Banggood

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Za każdym razem potwierdzałem, że chcę poczekać więc nie wiem jak jest ze zmianami przedmiotu.

Gdy kupowałem to w przedmiotach było "usually dispatched in x-y days" czyli nie mieli na stocku i nie planowali restocku. Wtedy robią restock na żądanie (jest zamówienie od klienta -> zamawiają od dostawcy).
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Aha to i tak było w moim przypadku. Nie zdawałem sobie sprawy że "usually dispatched in x-y days" oznacza że towaru nie ma, myślałem że jest na jakimś upośledzonym magazynie gdzie wysyłka trwa trochę dłużej.

//No i tak jak myślałem, tą zmianę musiał chyba zatwierdzić pracownik, bo odpisał na mojego pierwszego maila dopiero w poniedziałek rano i poprosił o dosłanie kasy przez PP i podanie nr transakcji.

Obrazek

Zobaczymy czy nie szybciej było poczekać na dostawę towaru :D
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Zdenerwował mnie ten cały Banggood.
Zamówiłem u nich powerbank xiaomi 10000 i kilka pierdułek po 3 zł. Podzielili zamówienie na 4 paczki z niewiadomych mi przyczyn. Tracking dali na dwie paczki oczywiście na te z pierdułkami. Dzisiaj odebrałem trzecią prawie pustą kopertę z trackingiem. A jak się można domyśleć powerbank zaginął bo jest bez trackingu. Szlag mnie trafia bo to na prezent ma być. Wiem że czas jeszcze jest ale czy dojdzie. Myśl teraz człowieku. Mam chęć im napisać co o tym myślę.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jak będzie wyglądał podział zamówienia widać zawsze w koszyku. Podzielili Ci jeszcze ponad to co podzielił koszyk?
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Tylko tak jak w koszyku. Ale ja nie miałem na to wpływu.
Dziwi też fakt że dają tracking na towar za 3 bądź 5 zł a na ten drogi nie.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Nie masz wpływu bo różne przedmioty są w różnych magazynach, stąd podział. Niestety nie da się tego ogarnąć przed dodaniem do koszyka. Na tracking natomiast masz wpływ, przy każdej przesyłce w koszyku możesz wybrać sobie jak ją chcesz nadać.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

To ja może dokończę moją przygodę z wymianą towaru. To co wybrałem w tym ich wybieraczu stronę wcześniej chyba nie zostało wzięte pod uwagę. Dodatkowo prowadzili ze mną korespondencję w dwóch osobnych mailach, zdaje się że dwie inne osoby. Dopłaciłem tego dolara, i dostałem maila że wysłano mi towar, ale w końcu nie wiedziałem który. Jak przyszedł to okazało się że ten który pierwotnie zamawiałem, widać sprowadzili. Musiałem się jeszcze upomnieć żeby oddali tego dolara :) Ale odpisywali szybko i jakichś problemów nie było, a całe zamieszanie przeze mnie bo źle zinterpretowałem stan magazynowy. Banggood dalej na plus :)

pier, cierpliwości. Poczekaj z miesiąc i potem zacznij powoli się martwić. Czas tych przesyłek to prawdziwa loteria.
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

pier pisze: Dziwi też fakt że dają tracking na towar za 3 bądź 5 zł a na ten drogi nie.
Tu też nie ma wyboru, na powerbank nie ma trakingu, jest jakby polecony nie rejestrowany.
Ja kupiłem 10.08 złoty i nie było ich na stanie tylko srebrne, więc miałem czekać na dostawę do 20-ego. 15.08 napisałem im żeby wysłali kolor jaki jest na stanie i dostałem odpowiedź że przesyłka już wysłana, 01.09 miałem w domu koloru złotego.
Tak że nie jest źle z dostawą.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja obecnie na nich nie narzekam. Problemy jakieś miewałem ale obsługa klienta stoi u nich na naprawdę wysokim poziomie.
PS dziś kupiłem 50m taśmy LED na diodach 5630 za nie całe 140zł :D ale promocja obowiązuje tylko w aplikacji mobilnej no i dodatkowo wpisałem xmas06, żeby extra 6% urwać. :razz:
mmarsian
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 10 wrz 2015, 10:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: mmarsian »

Co oznacza status zamówienia: "back order"?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie mają na stanie przedmiotu i czekają aż dojdzie. Być może dostaniesz za raz maila co chcesz robić, czekać na towar czy zmienić na inny.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Ja u nich także kupiłem kilka rzeczy w tym kamerę xaiomi yi, wszystko doszło git malina, nie narzekam.
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Ja kilka dni po zamówieniu kilku drobiazgów do modelu, dostałem maila bez linków, ale z pytaniem, czy mają czekać około 2tyg. i wysłać razem, podzielić, czy zwrócić koszt przedmiotu, którego nie mają w tej chwili i resztę wysłać. Odpowiedziałem, że poproszę o zwrot. Po kilku godzinach odpisali z potwierdzeniem, w tym samym dniu wysłali resztę zamówienia, a 2 dni później dostałem kasę na Paypala.

Inna sprawa, że brakujący przedmiot był na stanie w Aliexpress i po rezygnacji w Banggood, kupiłem na AE. No i od tygodnia czekają na dostawę...

Edyta: Jednak AE wysłali po dwóch dniach, tylko mailem nie potwierdzili :)
Dodam jeszcze, że AE używa do płatności Przelewy24 i ich przelicznik dolarów na złotówki jest korzystniejszy o kilkanaście groszy na dolarze w stosunku do Paypala.
Z jednego dnia dane wyglądały tak: Paypal 4.19zł za 1usd a Przelewy24 4.08zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

No tak, kurs z prowizją PP ostatnio strasznie wygląda :evil:
Właściciel PP tyle z nas już orżnął że robi sobie promy kosmiczne :evil: :evil:
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Doctore pisze:No tak, kurs z prowizją PP ostatnio strasznie wygląda :evil:
Właściciel PP tyle z nas już orżnął że robi sobie promy kosmiczne :evil: :evil:
Kantor internetowy, przepłacona karta walutowa za 15 zł, wrzucić ja do PP i można się nie przejmować.
ODPOWIEDZ