ Dodano: 23 Marzec 2010, 23:41 ]
Test ciągu przebiegł pomyślnie, śmigłowiec wznosi się z ręki z obciążeniem 11g więc jestem pod dużym wrażeniem, śmigłowiec waży 14,71 oz tak podaje DX, nie mam wagi więc nie wiem ile tak naprawdę waży, oz to uncja i wychodzi że waży ponad 400 g i to jest nie możliwe a na allegro podają że waży około 60g więc wychodzi [11/60=18,3%]
ważyłem na wadze kuchennej i wyszło mi 50g więc wypada o wiele lepiej, Wymontowałem diody które świecą się cały i śmigłowiec zyskał delikatnie na dynamice, Po mieszkaniu to nie latanie bo wszędzie jakieś przeszkody i sam sobie zakłóca bo powietrze które się odbija od podłogi powoduję że znosi maszynę.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Co tu ostatnio taka cisza :)

Sezon RC się powoli zaczyna więc powinien być szum ;).

Ja już jestem po trzecim pakiecie z moim kingiem, i nie jest tak źle - tzn nie rozbiłem :D.

Sprzęt tak jak pisałem w wątku - czyli silnik mystery 4200 kv z dx, reg 30A mystery, zębatka 8t, napęd ogonka 43t xtreme, łopaty xtreme, okucia ogonowe od 450 + ślizgacz od copterx 450, pakiet mystery 2200 15c, gyro mystery to co kupił kolega Pyra.

Całość o dziwo lata i to całkiem nieźle :).
Wytorowałem łopaty, ustawiłem kąty, wyregulowałem gyro i lata ! - nawet mam za sobą zawisy po 10 sekund :P.

Pierwszy honorowy oblot zrobił kolega który już nie jednym helikiem latał, i sam ma w swojej stajni 3 maszyny od mikrusa blade msr, przez poczciwego belta v2 aż kończąc na trex-500 i pochwalił zachowanie mojego kinga. Co śmieszniejsze latał po pomieszczeniu, robił zawisy na powierzchni 1m2, podlatywał na wysokość swojej twarzy i sprawdzał wytorowanie łopat, podczas gdy ja się nie mogę zmieścić na przestrzeni 10x10 m ;P
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 maja 2010, 21:20 przez igi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8524
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

igi pisze:Co śmieszniejsze latał po pomieszczeniu, robił zawisy na powierzchni 1m2, podlatywał na wysokość swojej twarzy i sprawdzał wytorowanie łopat, podczas gdy ja się nie mogę zmieścić na przestrzeni 10x10 m ;P
Witam
Hłe, hłe, ja na początku sie ledwo na podwórku 20x20 mieściłem, a 3s zawis to juz był sukces....
Teraz mam odbiornik w aucie i sie troszkę zdziwiłem bo na "oryginalnych" nowych aku NiMH 4350mAh jeździłem z 10 minut, a teraz na używanym pakiecie LiPol 500mAh ponad 30min :roll:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Ja już jakiś czas temu zakupiłem używanego Belta CP v2, ale jakoś nadal nie kupiłem do niego łopat (w zestawie były drewniane, trochę już końcówki mają poszarpane). No i muszę jeszcze umówić się z pewną osobą w Bydgoszczy coby mi go poustawiała i pokazała, że to lata (ja już próbowałem na ogródku, ale nie za bardzo mi ten "lot" wyszedł :razz: czyt. - latające bruzdy ziemi i flybar w kształcie litery 'S' :oops: )
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

No ja dzisiaj wylatałem 8 pakiet, na razie ciągle ćwiczę zawisy stojąc za helikiem, ale to już mam opanowane :), wiszę po kilka minut bez przerwy w miejscu. Dzisiaj tez przyszedł pierwszy kret, na szczęście łaskawy - pokazywałem znajomemu jak lata maszyna, lataliśmy nad trawnikiem.
Nagle boczny podmuch wiatru i helika zniosło na bok, ja oczywiście panika i lądowanie awaryjne, a że był dość mocno przechylony to zarył łopatami w ziemi. Straty na szczęście praktycznie zerowe - poluzował się silnik i lekko zdarł zębatkę, ale powierzchownie, wszystkie zęby są. Po dokręceniu silnika sprawdziłem wytorowanie łopat - jest ok, więc wzniosłem się do góry - lata tak jak wcześniej czyli nie powinno być innych uszkodzeń :)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5E6wHReixgU[/youtube]

No powiem wam że mnie to qrde zaszokowało co on robi.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

:o Jak koleś który tym sterował to ogarnął w tych wszystkich światłach i wybuchach,
bardzo fajny motyw z "Nieustraszonego"
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

A potem piszą ludzie, że ufo widzieli... :)
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

Dzisiaj w Lidlu jest taki helikopter .Obrazek
Czy nadaje się do czegoś i jest wart swojej ceny?
ODPOWIEDZ